کد خبر: 57725 A

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:‌

عبور از وضع کنونی دغدغه همه دلسوزان نظام است/در پناه آگاهی رو به گسترش ملت‌ها، تحمیل عقیده و سیاست به مردم به تدریج ناکارآمد شده و مردم آگاه راه خود را خواهند یافت.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جوش و خروش دردمندانه اقشار گوناگون مردم و به خصوص زندانیان سیاسی قبل از انقلاب، دیدگاه کسانی است که انقلاب را همانند فرزند و پاره‌تن خود می‌دانند و دیدن رنجوری و ضعف و بیماری فرزند برای‌شان از هر چیزی دردآورتر است.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب، سخنان و نگرانی‌های جمع حاضر را درد دل‌های صاحبان اصلی انقلاب و نظام اسلامی خواند و با بیان این‌که «تشکیل کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب را که نیروهایی شایسته و دردآشنا هستند، امری شایسته بوده است» اظهار کرد: یکی از نیازهای اساسی حال حاضر کشور، وجود تشکّل‌ها، جمعیت‌ها و احزاب قوی و دارای پایگاه اجتماعی وسیع است که بتوانند امر نظارت بر عملکرد مسوولان را انجام دهد و واسطه انتقال خواست‌ها و دیدگاه‌های بدنه جامعه به تصمیم‌گیران باشند.

وی گفت: حامیان جریان مرموز تخریب دستاوردهای انقلاب کسانی هستند که وقتی مبارزان راستین این کشور در زندان‌های ستمشاهی شکنجه می‌شدند، گوشه عافیت‌طلبی گزیده بودند و این‌گونه توجیه می‌کردند که در زمان غیبت امام زمان(عج) هر پرچمی برای حکومت بلند شود، پرچم ضلالت است و حتی به مبارزین اعتراض می‌کردند جواب این ‌خون‌ها را که خواهد داد؟

وی در پاسخ به درخواست‌های جمع حاضر برای ورود شخصیت‌های باتجربه، توانمند و کارآمد در عرصه سیاسی و انتخابات، عبور از وضع کنونی را دغدغه همه دلسوزان و وفاداران به نظام خواند و با تأکید مجدد بر این‌که «وضع کنونی کشور قطعاً از سال پایانی جنگ تحمیلی که هم به لحاظ داخلی و هم بین‌المللی خوب نبود بدتر نیست» تأکید کرد: همواره گفته‌ام راهکار عبور از وضع کنونی دو اقدام اساسی، یعنی ایجاد همدلی و اتحاد در داخل با انجام انتخابات رقابتی و همه‌جانبه و ایجاد دولتی متشکل از نیروهای کارآمد و دلسوز از همه جریان‌های قانونی و وفادار به نظام و نیز تلطیف روابط خارجی و گشایش بین‌المللی همراه با همزیستی مسالمت‌آمیز با دنیا براساس عزت، حکمت و مصلحت می‌باشد و اگر این دو مهم صورت گیرد، به تدریج مشکلات رو به سامان می‌رود و امیدها گسترش می‌یابد.

این عضو مجلس خبرگان با تشریح اوضاع مقطع پایانی جنگ و پذیرش قطعنامه، به همراهی کشورهای منطقه و قدرت‌های استکباری با صدام اشاره کرد و افزود: در آن مقطع توانستیم با همراهی و همدلی مردم، تدابیر امام راحل و مسوولان جنگ، صدام را در سازمان ملل متجاوز و جمهوری اسلامی را مستحق دریافت غرامت معرفی کنیم و این کار کوچکی نبود.

وی افزود: با همراهی مردم و تدابیر مسوولان در مدت کوتاهی پس از تشکیل دولت بسیاری از کشورهای منطقه و قدرت‌های جهانی به اهمیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران به عنوان لنگرگاه منطقه پی برده و در دیدارهای خصوصی نسبت به حمایت از رژیم صدام ابراز ندامت می‌کردند.

وی گسترش شبکه‌های اطلاع‌رسانی و تکنولوژی آگاهی‌بخش را مهمترین نوید و امید ملت‌ها عنوان کرد و گفت: در پناه آگاهی رو به گسترش ملت‌ها، تحمیل عقیده و سیاست به مردم به تدریج ناکارآمد شده و مردم آگاه راه خود را خواهند یافت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر