کد خبر: 78157 A

در اطلاعیه‌ای به مناسبت سالگرد امام (ره) مطرح شد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت ایام‌الله چهاردهم و پانزدهم خرداد اطلاعیه‌ای صادر کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت پنجاهمین سالروز قیام پانزدهم خرداد و نیز سالگرد ارتحال امام خمینی، مردم را به شرکت پر شور در مراسم ویژه سالگرد حضرت امام (ره) دعوت کرد.

به گزارش ایلنا، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت ایام‌الله چهاردهم و پانزدهم خرداد اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

چهاردهم خرداد ماه یادآور غم جانگداز رحلت رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است. مردم شریف ما روزهای حیات آن مرد بزرگ و آن پدر دلسوز را از یاد نخواهند برد. دل‌های زن و مرد ایرانی سرشار از عشق به آن مرد آسمانی است. او احیاگر بزرگ اسلام ناب محمدی در قرن اخیر و امید دل مسلمانان و مظلومان جهان بود.ا

گر چه داغ سنگین رحلت جانگداز آن مرد الهی و رهبر آسمانی برای ملت ایران و مستضعفان جهان سنگین بود، اما انتخاب شایسته و به حق خلف صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه‌ای «مدظله العالی» مرهمی بود بر دلهای خونین و عزادار.

پنجاهمین سال نهضت خونین امام در پانزدهم خرداد ماه سال 1342 را در حالی گرامی می‌داریم که بارقه‌های نورانی بیداری اسلامی، آفاق جهان را روشن ساخته و اندیشه‌های ناب دینی و امواج خروشان اسلام خواهی سراسر گیتی را فرا گرفته است. اینها همه به برکت نیت خالصانه امام عظیم‌الشأن و مصداق بارز «مَن یَتَوَکَّل عَلَی اللِه فَهُوَ حَسبُهُ» است. او معلم بزرگ ایستادگی در برابر طاغوت‌ها و نمرودها بود.

امروز اندیشه‌های ناب امام، بیانات ارزشمند او و وصیت نامه الهی سیاسی آن پیر فرزانه در پیش روی ماست. از جمله سفارش‌های اکید امام، لزوم حضور پرشور آحاد مردم در صحنه‌های گوناگون انقلاب است. امام انقلاب را از آن مردم می‌دانست و بارها و بارها به مردمی بودن آن در بیانات ارزشمند خود اشاره می‌فرمود. پر واضح است که از صحنه‌های مهم حضور و تأثیر‌گذاری مردم، انتخابات است. انتخابات مهم پیش‌رو که دربردارنده دو مسأله مهم ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاست از اهمیت فراوان برخوردار است؛ بویژه آنکه رسانه‌های غربی و صهیونیستی ماه‌هاست که با دسیسه‌های گوناگون می‌کوشند مردم عزیز ما را از شرکت در انتخابات مأیوس سازند. غافل از آنکه ملت شریف ما با امام عزیز و رهبر معظم انقلاب و شهدای خود عهد بسته است و تا پای جان حامی انقلاب اسلامی خواهد بود و با حضور پرشور خود.حماسه سیاسی دیگری رقم خواهد زد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت پنجاهمین سالروز قیام پانزدهم خرداد و نیز سالگرد ارتحال امام خمینی (رحمة الله علیه) همگان را به شرکت پر شور در مراسم ویژه سالگرد آن عزیز سفر کرده و استماع بیانات مقام معظم رهبری و نیز شرکت در مراسم پانزدهم خرداد ماه دعوت می‌کند.

و السلام علیکم و رحمة الله علیه

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر