کد خبر: 53376 A

بررسی روند فعالیت های معاونت عملیات نیروی دریایی سپاه در کمیسیون های مختلف تخصصی از جمله برنامه های این گردهمایی بود.

 فرمانده نیروی دریایی سپاه از نزدیک با کارکنان زیرگروه‌های موشکی عاصف در استان هرمزگان دیدار و در جریان فعالیت‌های جاری و اقدامات صورت گرفته در این مجموعه‌ها قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه از نزدیک با کارکنان زیر گروه‌های موشکی عاصف در استان هرمزگان دیدار و در جریان فعالیت‌های جاری و اقدامات صورت گرفته در این مجموعه‌ها قرار گرفت.

بازدید از تیم‌های خوداتکای موشکی بخش دیگری از این بازدید بود که سردار فدوی در جریان این بازدید ضمن قدردانی از تلاش مخلصانه و خستگی ناپذیر فرماندهی و کارکنان مجموعه، توصیه‌های لازم را به فرماندهان یگان‌ها ارائه کرد.

فرماندهی و جانشین موشکی 16 عاصف نیروی دریایی سپاه در جریان این بازدید، گزارشی از اقدامات انجام شده و در دست اجرای مجموعه خود را به سردار فدوی ارائه دادند.

* توان عملیاتی سامانه‌های نیروی دریایی در هر شرایط

بنا بر این گزارش، گردهمایی سراسری مسئولان واحدهای عملیاتی نیروی دریایی سپاه نیز با هدف تبادل نظر پیرامون ماموریت و اولویت‌های برنامه‌ای در بندرعباس برگزار شد.

فدوی فرمانده نیرو طی سخنانی در این گردهمایی، اولویت‌های برنامه‌ای و مأموریتی واحدهای عملیاتی این نیرو را در ابعاد مختلف شناوری، موشکی، هوادریا و... تشریح کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان این که یک مجموعه کوچک چابک و چالاک و کارآمد با نگهداری و انجام تخصصی اقدامات آمادی بسیار بهتر از یک مجموعه چاق و کند بدون در نظر گرفتن موضوع نگهداری و اقدامات آمادی است، آثار اهمیت دادن هر چه بیشتر به این موضوع را تشریح کرد.

فدوی به مؤلفه‌های ارتقای کارایی در شناورهای عملیاتی، لانچرها و سکوهای ثابت و سیار موشکی، مین، تخریب، تسلیحات دریایی و... اشاره کرد و ابتکار و خلاقیت، بومی سازی و در عین حال روزآمد سازی را به عنوان یک اصل خاطرنشان و آموزش‌های مستمر را به عنوان یک ضرورت توصیف کرد.

وی درباره سامانه‌های مرتبط با مباحث عملیاتی نیز گفت: امروز موفق‌ترین سامانه‌های ما سامانه‌ای است که پیش بینی‌های لازم برای برقراری و فعال بودن آنها در همه شرایط صورت گرفته است.

وی افزود: حفظ کارایی سامانه در طول زمان به ویژه در مواقع بحرانی و عملیاتی اگر از اصل کار مهم تر نباشد، کمتر از آن نیست.

بررسی روند فعالیت های معاونت عملیات نیروی دریایی سپاه در کمیسیون های مختلف تخصصی از جمله برنامه های این گردهمایی بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر