کد خبر: 100413 A

قاضی‌پور در تذکر شفاهی خواستار شد:

نحوه قیمت گذاری، نحوه واگذاری، پرداخت اقساط و چگونگی اجرای اصل ۴۴ مورد بررسی قرار گیرد و به این نکته توجه شود که چرا علیرغم تمایل دولت قبل به افزایش پرسنل، تعداد پرسنل برخی دستگاه‌ها کاهش پیدا کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از نحوه واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی و نیمه دولتی در دولت‌های قبل خواستار کار‌شناسی مجدد آن‌ها در دولت جدید شد.

به گزارش ایلنا، نادر قاضی‌پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۶ شهریور) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود به اصل ۴۴ قانون اساسی اشاره کرد و به رئیس جمهور در خصوص واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش غیر دولتی و خصوصی در دولت‌های گذشته اخطار داد و گفت: با توجه به عدم واگذاری دقیق و صحیح به افراد صالح و دارای اهلیت، سرمایه ملی کشور متوقف شد و رشد و توسعه سرمایه گذاری کاهش پیدا کرد که وضعیت مخابرات و شرکت ملی فولاد از جمله آن است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خواستار دستور روحانی برای ارزیابی مجدد تمام واگذاری‌های قبلی با نظر کار‌شناسان شد و افزود: نحوه قیمت گذاری، نحوه واگذاری، پرداخت اقساط و چگونگی اجرای اصل ۴۴ مورد بررسی قرار گیرد و به این نکته توجه شود که چرا علیرغم تمایل دولت قبل به افزایش پرسنل، تعداد پرسنل برخی دستگاه‌ها کاهش پیدا کرد.

وی خطاب به روحانی گفت: از کمترین حیف و میل سرمایه ملی قصور نکنید، با خاطیان بر خورد شود و کارخانجات و شرکت‌های دولتی به اشخاصی واگذار شود که دارای اهلیت باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با شاره به تأکید رهبر انقلاب در مورد اجرای صحیح اصل ۴۴ قانون اساسی، یادآور شد: دولت باید با مدیریت درست شرکت‌ها و بنگاه‌های دولتی تلاش کند تا این‌ها به سود دهی برسند و ضمن ورود به بازار بورس بتوانند بالا‌ترین قیمت را داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه این دولت کارآمد باید عین عدالت را ایجاد کند تصریح کرد: باید تمامی اموال بیت المال حفظ و از هرگونه سوء استفاده جلوگیری شود.

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس همچنین خواستار تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و معلمان شرکتی و نهضتی و نیز پرداخت حقوق فرهنگیان شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر