کد خبر: 53451 A

در جلسه جمعیت آبادگران مطرح شد؛

باید به گونه‌ای عمل کرد که نقش احزاب و گروه‌ها به مداحان و هیات‌های مذهبی سپرده شود، چراکه این گروه‌ها از کارکردهای جمعی خوبی برخوردار هستند.

ایلنا: سخنگوی جمعیت آبادگران جوان تاکید کرد: در صورتی که افرادی همچون هاشمی برای حضور در انتخابات قبول مسئولیت کنند همه احزاب فارغ از اصلاح طلب و اصولگرا باید از آن‌ها حمایت کنند. چراکه آن‌ها از افرادی هستند که امتحان خود را پس دادند و اگر به عرصه بازگردد کسی نباید مانع او شود.

بیت اله بدرلو سخنگوی جمعیت آبادگران جوان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا،  با اشاره به جلسه شب گذشته این تشکل عنوان کرد: یکی از محورهای بحث جلسه دیشب بودجه سال ۹۲ بود که عنوان شد، عملا با توجه به تاخیری در ارایه لایحه بودجه و در نتیجه فشردگی زمان برای بررسی آن از سوی مجلس صورت گرفته است عملا ورود عمیق نمایندگان مجلس به لایحه بودجه ناممکن است و امیدواریم این آخرین دوره‌ای باشد که چنین کم اهمیتی نسبت به لایحه بودجه توسط دولت‌ها صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه مطرح شد که در بودجه امسال بخش قابل توجهی از درآمد‌ها از طریق افزایش مالیات‌ها پیش بینی شده است. اعتقاد ما بر این است که با توجه به اینکه در این شرایط اکثر تولیدکنندگان گرفتار نوسانات ارزی شده‌اند چنین طرحی به سود اقتصاد کشور و قابل اجرایی نخواهد بود.

سخنگوی جمعیت آبادگران جوان همچنین با اشاره به اینکه در این جلسه صحبت‌هایی در مورد کاندیداهای مطرح انتخابات سال ۹۲ عنوان شد، گفت: عملا اعلام آمادگی افراد متعدد اصولگرا جهت کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری نشان می‌دهد که همگرایی در جریان اصولگرا وجود نداشته و توصیه ما این است که اصولگرایان با توجه به واقع بینی و عبور از منیات خود استراتژی واحدی را برای معرفی یک کاندیدای منتخب به کار گیرند.

بدرلو با اشاره به ویژگی‌های کاندیدای منتخب اصولگرایان خاطرنشان کرد: این کاندیدا باید با توجه به شرایط جامعه نسبت به ترمیم مشکلات داخلی و افزایش سطح رفاه مردم تلاش کند. علاوه بر این باید در حوزه سیاست خارجی نیز از توانایی بالایی برخوردار بوده تا ضمن حفظ منافع ملی بتواند کشور را از گردنه مشکلات بین المللی عبور دهد.

وی با اشاره به اینکه در جلسه شورای مرکزی جمعیت آبادگران جوان عنوان شد که عدم وجود نظام حزبی قوی یکی از بزرگ‌ترین خلاءهای موجود کشور طی ۳۴ سال اخیر است، یادآور شد: خلاء وجود احزاب فراگیر در کشور موجب عدم بهره ‌برداری از فرصت‌های بهینه شده. بنابراین باید به گونه‌ای عمل کرد که نقش احزاب و گروه‌ها به مداحان و هیات‌های مذهبی سپرده شود، چراکه این گروه‌ها از کارکردهای جمعی خوبی برخوردار هستند.

سخنگوی جمعیت آبادگران جوان در ادامه عنوان کرد: در این جلسه مطرح شد که در شرایط کنونی افراد محدودی می‌توانند وضعیت نابسامان امروز را سامان دهند. نظر ما بر این است که هم اکنون ضرورت دارد تا با کنار زدن گروه‌های افراطی که مشی آن‌ها تخریب است زمینه حضور افرادی همچون هاشمی و ناطق نوری فراهم شود تا کشور بتواند از خدمات این شخصیت‌ها بهره‌مند گردد.

وی افزود: توصیه ما به اصلاح طلبان این است که عملا به جای بهانه جویی به برنامه ریزی جهت حضور پرقدرت در عرصه کشور بپردازند چراکه ما نیز به عنوان یک تشکل اصولگرا احزاب اصلاح طلب را محترم می‌دانیم.

بدرلو با اشاره به اینکه در جمعیت آبادگران انتخابات شورا‌ها را در قالب کمیته‌ای که شامل ۸ تشکل است پی‌گیری می‌کنیم، گفت: در مورد انتخابات ریاست جمهوری هنوز به مصداق مشخصی نرسیدیم و همچنان در مورد کلیات آن بحث می‌کنیم، اما نظر ما بر این است که در صورتی که افرادی همچون هاشمی برای حضور در انتخابات قبول مسئولیت کنند همه احزاب فارغ از اصلاح طلب و اصولگرا باید از آن‌ها حمایت کنند. چراکه آن‌ها از افرادی هستند که امتحان خود را پس دادند و اگر به عرصه بازگردد کسی نباید مانع او شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر