کد خبر: 71447 A

عباس آخوندی در گفت‌وگو با ایلنا:

تحولات امروز بازار و كاهش قیمت‌ها حاصل حضور آقای هاشمی به عنوان كاندیدای ریاست جمهوری است زیرا بازار به ایشان اعتماد دارد و حضور ایشان را نشانه ثبات در اقتصاد تعبیر كرده است.

عباس آخوندی گفت: مهمترین مشكل امروز اقتصاد ایران منازعات سیاسی بوده و راه حل آن اعتمادسازی است.

وزیر مسكن دولت سازندگی درگفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مهمترین چالش های پیش روی اقتصاد ایران در دولت بعدی،اظهارداشت:در شرایط كنونی اعتماد به نفس سرمایه گذاران از بین رفته است؛ شرایط كنونی حاصل تصمیم های لحظه ای در اقتصاد است كه سبب از بین رفتن اعتماد سرمایه داران شده است.

وی افزود: در عین حال كه مردم نیز اعتماد خود را نسبت به سیاست‌های دولت از دست داده اند.

آخوندی با بیان اینكه گسستی كه در اعتماد فعالان اقتصادی ایجاد شده است سبب از بین رفتن اعتماد مردم شده است، خاطرنشان كرد: بنابراین دولت بعدی در وهله نخست باید اعتماد سازی كند و سپس برای ایجاد ثبات در عرصه سیاسی اهتمام ورزد.

وزیر مسكن دولت سازندگی با تاكید بر اینكه این امر به صورت تدریجی باید صورت بگیرد، تصریح كرد: در حال حاضر شاهد از هم گسیختگی كلی درساختار اقتصاد كشور هستیم به همین دلیل برای حل این مشكل باید ابتدا منازعات سیاسی در حوزه اقتصاد حل شود.

او اضافه كرد: باید حقوق شهروندان مورد احترام قرار بگیرد،تا اعتماد به بازار برگردد.

وی با اشاره به حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوی، نیز گفت: ایشان یك چهره تكنوكرات است و تصمیماتی كه اخذ می‌كنند برمبنای كارشناسی است، به همین دلیل هم هست كه بازار از حضور وی به شدت استقبال كرده است.

آخوندی با اشاره به بازار امروز ارز و طلا گفت: تحولات امروز بازار وكاهش قیمت ها حاصل حضور آقای هاشمی به عنوان كاندیدای ریاست جمهوری است. زیرا بازار به ایشان اعتماد دارد و حضور ایشان را نشانه ثبات در اقتصاد تعبیر كرده است.

به گفته وی اگر اعتمادسازی ایجاد شده، پایدار بماند و با اتفاقات جانبی تصمیمات تغییر نكند، ثبات به اقتصاد برمی گردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر