کد خبر: 3452 A

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور سریلانكا:

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور سریلانكا، وحدت كشورهای دوست را موجب تقویت جایگاه، افزایش قدرت و تأمین منافع ملی آنها خواندند.

رهبر انقلاب اسلامی عصر امروز(جمعه) در دیدار رئیس جمهور سریلانكا، وحدت كشورهای دوست را موجب تقویت جایگاه، افزایش قدرت و تأمین منافع ملی آنها خواندند.

به گزارش ایلنا،حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به القائات سیاسی و رسانه ای قدرتهای سلطه گر افزودند: آنها سعی می كنند خود را شكست ناپذیر جلوه دهند اما تجربیات ایران و سریلانكا نشان می دهد ایستادگی در مقابل استعمار و سلطه طلبان امكان پذیر است.

ایشان، حمایت سریلانكا از ملت فلسطین و احترام به حقوق مسلمانان در سریلانكا را از اقدامات قابل توجه این كشور برشمردند و از علاقه مندی و تأكید رئیس جمهور سریلانكا برای گسترش روابط استقبال كردند.

آقای ماهیندا راجا پاگسا نیز با قدردانی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی در اجلاس سران عدم تعهد گفت: پیشنهاد عاری شدن منطقه خاورمیانه از سلاحهای هسته ای و سخنان جنابعالی درباره فلسطین، بسیار جالب توجه بود.

رئیس جمهور سریلانكا، با اشاره به تلاشهای این كشور برای مبارزه با تروریسم و تأمین حقوق مسلمانان این كشور گفت: مطمئنیم كه با كمك شما می توانیم بر بسیاری از مشكلات فائق آییم.

رئیس جمهور سریلانكا با اشاره به همكاری دو كشور در زمینه صنعت داروسازی، كشاورزی و طرحهای توسعه، ‌خواستار گسترش همه جانبه این روابط شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر