کد خبر: 3315 A

رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهور لبنان تاکید کردند:

برخی بیگانگان سعی می كنند مشكلات بعضی كشورهای منطقه را به لبنان سرایت دهند كه همكاری و همدلی گروهها و طوایف لبنانی و تكیه بر ارزش مهم مقاومت می توانند این تحركات را ناكام بگذارد.

رهبر انقلاب اسلامی عصر امروز(پنجشنبه) در دیدار رئیس جمهور لبنان، این كشور را، دارای اهمیت و حساسیت ویژه در منطقه خواندند و افزودند: برخی بیگانگان سعی می كنند مشكلات بعضی كشورهای منطقه را به لبنان سرایت دهند كه همكاری و همدلی گروهها و طوایف لبنانی و تكیه بر ارزش مهم مقاومت می توانند این تحركات را ناكام بگذارد.

به گزارش ایلنا،حضرت آیت الله خامنه ای، لبنان را كشوری مهم و حساس در منطقه دانستند و افزودند: رهبران و شخصیتهای لبنانی توانسته اند تجربه خوبی از خود نشان دهند و با پایداری در برابر اختلاف افكنی مذهبی و طائفه ای و حمایت از مقاومت، بسیاری از مشكلات را حل كنند.

ایشان گفتگوهای میهنی در لبنان را سیاست صحیحی برشمردند و افزودند: برخی در داخل و خارج لبنان، نقشه هایی در سر می پرورانند اما شما، نخست وزیر، و رئیس مجلس مسائل را بخوبی اداره می كنید كه این هم جهتی را باید حفظ كرد.

ایشان با تأكید بر مخالفت با هرگونه دخالت خارجی در سوریه افزودند: تنها راه حل مسئله سوریه، جلوگیری از ارسال سلاح برای گروههای بی مسئولیت است.

در این دیدار آقای میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان ضمن قدردانی از برگزاری بسیار خوب و قوی اجلاس سران عدم تعهد در تهران و تأكید بر لزوم گسترش بیش از پیش روابط ایران و لبنان، اظهار امیدواری كرد: این نشست و ریاست جمهوری اسلامی ایران بر جنبش عدم تعهد نتایج عملی مثبتی در موضوعات مختلف از جمله فلسطین داشته باشد.

رئیس جمهور لبنان همچنین با بیان توضیحاتی درخصوص اوضاع لبنان و گفتگوهای راهبردی دفاعی گفت: ما معتقدیم لبنان همچنان به مقاومت نیاز دارد و دولت لبنان مصمم است با ایجاد زمینه گفتگو و مفاهمه و همكاری، از سرایت هرگونه تنش خارجی به داخل لبنان جلوگیری كند.

آقای میشل سلیمان همچنین با اشاره به مسائل سوریه، افزود: لبنان مخالف هرگونه مداخله خارجی در سوریه است و تأكید دارد مسائل سوریه باید از طریق گفتگو حل شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر