کد خبر: 82491 A

اولین نشست خبری دكتر حسن روحانی با اصحاب رسانه/4/

پرداخت یارانه نقدی فعلا ادامه پیدا خواهد کرد. قصد داریم کمیته مشترکی متشکل از نمایندگان دولت و نمایندگان مجلس تشکیل دهیم تا کار‌ها بررسی شود. اصل مسکن مهر هم باید تکمیل شود و اشکالات آن برطرف شود.

ایلنا: حسن روحانی در بخش چهارم اولین نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مبنی بر اینکه مهم‌ترین اقدام اقتصادی دولت برای مهار تورم در کوتاه مدت چه خواهد بود و درخصوص مسکن مهر و توزیع یارانه‌ها چگونه عمل می‌کنید؟ گفت: راه‌حل اساسی در این زمینه رونق تولید و هدایت پس‌اندازهای مردم و همچنین هدایت نقدینگی به سمت تولید است.
وی با اشاره به اینکه نسبت پس‌انداز در کشور ۳۴ درصد است که ذخیره خوبی به نظر می‌رسد، ادامه داد: بانک‌ها باید به صورت بنگاه‌هایی که بتوانند سرمایه‌های لازم را برای تولید مهیا کنند، تحرکاتی داشته باشند که سرمایه‌ها را به سمت تولید تشویق کنند تا ظرفیت‌های بخش تولید فعال شود. این اتفاق موجب بهره‌وری در زمینه اقتصاد و منجر به رونق خواهد شد.
روحانی تصریح کرد: ‌هنگامی که صحبت از تولید به میان می‌آوریم؛ منظور ما تنها در صنعت و کشاورزی نیست بلکه توریسم هم به عنوان یکی از بخش‌های مهم در این زمینه درنظر گرفته می‌شود.
وی درخصوص مسکن مهر و یارانه‌ها اظهار داشت: اصل مسکن مهر باید تکمیل شود البته اشکالاتی دارد که باید تلاش کنیم این اشکالات برطرف شود. بعضی از آن‌ها مانند مکان‌یابی ایرادهایی داشته که دیگر قابل تغییر نیست و باید در سازه‌های جدید مورد توجه قرار بگیرد اما آنچه برای بخش‌های ساخته شده موردنظر داریم این است که آن‌ها را از یک خوابگاه صرف به شهرک تبدیل کنیم.
او در پایان عنوان کرد: پرداخت یارانه نقدی فعلا ادامه پیدا خواهد کرد و ما قصد داریم کمیته مشترکی متشکل از نمایندگان دولت و نمایندگان مجلس تشکیل دهیم تا کار‌ها در این زمینه بررسی شود.
رئیس جمهور منتخب مردم ایران در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه ۲۴ فرانسه كه درخصوص توقف غنی‌سازی و مذاکره با غرب سوالاتی پرسید، گفت: دیگر دوره این صحبت‌ها گذشته و امروز در شرایط جدیدی به سر می‌بریم. من اعتقاد دارم راه‌های اعتمادسازی بسیاری وجود دارد که به عنوان نمونه مذاکره و توافق ما با آقای ژاک شیراک در سال ۲۰۰۵ می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد که ما به این نتیجه رسیدیم که چطور می‌شود هم اعتمادسازی ادامه پیدا کند و هم غنی‌سازی.
وی ادامه داد: در آن زمان کشورهای فرانسه و آلمان با این پیشنهاد موافقت کردند اما انگلستان تحت تاثیر فشار آمریکا این پیشنهاد را نپذیرفت و کار ناقص ماند. از همین‌رو توجه به‌‌ همان توافق می‌تواند به عنوان یکی از راه‌حل‌ها محسوب شود.
روحانی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایسنا مبنی بر اینکه نخستین قفلی که کلید روحانی باز می‌کند؛ چیست؟ گفت: اولین قفل باز شد. اولین مساله سرمایه اجتماعی بود که بحمدالله با حضور مردم محقق شد و ارتقا پیدا کرد چون یکی از مهم‌ترین سرمایه‌ها محسوب می‌شود.
وی در پایان تصریح کرد: این شادمانی سراسری مردم در کشور و اعتماد، مشارکت و نشاط مردم نشان داد که ایران بر‌ترین است.

حسن روحانی اولین نشست خبری دکتر حسن روحانی با اصحاب رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر