کد خبر: 32406 A

مصطفی کواکبیان هشدار داد:

از هم اکنون برخی تخریب‌ها، توهین‌ها و بداخلاقی‌های انتخاباتی شروع شده است نمونه‌ای از آن را در نطق‌های برخی نمایندگان مجلس و یا نطق تلویزیونی آقای احمدی‌نژاد مشاهده می‌کنیم.

چهل و هفتمین نشست فصلی با حضور دبیرکل و اعضای شورای مرکزی و دبیران شعب استانی و مسوولان شاخه‌ها و کمیته‌های اجرایی حزب مردم‌سالاری در محل دفتر مرکزی این حزب برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این نشست پس از گزارش دبیران استان‌ها، مسوولان دفتر سیاسی و کمیته اجرایی آخرین اقدامات خویش جهت برگزاری یازدهمین کنگره سراسری حزب مردم‌سالاری را که در تاریخ 5 بهمن سال جاری برگزار می‌شود تشریح کردند.

دکتر مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به آخرین هماهنگی‌ها بین مجموعه 35 حزب اصلاح‌طلب در دو جبهه اصلاحات و اصلاح‌طلبان اظهار داشت: خوشبختانه برخلاف انتخابات مجلس نهم که تعداد اندکی از اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت کردند همایش ملی تبیین طرح مناسک نشان داد که اکثریت اصلاح‌طلبان می‌خواهند فعالانه در انتخابات 92 حضور یابند به شرط آنکه مر قانون انتخابات رعایت شود.

مدیر مسوول روزنامه مردم‌سالاری در ادامه افزود: متاسفانه از هم اکنون برخی تخریب‌ها، توهین‌ها و بداخلاقی‌های انتخاباتی شروع شده است نمونه‌ای از آن را در نطق‌های برخی نمایندگان مجلس و یا نطق تلویزیونی آقای احمدی‌نژاد مشاهده می‌کنیم. وعده 5 برابر شدن یارانه‌ها، وعده توزیع مجدد سود سهام عدالت، وعده پرداخت مابه‌التفاوت قیمت ارز مبادلاتی و ارز مرجع و امثال آنها هیچکدام جنبه گزارش اقتصادی به مردم نبود بلکه شروع نوعی تبلیغات انتخاباتی بود. به راستی آیا غیر از دولتمردان و دست‌اندرکاران جناح حاکم می‌توانند در پربیننده‌ترین ساعات از تریبون صداوسیما به این راحتی استفاده کنند؟

آیا نادیده گرفتن عدالت تبلیغاتی از هم اکنون زمینه دلخوری‌ها و نارضایتی انتخاباتی را فراهم نمی‌سازد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس هشتم با اشاره به ضرورت افزایش مشارکت گسترده مردم در انتخابات 92 برای افزایش ضریب امنیت ملی و رفع مشکلات داخلی و خارجی اظهار داشت: این که یک فردی به جای تبیین دغدغه‌های مردم و مشکلات معیشتی و اقتصادی از تریبون مجلس به رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام که حدود چهار ماه قبل مجددا از سوی مقام معظم رهبری منصوب شده است حرمت‌شکنی کرده و لقب راس فتنه و... بدهد و آتش تهیه‌ای برای کدورت‌ها و اختلافات جدید برپا کند آیا به افزایش مشارکت مردم منجر می‌شود؟ شکی نیست ما هم طرفدار عدالت قضایی هستیم و معتقدیم باید منتظر بمانیم تا ببینیم دستگاه قضایی چه در پرونده فساد کلان اقتصادی، چه در پرونده بیمه، چه در پرونده امثال آقای مهدی هاشمی و آقای جوانفکر چه حکمی صادر می‌کند. اما آقایان مدعی ذوب در ولایت نباید سخنان ایشان را نصب‌العین قرار دهند که تاکید نمودند نباید از هم‌اکنون تا روز انتخابات، اختلافات دست‌اندرکاران را به میان مردم بکشانند.

کواکبیان تاکید کرد: به هر حال ما هشدار می‌دهیم که از هم‌اکنون باید جلوی بداخلاقی‌های انتخاباتی و توهین‌ها و تخریب‌ها و سو‌ءاستفاده‌ از امکانات عمومی گرفته شود تا در یک فضای صمیمی و با رقابتی سالم و عادلانه انتخابات 92 پرشورتر از گذشته برگزار شود.

عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی علامه طباطبایی با اظهار تاسف از نحوه برکناری اولین وزیر زن در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: هر چند اینگونه برخوردها انگیزه و روحیه خدمتگزاری در نخبگان را از بین می‌برد و برخورد اخلاقی نیست اما ما بر این باوریم که مساله مهمتر این است که موج‌آفرینی‌های دولتمردان گویا تمامی ندارد و هر روز ممکن است جنجال جدیدی برای منحرف کردن اذهان مردم نسبت به انتخابات ایجاد کنند و بحث از نصاب افتادن دولت مطرح شود.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به برگزاری همایش اصلاح‌طلبان در پایان دی‌ماه اظهار امیدواری کرد این نشست منجر به دستیابی برای ساز و کار وحدت و اجماع برای نامزد نهایی اصلاح‌طلبان گردد.

شایان ذکر است در پایان این نشست گزارشی از مسوولان ستادهای انتخاباتی شوراها و ریاست جمهوری ارائه شد و براساس تصمیمات متخذه مقرر گردید در کنگره یازدهم تصمیمات نهایی اتخاذ شود.

کواکبیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر