کد خبر: 100711 A

عضو هیئت رئیسه مجلس:

یکی از ملاک‌های اصلی در بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی به مجلس مسائل مربوط به وقایع انتخابات 88 بوده و خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس، با بیان اینکه یکی از ملاک‌های اصلی در بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی به مجلس مسائل مربوط به وقایع انتخابات 88 بوده و خواهد بود، گفت: حذف رأی ممتنع لزومی ندارد چرا که رأی ممتنع به معنای رأی منفی است.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با دفاع از مواضع مخالفان وزرای پیشنهادی که وقایع پس از انتخابات 88 را به عنوان یکی از معیار‌های خود در نقد وزرا بکار بردند، اظهار داشت: این مسائل همواره در طول ۴ سال گذشته از سوی رهبری مورد واکاوی قرار گرفته است و باید این موضوع در صدر بررسی رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی قرار می‌گرفت.

نماینده اصولگرای مجلس این مطلب را در پاسخ به این پرسش که چرا برخی از نمایندگان از مسائل مربوط به انتخابات به صورت ابزاری استفاده کردند، بیان کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر، گفت: مقام رهبری در حوزه سیاست داخلی طی ۴ سال گذشته بیشترین سخنرانی‌ها را در مورد  این مساله داشته‌اند. پس این، مبحث مهمی است و موضع نمایندگان و اصرارشان به این مساله در این راستا کاملا درست است.

وی در ادامه با بیان اینکه رأی ممتنع به منزله رأی منفی است گفت: ارائه طرحی مبنی بر برداشتن و یا حذف رأی ممتنع اتفاق جدیدی نیست و تأثیر چندانی ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: کسانی که در زمان رأی اعتماد به وزیران آرای ممتنع خود را در داخل صندوق قرار می‌دهند، یعنی با وزارت آن افراد مخالفند و رای ممتنع مصداق مخالفت است اما شکل ظاهری مخالفت را نشان نمی‌دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر