کد خبر: 99123 A

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

وظیفه روحانیت در زمانه‌ای كه بعضی‌ها درصدد ایجاد شكاف بین دین و مردم هستند و به جای تبلیغ شریعت، دم از طریقت می‌زنند، بسیار مهم است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانیگفت:

به گزارش ایلنا،رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در دیدار اعضای جامعه علما و روحانیون كرمانی مقیم تهران با ارائه تحلیلی از اوضاع كشورهای اسلامی و به‌ویژه همسایگان ایران، گفت: علی‌رغم بیداری مردم برای مقابله با حكومت‌های دیكتاتوری، غربی‌ها با استفاده از سوءعملكردها در راه رسیدن ملل منطقه به دموكراسی و تحقق اهداف خود تلاش می‌كنند.

ایشان مقطع فعلی را برای تاریخ اسلام بسیار مهم خواند و با بیان بعضی از كارهایی كه گروه‌های افراطی سلفی، وهابی و القاعده در بعضی از كشورهای اسلامی می‌كنند، گفت: تندروها همیشه آب در آسیاب دشمنان اسلام می‌ریزند و می‌بینید كه در مصر، عراق، سوریه، افغانستان و پاكستان با مردم مسلمان چكار می‌كنند!

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از فرصت‌سوزی‌های جهان اسلام و تبدیل آنها به تهدید علیه مسلمانان شیعه و سنی، گفت: بقایای بعثی كه افرادی خشن بودند و هستند، برای دولت قانونی و مردمی كه از آن حمایت می‌كنند، خط و نشان می‌كشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اتفاقاتی كه طی سالهای اخیر در شمال آفریقا، یمن، سوریه و بحرین افتاد، گفت: سیاست متناقض غربی‌ها نشان می‌دهد كه مسائل حقوق بشری برای آنها شعار است و ما باید با رعایت مصالح نظام، در مسائل منطقه‌ای مواضع قابل دفاع داشته باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خویش وظیفه روحانیت را در زمانه‌ای كه بعضی‌ها درصدد ایجاد شكاف بین دین و مردم هستند و به جای تبلیغ شریعت، دم از طریقت می‌زنند، بسیار مهم دانست و درباره همنشینی علما و طلبه‌های كرمانی گفت: كار بسیار پسندیده‌ای است و باید با انتخاب مكانی برای تجمعات در مناسبت‌های مختلف، هم برای آشنایی بیشتر جوانان، نسبت به هم‌استانی‌ها و هم برای آشنایی آنها با مسائل دینی و سیاسی اقدام كنید.

در آغاز این دیدار آیت‌الله موحدی كرمانی و حجت‌الاسلام حاتم‌پوری، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های جامعه علما و روحانیون استان كرمان ارائه كردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر