کد خبر: 4743 A

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد؛

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رییس جمهور و به منظور بررسی مسایل و موضوعات مختلف در حوزه رسیدگی به آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در کشور برگزار شد.

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رییس جمهور و به منظور بررسی مسایل و موضوعات مختلف در حوزه رسیدگی به آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در کشور برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که شامگاه سه شنبه به ریاست محمود احمدی‌نژاد برگزار شد، اعضای شورا نسبت به ساخت و انتشار فیلم موهن به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) اعلام انزجار کرده و خاطر نشان کردند: شورای عالی انقلاب فرهنگی همگام با ملت ایران، امت اسلامی و امواج انسانهای فرهیخته در جهان این حرکت زشت، خبیثانه و ددمنشانه را از سوی کسانی که ادعای آزادی دارند، محکوم می‌کند.

در ادامه این جلسه در حوزه مهندسی فرهنگی و رسیدگی به آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی، وضعیت نوشت‌افزار، لوازم‌التحریر و اسباب بازی در کشور به منظور ارتقاء وضعیت تولید این محصولات به لحاظ کمی و کیفی و رویکردهای منطبق با ارزش‌ها و معیارهای فرهنگی و اخلاقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه درباره ساماندهی تولید نوشت افزار و اسباب بازی و ضابطه‌مند نمودن واردات این محصولات و نیز تقویت مجموعه‌های تولیدی که نسبت به رعایت معیارهای فرهنگی و اخلاقی در تولیدات خود دغدغه دارند، پیشنهاداتی ارائه و بررسی شد.

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر گردید بنیادی برای نظارت، برنامه ریزی، حمایت و هدایت ساخت و تولید اسباب بازی و به کارگیری نمادهای منطبق با معیارهای فرهنگی و اخلاقی در نوشت افزار تشکیل شود که تدوین اساسنامه و تعیین حدود وظایف، مسوولیت‌ها و اختیارات آن به جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی موکول شد.

در این جلسه، همچنین قربانعلی حقیقت دوست به عنوان رییس جدید دانشگاه بناب انتخاب شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر