کد خبر: 24698 A

حداد عادل در دانشگاه علامه طباطبایی:

از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران برگزاری انتخابات آزاد است/هیچ وقت دانشجویان در مقابل نظام قرار نگرفتند/بنده چون از نزدیک با مقام معظم رهبری آشنا هستم شکر می‌کنم که در این کشور زندگی می‌کنم.

 رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: باید مراقب باشیم برای مقابله با توطئه اقتصادی، بحران سیاسی ایجاد نکنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در نشست جایگاه مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران که عصر امروز به همت بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد با اشاره به جایگاه دانشگاه علامه طباطبایی در علوم انسانی، گفت: این دانشگاه نقش مهمی در فرهنگ کشور دارد. چرا که بحث تحول در علوم انسانی در دستور کار نظام است و بنده هم در این باره مسئولیتی دارم در آینده نزدیک گزارشی از تحول در علوم انسانی در این دانشگاه ارائه خواهم کرد.

وی با اشاره به روز مجلس شورای اسلامی و نقش شهید مدرس در مجلس شورا اظهار داشت: مدرس الگوی نمایندگی در جمهوری اسلامی ایران است و این قابل توجه است که یک نماینده از دوران قبل از انقلاب الگوی نمایندگی شود.

حداد عادل با این توصیه که دانشجویان کتاب‌های نوشته شده درباره شهید مدرس را مطالعه کنند پیشنهاد کرد همایشی دو روزه درباره شهید مدرس هر چند سال یکبار در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شود تا شخصیت وی به همگان معرفی شود.

وی مهمترین وظیفه مجلس را قانونگذاری دانست و افزود: عقلای دنیا به این نتیجه رسیده‌اند مجریان قانونگذار نباشند چون ممکن است برای حل مشکلات خودشان قانون را تغییر دهند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب هیچ کسی در موجودیت مجلس شک نکرد، اظهار داشت: در اوایل انقلاب تاکید شد که حکومت سلطنتی باید تغییر پیدا کند اما هیچ کسی نگفت که به مجلس احتیاج نداریم.

وی بهترین تمثیل برای فهم رابطه و مجلس و دولت را بیانات رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس هفتم دانست و گفت: ایشان فرمودند دولت شبیه قطار در حال حرکت است و مجلس کارش ریل گذاری قطار برای حرکت آن روی قوانین مجلس است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر توجه مجلس در ریل گذاری به ساختار قطار گفت: قطار هم باید مراقب باشد که از ریل خارج نشود.

وی در ادامه به شان نظارتی مجلس اشاره کرد و افزود: در قانون اساسی ما هیچ پیش بینی‌ برای انحلال مجلس نشده و در نظام ما هم یک روز نبوده است که مجلس نداشته باشیم که این موضوع اهمیت مجلس را نشان می‌دهد.

حداد عادل با اشاره به افزایش نقش‌های کلیدی مجلس در بحران‌های یک کشور، اظهار داشت: اگر در ماجرای کودتای 28 مرداد مجلس منحل نشده بود شاید کودتا به آن سرعت موفقیت کسب نمی‌کرد.

وی شأن دیگر مجلس را تریبون آگاهی بخشی برای ملت دانست و تصریح کرد: مجلس در ارتقای فکر ملت با تجزیه و تحلیل‌هایی که در آن ارائه می‌شود موثر است و می‌تواند به ارتقای سطح ملت کمک کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران برگزاری انتخابات آزاد است، گفت: اگر رسانه‌های دشمن شب و روز از عدم مردم سالاری و انتخابات آزاد بگویند. مردم باور نمی‌کنند و اگر باور می‌کردند که برای انتخابات اینقدر حضور گسترده نداشتند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات ما این گونه نیست که فهرستی از قبل تایید شود و به مجلس راه یابد، خاطرنشان کرد: در دوره رضا خان اسامی نمایندگان یا از درون سفارتخانه در می‌آمد یا از دربار خود محمد رضا شاه هم می‌گفت که پیش از اینکه من به سلطنت برسم اسامی نمایندگان را از سفارت می‌آورند.

وی ادامه داد: شاه در این ادعاها می‌خواست بگوید که در دوره من اسامی نمایندگان از سفارت خارج نمی‌شود ولی برای کشف حقیقت باید به یادداشت‌های اسد الله علم مراجعه کرد و پس از آن وضعیت آن روز کشور را درک کرد.

رئیس مجلس هفتم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اسلام و توجه به مردم دو نکته اساسی در مجلس است، تصریح کرد: برای مردمی که دینداری خود را تا به امروز نشان داده‌اند داشتن حکومت اسلامی که در راس‌اش یک اسلام شناس وجود داشته باشد، لازم است.

حداد عادل با اشاره به اینکه ولایت فقیه تجربه‌ای است که به برکت حضور امام و رهبری مقام معظم رهبری داریم، اظهار داشت: امروز به برکت همین ولایت شاهد حکومتی هستیم که فردی پاک، زاهد و با تقوا و دلسوز در راس آن ایستاده است.

وی ادامه داد: بنده چون از نزدیک با مقام معظم رهبری آشنا هستم شکر می‌کنم که در این کشور زندگی می‌کنم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث 16آذر سال 32 که در آن 3 دانشجو به شهادت رسیدند، گفت: پس از آن روز 16 آذر به عنوان نماد اعتراضات دانشجویی ثبت شد و هیچ گاه فراموش نشد و در همه سال‌ها این روز داغ‌ترین و پر التهاب‌ترین روز دانشگاه بود.

وی با بیان اینکه 16 آذر روز اعتراض دانشجویان به سرنگونی حکومت ملی با دلارهای آمریکایی بود، افزود: پیام 16 آذر استقلال است استقلالی که دانشجو مدافع آن بوده است.

حداد عادل با اشاره به راهپیمایی گسترده عید فطر سال 57 گفت: کسی شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را به مردم یاد نداده بود مردم احساس می‌کردند که استقلال ندارند کودتاهای متفاوت کشور را به کشوری غیر مستقل تبدیل کرده بود.

به گفته این نماینده مجلس دلیل حساسیت دانشجویان، دلسوزی آنان برای کشور بود.

وی در ادامه به شرایط بین المللی و فشارهای کشورهای غربی علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: امروز اگر چه آنها هر انگ و رنگی را که بخواهند به ما بچسبانند اما به طور حتم نمی‌توانند بگویند ایران استقلال ندارد و کسانی که به کاخ سفید و انگلستان پناه بردند برای استقلال کشور می‌جنگند.

حداد عادل با اشاره به تجربه 34 ساله مسئولیت در انقلاب اسلامی، گفت: خدا را گواه می‌گیرم که تاکنون نشده که ما بخواهیم تصمیمی بگیریم و یک خارجی در کنار ما باشد و بگوید که این چنین تصمیم بگیرید.

حداد عادل اضافه کرد: استقلال آرزویی بود که صدها هزار جوان را پیر کرد جوانانی که آرزو داشتند ملت بتواند برای خودش تصمیم بگیرد.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید بدانند که انقلاب اسلامی ایران کشور را به استقلال رساند، تصریح کرد: اگر ما استقلال نداشتیم در مسئله هسته‌ای نمی‌توانستیم ایستادگی کنیم. در مسئله هسته‌ای ایستادگی برای استقلال از اورانیوم نیز برای ما با ارزش‌تر است.

وی ادامه داد: غربی‌ها استدلال می‌کنند که شما نفت و سوخت‌های فسیلی دارید دیگر به سوخت هسته‌ای چه احتیاج دارید. اولین جواب ما این است که این کشور خودمان است و خودمان تصمیم می‌گیریم که به چه چیزی نیاز داریم.

مشاور مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه ایستادگی مقام معظم رهبری در مسائل هسته‌ای در درجه اول به دفاع ایشان به استقلال باز می‌گردد، گفت: ایشان به دخالت کنندگان با قاطعیت اعلام می‌کنند که حق ندارید برای ایران تصمیم بگیرید.

حدادعادل با اشاره به سفر خود در دوران تصدی ریاست مجلس به پاکستان گفت: در آن سفر در ضیافت شام مسئولین آن کشور شرکت کردم هر کسی چند دقیقه‌ای وقت داشت که صحبت کند یکی از سناتورهای پاکستان در این ضیافت به خبرنگار بودن خود در ابتدای انقلاب و مصاحبه با حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: به امام خمینی گفتم این انقلاب چه فایده‌ای داشت که امروز شما درگیر جنگ، ویرانی و کشته شدن مردم‌تان هستید. امام در جواب این فرد گفت فرزندم نتیجه انقلاب ما این شد که برای ایران در تهران تصمیم گرفته می‌شود.

حداد عادل اضافه کرد: پس از این حرف بسیاری از رجال پاکستانی سرشان را پایین انداختند و همه فکر می‌کردند که کدام کشور در منطقه است که در پایتخت آن برای مسائلش تصمیم گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم قدر انقلاب را بدانیم باید بهتر مخالفین را بشناسیم، گفت: اولین دشمن ما آمریکاست شما فرض کنید انقلابی رخ نداده بود و ایرانی هم وجود نداشت. ببینید اینها در بقیه دنیا چه کار می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به ماجرای غصب سرزمین فلسطین اشاره کرد و گفت: پس از جنگ جهانی اول اینها با توطئه زمین‌های مردم را غصب کردند و با کمک انگلیسی‌ها مردم فلسطین را بیرون کردند و دولت غصبی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: بیش از 60 سال ملتی در حال درگیری با جماعت غاصب است و در این 64 سال آب خوش از گلوی مردم منطقه پایین نرفته است.

به گفته مشاور مقام معظم رهبری چه منطقی پشتیبان وجود کشور جعلی اسرائیل است این در حالی است که آمریکا مدعی علم و تمدن است و می‌خواهد برای دنیا نسخه بنویسند. اینها از این واقعیت ننگین چگونه حمایت می‌کنند و می‌گویند امنیت اسرائیل امنیت ما است.

وی ادامه داد: سازمان مللی که غربی‌ها به آن می‌نازند چند قطعنامه صادر کرده که اسرائیل هیچ کدامش را عمل نکرده است این کشور زرداخانه هسته‌ای دارد و npt را امضا نکرده ولی غربی‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند.

حداد عادل با اشاره به بمباران پیاپی غزه توسط صهیونیست‌ها، گفت: طبق قانون غربی‌ اینها تروریست نیستند اما مردمی که برای استقلال وطن می‌جنگند تروریست‌اند و صهیونیست‌ها آزادی خواه و با فرهنگ.

وی با اشاره به اینکه از همین جا می‌توان علت اصلی مخالفت با انقلاب اسلامی را درک کرد، اظهار داشت: این را بدانید که تنها یک حکومت است حرف راست می‌گوید و وقتی می‌گوید به فلان جریان ورود پیدا می‌کنم به راستی که ورود پیدا می‌کند.

وی افزود: به عنوان مثال رهبری در نماز جمعه می‌فرمایند هر حکومتی که با رژیم صهیونیستی بجنگند ما از آن پشتیبانی می‌کنیم اسرائیل گمان نمی‌کرد در جنگ 8 روزه هزار و 500 موشک به کمپ فلسطین اشغالی شلیک شود مسلمان فهمیدند که تنها یک کشور حق می‌گوید، حق عمل می‌کند و در خدمت آمریکا نیست.

رئیس مجلس اسبق شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بصیرتی که رهبری می‌گویند محاسبه حرف دشمن است، گفت: اینها اگر به دنبال خلع سلاح جهانی هستند با اسرائیل مخالفت می‌کردند اگر طرفدار آزادی بودند چرا در دوران شاه هیچ اعتراضی به زندانیان سیاسی نمی‌کردند و امروز بی بی سی، انگلستان غم خوار آزادی شده است.

وی با اشاره به اینکه 3 قطره خون دانشجویان در 16 آذر در انقلاب اسلامی ایران محقق شده است، تصریح کرد: دشمنان تلاش کردند که دانشجویان در مقابل انقلاب بایستند عده‌ای در دوران دوم خرداد در دانشگاه‌ها می‌گفتند چون قبلا دانشجویان در مقابل حکومت ایستادند الان هم باید در مقابل حکومت ایستادگی کرد ولی این توطئه‌ها شکست خورد.

حداد عادل با بیان اینکه دانشجویان امروز شعور دارند و می‌دانند که اگر با حکومت مخالفت کنند چه کسی از این مخالفت بهره می‌برد، گفت: تاکنون هیچ وقت دانشجویان در مقابل نظام قرار نگرفتند و خود را علاقمند به آن نشان داده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به تحریم‌های اقتصادی غربی‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: این تحریم‌ها به بهانه برنامه هسته‌ای است آنها دائم در برنامه هسته‌ای ما نظارت دارند و می‌دانند که غنی سازی ما بالاتر از 20 درصد نرفته است و همین مقدار هم با اجبار آنها صورت گرفته است چرا که اورانیوم غنی شده 20 درصد بر خلاف قانون به ما نفروختند و ما مجبور شدیم که خودمان اورانیوم 20 درصد تولید کنیم.

به گفته وی غربی‌ها می‌دانند که ساخت سلاح در دستور کار ما نیست ولی آن را بهانه افزایش فشار می‌کنند تا از ما نفت نخرند و مانع پیشرفت ما شوند. ولی نمی‌دانند که با این اقدامات مردم هیچ گاه مقابل حکومت نخواهند ایستاد و زیر پرچم آمریکا نخواهند رفت.

وی با تاکید بر اینکه غربی‌ها بدشان نمی‌آید در کشور بحران سیاسی ایجاد شود، گفت: آنها دنبال بر هم زدن رابطه‌ها هستند و تلاش می‌کنند فتنه درست کنند.

حداد عادل با تاکید بر اینکه باید مراقب باشیم برای مقابله با توطئه اقتصادی بحران سیاسی ایجاد نکنیم، گفت: در حال حاضر در آستانه مراحل حساس انتخابات ریاست جمهوری هستیم که کشور باید آرامش داشته باشد رهبری بر این امر تاکید کردند و در مجلس نیز ما مراقبیم آرامش بر هم نخورد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر