کد خبر: 41011 A

علیپور در گفتگو با ایلنا:

رضایی برای برون رفت کشور از مسئله هسته‌ای برنامه دارد/یارانه‌ها باید وارد چرخه تولید شود/زنان خانه دار باید حقوق بگیرند/دولت آینده با تحریم‌ها، افزایش بیکاری و تورم مواجه است.

ایلنا ـ کرمانشاه: مشاور محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام در دفا‌تر ارتباطات مردمی در استان‌ها گفت: مشکلاتی که در دو دوره پیش برای کشور به وجود آمده، بی‌شک رئیس جمهور آینده این کشور را به چالش خواهد کشید، زیرا دولت آینده نه پول دارد و نه درآمد کافی، و در مقابل با تحریم‌ها، افزایش بیکاری و تورم مواجه است.

جعفر علیپور در گفتگو با خبرنگار ایلنا تاکید کرد: شرایط امروز ما، شرایط بسیار ویژه و خاصی در دنیا است و غرب و کشورهای اروپایی خود را در مقابل اسلام می‌بینند.

مشاور دبیر تشخیص مصلحت نظام در دفا‌تر ارتباطات مردمی در استان‌ها با اشاره به اینکه امروز دشمنان عمق استراتژِیک ما را هدف قرار داده‌اند، گفت: عمق دفاع ما حزب الله، حماس و.. است و دشمن با زیرکی این‌ها را مورد هدف تهاجمات خود قرار داده است.

علیپور بحث مسئله هسته‌ای ایران را بهانه در دستان بیگانه عنوان کرد و افزود: در تاریخ تاکنون هیچ کشوری به اندازه ایران مورد تحریم دشمنان و استکبار قرار نگرفته است و می‌بینیم که دشمنان امروز جنگ را به تک تک خانه‌های مردم آورده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد دچار مشکلات عدیده‌ای هستیم، تاکید کرد: جمهوری اسلامی که از نظر امنیتی و نظامی پیشرفتهای چشمگیری در منطقه دارد، نباید دچار چنین مشکلاتی شود که یکایک مردم جامعه را اذیت کند.

علیپور گفت: تحریم‌ها و سوء تدبیر‌ها، باعث شده که تورم و مشکلات اقتصادی وارد مرحله‌ خاص و ویژه‌ای شود.

مشاور دبیر تشخیص مصلحت نظام در دفا‌تر ارتباطات مردمی در استان‌ها افزود: بعد سیاسی اسلام باعث پیشرفتهایی در این کشور در سطح جهانی شده است، ولی نتوانسته‌ایم که بعد اجتماعی اسلام را در جامعه پیدا کنیم، زیرا در صورت پیاده کردن بعد اجتماعی اسلام می‌توانیم حرف‌های تازه‌ای برای غرب داشته باشیم.

وی با اشاره به آینده سیاسی و اقتصادی کشور، گفت: امروز که تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، برخی مسایل و معضلات را به وجود آورده، باید به دنبال تغییراتی در آینده باشیم.

علیپور افزود: مردم باید شخص و دولتی را برای آینده سیاسی ایران انتخاب کنند که بتواند این مسایل را جمع و ساماندهی کند.

وی کاهش شدید ارزش پولی کشور، تورم سرسام آور، سوء مدیریت‌ها و... را از جمله مشکلات این کشور عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایندکسی می‌تواند کشور را اداره کند که مدیر باشد، پس کسی باید مشکلات جامعه امروزی ما را حل کند که متخصص این کار باشد.

مشاور دبیر تشخیص مصلحت نظام در دفا‌تر ارتباطات مردمی در استان‌ها به برخی از مشکلات جامعه امروزی ایران اشاره کرد و افزود: درصد طلاق در جامعه افزایش یافته است و از سویی مرگ و میر در کشور در تصادفات بیش از ۲۰ هزار نفر در سال است که این آمار‌ها تنها گوشه‌ای از معضلات ماست، پس دولت آینده باید به این نیازهای واقعی جامعه ما بپردازد.

علیپور با اشاره به اهمیت حضور رضایی در دولت آینده، گفت: براساس آن چیزی که می‌دانیم محسن رضایی تنها فرد و گزینه مناسبت برای ریاست جمهوری آینده این کشور است، زیرا ایشان خود کار‌شناس و متخصص مسایل اقتصادی هستند و بی‌شک وی می‌تواند مشکلات را به بهترین وجه ممکن اداره و حل کند.

وی به برخی از ویژگی‌های دبیر تشخیص مصلحت اشاره کرد و افزود: طرح سند چشم انداز ۱۴۰۴ توسط محسن رضایی برای آینده اقتصادی و سیاسی ایران تهیه و تنظیم شده است و این یعنی اینکه ایشان برنامه‌های کاربردی و کا‌شناسانه زیادی برای اداره و مدیریت کشور دارند.

علیپور با اشاره به اینکه این انقلاب با خون بهترین فرزندان و انسان‌های دنیا به ثمر رسیده است، گفت: خوشبختانه مردم با‌شناختی که از ماهیت نظام دارند، می‌توانند به بهترین شکل ممکن در مقابل تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی بیگانگان ایستادگی کنند.

مشاور دبیر تشخیص مصلحت نظام در دفا‌تر ارتباطات مردمی در استان‌ها تاکید کرد: بحث فدرالیسم محسن رضایی می‌تواند گره گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی حل کشور باشد.

وی اجرای طرح کوثر را از دیگر برنامه‌های محسن رضایی عنوان کرد و گفت: به نظر محسن رضایی باید هر زن ایرانی که خانه دار است، دستمزدی تحت عنوان حقشان دریافت کند.

علیپور دولت فراگیر و جامعه امید را از طرح‌ها و برنامه‌های محسن رضایی برای اداره این کشور عنوان کرد و افزود: به نظر رضایی برای اداره کشور هرگز نباید به سمت تک حزبی و یا گروه خاص رفت، بلکه باید از تمام ظرفیت‌ها و استعدادهای جامعه برای اداره بهتر کشور استفاده کرد.

مشاور دبیر تشخیص مصلحت نظام در دفا‌تر ارتباطات مردمی در استان‌ها گفت: مشکل امروز ما، چپ و راست نیست، بلکه معضلاتی هستند که در جامعه ما شکل نهادینه به خود گرفته‌اند.

وی با اشاره به وضعیت دولت یازدهم، گفت: مشکلاتی که در دو دوره پیش برای کشور به وجود آمده، بی‌شک رئیس جمهور آینده این کشور را به چالش خواهد کشید، زیرا دولت آینده نه پول دارد و نه درآمد کافی، و در مقابل با تحریم‌ها، افزایش بیکاری و تورم مواجه است.

علیپور با اشاره به سیاست فدرالیسم اقتصادی مطرح شده از سوی محسن رضایی، تاکید کرد: یکی از برنامه‌های رضایی برای اداره بهتر و دقیق‌تر کشور، اجرایی کردن فدرالیسم اقتصادی در کشور است، در این برنامه هر استانی از نظر اقتصادی مستقل می‌شود و می‌تواند از ظرفیتهای خود استفاده کند.

وی افزود: با اجرا شدن روش فدرالیسم اقتصادی، زمینه‌های تجزیه طلبی به شدت کم رنگ می‌شود.

مشاور دبیر تشخیص مصلحت نظام در دفا‌تر ارتباطات مردمی در استان‌ها گفت: از نظر دبیر تشخیص مصلحت نظام، انقلابمان را با روش تجارت و اقتصاد پویا بهتر می‌توان به جهان صادر کرد.

علیپور ادامه داد: مشکلات این دولت علیرغم آنکه هم دولت و هم مجلس با هم همسو و هم جناج هستند، چندبرابر دولتهای گذشته است.

وی در جواب به این سئوال که محسن رضایی برای برنامه هسته‌ای ایران چه طرحی در آینده خواهند داشت، گفت: محسن رضایی برای برون رفت کشور از مسئله هسته‌ای که امروزه به بهانه‌ای برای غربی‌ها تبدیل شده است، طرح خاص و ویژه‌ای را ارائه خواهد کرد.

علیپور افزود: به نظر محسن رضایی و هر کار‌شناس مسایل اقتصادی، یارانه‌ها باید وارد چرخه تولید شود، زیرا از یک سو منبع تامین مبالغ یارانه پایدار خواهد شد و همچنین تولید رونق خاصی به خود خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر