کد خبر: 82975 A

عظیمی در گفت‌وگو با ایلنا:

باید تمامی جناح‌های سیاسی برای برون‌رفت از مشكلات فعلی كشور با یكدیگر همكاری كنند/متاسفانه طیف‌های تندروی مخالف هردو جناح همچون گذشته سعی دارند برای دولت روی كار آمده حاشیه‌سازی كنند.

ایلنا: سخنگوی جامعه نمایندگان ادوار گفت: جناح‌های ریشه دار چپ و راست نسبت به آینده و تشكیل دولتی فراجناحی امیدوار هستند و آمادگی خود را برای همكاری بیشتر اعلام كرده‌اند اما متاسفانه طیف‌های تندروی مخالف هردو جناح همچون گذشته سعی دارند برای دولت روی كار آمده حاشیه‌سازی كنند.

محمدعظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، به شخصیت معتدل رییس جمهور منتخب ایران اشاره كرد و گفت: شخصیت معتدل حسن روحانی همواره ثابت كرده است كه می‌تواند یك دولت فراجناحی را تشكیل بدهد چراكه سابقه اجرایی ایشان گواه بر توانایی رییس جمهور منتخب برای تشكیل دولت فراجناحی دارد.

وی به سوابق اجرایی روحانی اشاره كرد و افزود: رییس جمهور منتخب سابقه روشن و شفافی در حوزه سیاست دارد؛ مسئولیت‌هایی همچون نائب رییس مجلس شورای اسلامی، ریاست كمیسیون سیاست خارجی و شورای عالی امنیت نشان می‌دهد كه رییس جمهور منتخب ایران در طول زمان فراجناحی عمل كرده است و همواره سعی داشته تا از نیروهای كارآمد معتدل استفاده كند.

عظیمی در پاسخ به این سوال كه اصولگرایان چه انتظاری از رییس جمهور منتخب دارند، گفت: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان نباید درخواست جناحی از دولت داشته باشند و باید رفع مشكلات كشور را درخواست اصلی خود بدانند و در جهت تحقق این مشكلات باید دست همكاری به سوی دولت دراز كنند.

وی ادامه داد: باید همه جناح‌ها رییس جمهور منتخب مردم را یاری كنند و خواسته‌های خود را معطوف به برنامه‌ها و تحقق اهداف نظام كنند.

عظیمی از حاشیه سازی و نقدهای مخرب رسانه‌های افراطی و مخالف انتقاد كرد و گفت: جناح‌های ریشه دار چپ و راست نسبت به آینده و تشكیل دولتی فراجناحی امیدوار هستند و آمادگی خود را برای همكاری بیشتر اعلام كرده‌اند اما متاسفانه طیف‌های تندروی مخالف هردو جناح همچون گذشته سعی دارند برای دولت روی كار آمده حاشیه‌سازی كنند.

وی ادامه داد: كاملا مشخص است كه اعتدال روحانی برای طیف‌های تندرو خوب و خوشایند نیست و همواره در تلاش هستند تا همچون گذشته برای دولت مشكلاتی را پدید آورند.

عظیمی با بیان اینكه باید اختلافات گذشته بین احزاب و جناح‌ها كنار گذاشته شود و همه باید به آینده امیدوار باشیم، افزود: باید تمامی جناح‌های سیاسی برای برون‌رفت از مشكلات فعلی كشور با یكدیگر همكاری كنند و با نگاهی بر پایه عقلانیت و تدبیر دولت را در رفع مشكلات مردم یاری كنند و مطالبات و مشكلات مردم و كشور را اولویت كار خود قرار بدهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر