کد خبر: 71422 A

بیانیه ستاد نماز جمعه تهران؛

ستاد نمازجمعه تهران طی بیانیه‌ای تاکید کرد مرحوم مرتضایی‌فر، بنیانگذار تکبیر پس از انقلاب بود و طنین الله‌اکبرهای کوبنده او در بدو ورود حضرت امام خمینی(ره) در بهشت زهرا(س) در خاطر انقلابیون ماندگار است.

ستاد نمازجمعه تهران طی بیانیه‌ای تاکید کرد مرحوم مرتضایی‌فر، بنیانگذار تکبیر پس از انقلاب بود و طنین الله‌اکبرهای کوبنده او در بدو ورود حضرت امام خمینی(ره) در بهشت زهرا(س) در خاطر انقلابیون ماندگار است.

به گزارش ایلنا، ستاد نمازجمعه تهران طی بیانیه‌ای درگذشت مرحوم محمود مرتضایی فر را تسلیت گفت.

در ابتدای بیانیه آمده است: «در آستانه‌ی ماه مبارک رجب، بلال انقلاب، یار و همراه دیرین امام راحل عظیم الشأن و رهبری فرزانه، مرحوم حاج محمود مرتضایی فر، ندای آسمانی " انّا لله و انّا الیه راجعون " را لبیک گفته و به سوی معبود ازلی و دیار ابدی شتافت.

خبر درگذشت حاج محمود مرتضایی فر، موجی از تأسف و تأثر در میان متدیّنین، دوستان و دوستداران آن مرحوم به راه انداخت.»

در ادامه بیانیه تصریح شده است: «مرحوم مرتضایی فر، بنیان گذار تکبیر پس از انقلاب و طنین الله اکبرهای کوبنده او، در بدو ورود حضرت امام خمینی«ره» در بهشت زهرا، در خاطره های انقلابیون ماندگار است و تکبیرهای دشمن شکن روزهای ملتهب و مقاومت اوایل انقلاب، نوای دلنشین دعای قنوت عید فطر، در صفوف بهم پیوسته نمازعید و فریادهای توحیدی او از تریبون مقدس نمازجمعه، هیچگاه از اذهان پاک نخواهد شد و همچنان ادامه خواهد داشت. حقیقتاً که حنجره او حنجره ی رسای انقلاب بود.»

در بیانیه ستاد نمازجمعه تهران افزوده شده است: «ایشان از شاگردان مکتب آیت الله طالقانی و در تمام صحنه‌های قبل و بعد از انقلاب، همواره در پی انجام وظیفه الهی و در خدمت ولایت و روحانیت انجام وظیفه می‌نمود. انسانی بزرگوار، مخلص، ولایتمدار و خدوم که بسیاری از سالهای عمر شریفش را در جهت اسلام و فرهنگ نماز و نمازجمعه صرف نمود. مرحوم مرتضایی‌فر، نامی آشنا برای همه‌ی مردم ایران و بخصوص نمازگزاران، با سه دهه فعالیّت در ستاد نمازجمعه تهران است. نامی که یادآور ایمان، شهامت و شجاعت در سخت‌ترین صحنه‌های انقلاب است.»

در پایان بیانیه آمده است: «ستاد نماز جمعه تهران، ضمن عرض تسلیت و تعزیت به محضر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدّ ظلّه العالی)، خانواده بزرگوار ایشان و عموم مردم متدین ایران اسلامی، به اطلاع می رساند؛ مراسم تشییع و نماز مرحوم حاج محمود مرتضایی فر از ساعت 8:00 صبح روز دوشنبه در دانشگاه تهران آغاز و سپس در بهشت زهرا به خاک سپرده خواهد شد.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر