کد خبر: 100315 A

نماینده موافق در تذکر پیش از دستور؛

یك نماینده مجلس بازگشت به کلیات طرح پیگیری دخالت آمریکا و انگلیس در کودتای 28 مرداد را عقلانی‌تر، اجرایی‌تر و قابل پیگیری‌تر عنوان كرد.

یك نماینده مجلس بازگشت به کلیات طرح پیگیری دخالت آمریکا و انگلیس در کودتای 28 مرداد را عقلانی‌تر، اجرایی‌تر و قابل پیگیری‌تر عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌پور نماینده موافق با طرح پیشنهادی بازگشت به طرح اصلی در صحن علنی امروز مجلس اظهار داشت: در طرح اولیه اقدامات تروریستی بررسی می‌شود و براساس ماده 2 این طرح به نظر می‌رسد قابلیت اجرایی نخواهد داشت.

وی افزود: براین اساس دولت موظف شده تا بعد از تعیین خسارت حق خود را از مجامع بین‌المللی بگیرد و این امری مسلم است و همه نسبت به آن آگاهی دارند که وزارت خارجه باید به این کار رسیدگی کند و در نهایت نتیجه را اعلام کند.

به گفته علی‌پور اگر قرار به ورود مجلس به این طرح می‌باشد باید به شکل جدی‌تر و مستحکم‌تر آن را بررسی کنیم تا در مجامع بین‌المللی نمایندگان ایران به آنها استناد کنند.

این نماینده مردم در مجلس افزود: طرح اولیه پیشنهادهای خوبی مطرح کرده اما اگر قرار است خسارت‌های وارده در کودتای 28 مرداد را پیگیری کنیم کمیسیون امنیت نمی‌تواند به تنهایی پیگیر این موضوع باشد.

وی با طرح این سوال که آیا کمیسیون امنیت ملی یک نهاد بین‌المللی هست که بتواند نسبت به مواردی مانند گرفتن خسارت از امریکا ورود پیدا کند یا خیر گفت: به طور حتم کمیسیون امنیت ملی برای مسائلی در حوزه ملی و امنیتی اختصاص داده شده و نمی‌تواند به مجامع بین‌المللی در نقش یک اجراکننده وارد شود لذا پیشنهاد می‌دهم که به طرح اولیه برگردیم چرا که عقلانی‌تر، اجرایی‌تر و قابل پیگیری‌تر خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر