کد خبر: 71391 A

اكبر تركان در گفت‌وگو با ایلنا:

با سپردن امور به متخصصان می‌توان از بحران‌های اقتصاد عبور كرد/ تحریم ها تنها دلیل وضعیت اسفناك امروز اقتصاد ایران نیست.

اكبر تركان مهمترین چالش امروز اقتصاد ایران را انحلال شوراها از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اعلام كرد.

وزیر راه در دولت سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تشریح مهم ترین چالش ها و مشكلات امروز حوزه اقتصاد ایران گفت: چالشی كه این روزها اقتصاد با آن دست به گریبان است، در نتیجه تعطیلی شوراهایی نظیر شورای اقتصاد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینكه بخش بزرگی از مشكلات امروز اقتصاد ایران به دلیل عدم مشورت با متخصصان بوجود آمده است، خاطرنشان كرد: اقتصاددانان مطرح كشور به رییس جمهور نامه نوشتند و نظرشان را اعلام كردند، اما متاسفانه آقای احمدی نژاد هیچ اعتنایی به این هشدارها نكرد.

وی با تاكید بر اینكه دولت باید در هر حوزه ای با علمای آن مشورت كند و اقدامی را انجام دهد، عنوان داشت: متاسفانه طی 8 سال گذشته به دلیل آنكه برخی دوستان در دولت، خود را علامه دهر می دانستند، مشاوره گرفتن از صاحبان علم و تجربه را كه بسیار تاثیر گذار بود، نادیده گرفتند.

وزیر راه دولت سازندگی تصریح كرد: بدون توجه به مبانی علمی  نتیجه چنین می شود كه می بینید؛ بنابراین دولت جدید باید به مبانی و همفكری میدان دهند.

معاون اسبق وزیر نفت با اشاره به تحریم های یك جانبه علیه كشورمان، تصریح كرد: تحریم ها تنها دلیل وضعیت اسفناك امروز اقتصاد ایران نیست، بلكه باید دلیل را در جای دیگری جستجو كرد.

وی راه حل عبور از چالش های امروز اقتصاد ایران را سپردن امور به دست متخصصان عنوان كرد و گفت: دولت آینده باید با ارجاع دادن كارها به متخصصان و كمك گرفتن از عقل جمعی كشور را از بحرانی كه در آن هستیم، نجات دهد.

تركان با اشاره به حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات دور یازدهم خاطرنشان كرد: مهم‌ترین ویژگی این كاندیدای ریاست جمهوری هنر گوش دادن است، چیزی كه كشور ما با وجود آقایانی كه خود را علامه دهر می دانند، بسیار لازم دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر