کد خبر: 4948 A

مشاور عالی مقام معظم رهبری:

مسلمانان جهان می‌توانند با تحریم كالاهای آمریكایی در مقابل توهین به مقدسات واكنش نشان دهند و مطمئنا آنهایی كه به مقدسات مسلمانان توهین می‌كند جواب این جسارت‌ها را خواهند دید.

قزوین - ایلنا: مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: مسلمانان جهان می‌توانند با تحریم كالاهای آمریكایی در مقابل  توهین به مقدسات واكنش نشان دهند و مطمئنا آنهایی كه به مقدسات مسلملنان توهین می‌كند جواب این جسارت‌ها را خواهند دید.

به گزارش ایلنا از قزوین، سرلشگر پاسدار سید یحیی رحیم‌صفوی در مراسم یادواره 1500 شهید سرافراز شهر قزوین که با همت امور ایثارگران شهرداری قزوین و با حضور رامین مهمان پرست سخن گوی وزارت امور خارجه، استاندار قزوین و مسئولان استانی و كشوری برگزار شد، با اشاره به خشم مسلمانان علیه جسارت و حمایت صهیونیست در اهانت به پیامبر اكرم(ص) افزود: این اقدام زشت دشمنان، قلب هر مسلمانی را به لرزه در می‌آورد و آنها زمانی كه با بیداری اسلامی روبروی شدند و زمانی كه دیدند یك قطب فرهنگی و تمدن قدرت جهان اسلامی در حال بروز است اقدام به اهانت ارزش‌های مسلمانان كردند.

وی با بیان اینكه دشمنان می‌خواهند با این اقدامات مسلمانان را تحقیر كنند و خشم بیش از یك میلیارد و 600 میلیون مسلمان را در آورند، بیان كرد: مطمئن باشید آنهایی كه به مقدسات مسلملنان توهین می‌كنند جواب این جسارت‌ها را خواهند دید.

این مقام مسوول بیان کرد: امروز در خبرها اعلام شد که وزارت امور خارجه فرانسه دستور داده در روز جمعه این هفته سفارت‌خانه‌ها و مدارس خودشان را در 20 کشور تعطیل کنند، به دلیل اینکه آنان نگرانند و مسلمانانشان به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) عشق می‌ورزند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع) مبنی بر اینکه خداوند را شکر کنیم چراکه دشمنان اسلام را احمق آفریدند، گفت: توهین آنان به پیامبر اکرم (ص) به منزله توهین به همه پیامبران از جمله حضرت مسیح (ع) و حضرت موسی (ع) است و مطمئن هستیم که مسلمانان جهان جواب جسارت آنان را جسورانه می‌دهند.

وی با اشاره به معرفت بزرگ الهی شهدای گمنام  و بیان اینكه ما مدیون خون شهدا هستیم، بیان كرد: اطمینان داریم با لطف خداوند و مردم هوشمند و با تمام ظرفیت ها و توانایی ها از گردنه تحریم های فعلی عبور  خواهیم كرد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری بیان کرد: کشورهای استکبار جهانی از جمله آمریکا و اسرائیل تولید نفت برخی از کشورها را بالا بردند تا برخی کشورها نفت ایران را خریداری نکنند تا نفت ما را تحریم کنند.

سرلشگر پاسدار صفوی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن بیان كرد: با تدابیر حكیمانه رهبر انقلاب، مسولان سیاسی، مدیریت هوشمندان و برنامه‌ریزی خوب و با آینده‎نگری و وحدت همچون گذشته از بحران عبور خواهیم كرد.

وی در ادامه با بیان اینكه قزوین شهر دلیران و متمدن است و در دوران دفاع مقدس با تمام وجود حضور پیدا كردند، گفت:  تعداد شهدا، جانبازان و سرداران شهر قزوین نشان می‌دهد كه مردم شهر قزوین در 8 سال دفاع مقدس جانانه از اسلام و كشور دفاع كردند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینكه فرق اساسی جنگ 8 سال دفاع مقدس با جنگ پادشاهان این بود كه از تمام اقشار جامعه در این جنگ حضور داشتند و زنان علاوه بر اینكه فرزندان خود را به جبهه فرستادند در پشت جبهه به رزمندگان كمك می كردند، افزود: از شهر قزوین هزار كامیون برای كمك به رزمندگان در آن زمان اعزام شدند و این نشان می دهد مردم قزوین حماسه ساز هستند و فهم بالایی دارند.

وی در ادامه به خاطرات كتاب "پای كه جا مانده است" اشاره كرد و عظمت فداكاری و ایستادگی رزمندگان 8 سال دفاع مقدس را تشریح كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر