کد خبر: 21320 A

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری:

رئیس جمهور آینده نباید علیه احزاب موضع گیری کند/در چند ماه آینده نقش مهم دولت برگزاری سالم انتخابات است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: ساز و کار انتخابات مجلس تا حدودی نتیجه داد اما ایده آل ما نبود وقت این نیست که با احزاب اصولگرا که برادران ما هستند، تسویه حساب کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید کمال الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست خبری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری یادآور شد: رهبری در سفر به خراسان شمالی موضوع مهم سبک زندگی اسلامی را مطرح کرد و به دلیل اهمیتی که این مساله دارد هنوز اساتید حوزه و دانشگاه در حال بررسی آن هستند. بنابراین همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند سبک زندگی بخش اساسی و حقیقی پیشرفت نوین اسلامی است که جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز ضمن استقبال از طرح این بحث با توجه به تشکل‌های ۱۵ گانه این جبهه نخبگانی در اختیار دارد که می‌توانند در این زمینه نظرات قابل توجهی را بدهند.

وی ادامه داد: معتقدیم که شورای فرهنگ عمومی کشور و نخبگان سیاسی فکری و همچنین رسانه‌ها با نقد سبک زندگی غربی و آمریکایی باید مروج سبک و شیوه زندگی مطلوب اسلامی باشند و با آسیب‌شناسی پاسخ به سوالات ۲۰ گانه رهبری  در خصوص سبک زندگی مطلوب اسلامی را ترویج کنند.

سجادی همچنین با اشاره به دیدار رهبری با اساتید حوزه و دانشگاه تصریح کرد: رهبری در این دیدار استخراج منظومه فکری اسلامی در مقولاتی همچون آزادی را مطرح کردند که اهتمام در این مباحث باعث تحرک علمی جدیدی به ویژه دربحث حوزه و دانشگاه شده است علاوه براین جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز از طرح این موضوع تا به نتیجه رسیدن آن استقبال می‌کند و از نهادهای ذیربط نیز انتظار می‌رود تا این موضوعات را وجه همت خود قرار دهند.


وی بابیان اینکه جبهه پیروان خط امام و رهبری از ۱۵ تشکل و حزب سیاسی تشکیل شده است، گفت: این جبهه از اصالت ویژه‌ای برخوردار است چراکه برخی تشکل‌های آن حدود ۵۰ سال و برخی از صدر انقلاب دارای سابقه هستند ضمن اینکه تشکل‌های این جبهه فصلی نیستند به گونه‌ای که جلسات منظم هفتگی شورای مرکزی به شکل مرتبی برگزار می‌شود و تنها مختص به انتخابات نیست.

وی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی جبهه پیروان خط امام و رهبری عنوان کرد: مجمع عمومی جبهه روز پنجشنبه ۹ آذر ماه باحضور شورای مرکزی تشکل‌های عضو و دبیران کل این احزاب تشکیل می‌شود که باتوجه به انتخابات پیش رو می‌تواند نقطه عطفی برای جبهه پیروان خط امام و رهبری محسوب شود.


سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به برنامه‌های این تشکل برای انتخابات آتی یادآور شد: مقرر شده تا هیاتی مامور جمع آوری گزارش درمورد عملکرد جبهه درانتخابات مجلس شوند همچنین در این مجمع گزارشی از عملکرد کلی جبهه توسط رئیس و یا نایب رئیس آن ارائه خواهد شد.


وی افزود: همچنین در این مجمع خط مشی آینده جبهه برای حداقل ۲ سال آینده ارائه خواهد شد که بخشی از آن مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌ها می‌شود.

سجادی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم و نرخ بالای مشارکت در انتخابات برای جبهه بیش از هر چیز اهمیت خواهد داشت، تصریح کرد: حضور پرشور‌تر مردم درانتخابات موجب مصونیت نظام می‌شود که البته ورود زود هنگام به انتخابات نیز موجب می‌شود تا تمرکز لازم مسئولین از بین برود. بنابراین احزاب می‌توانند بدون تبلیغاتی کردن مساله برنامه‌های خود را پیگیری کنند. به گونه‌ای که جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز بدون آغاز کار تبلیغاتی راهبرد ورود به انتخابات را تنظیم کرده و البته مسیر این جبهه خط امام و منویات رهبری و دغدغه‌های مردم است.

وی با بیان اینکه در بحث انتخابات هنوز وارد مصادیق نشده‌ایم، گفت: همچنان کاندیداهایی که به عنوان گزینه مطرح هستند رصد می‌کنیم و در بررسی اجمالی به نظر می‌رسد حدود ۲۵ اصولگرا و ۱۵ نفر از مستقلین و اصلاح طلبان کاندید انتخابات ریاست جمهوری خواهند شد. در مورد انتخابات شورا‌ها نیز جبهه درحال ایجاد ساختاری به شکل ستاد در تهران است که در شهرستان‌ها نیز فعال خواهد شد.

سجادی با تاکید بر اینکه اصولگرا‌ها نیاز به ساختار جدیدی برای انتخابات ریاست جمهوری دارند، گفت: با مساعدت جامعتین که گروه مرجع ما هستند باید بتوانیم ساختار جدیدی را طراحی کنیم که ویژگی‌های مثبت جبهه متحد را داشته باشد ولی از حواشی آن به دور باشد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت بحرانی غزه یادآور شد: حمله رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه و کشتار زنان و کودکان بی‌سلاح ماهیت جنایب پیشه سران رژیم صهیونیستی را بار دیگر به جهان نشان داد. ضمن اینکه سازمان‌های بین المللی نیز تاکنون کار موثری دراین زمینه نکرده‌اند علاوه براین غربی‌ها نیز در موضع گیری‌های خود از این رژیم سفاک حمایت می‌کنند درحالی که مردم ایران تا کنون حمایت خوبی از مردم غزه نشان داده‌اند و تحرک وزرات امور خارجه نیز در این زمینه مناسب است و ما از آن حمایت می‌کنیم.

سجادی با بیان اینکه امروز نشست تهران باحضور وزیر آشتی سوریه برای بررسی اوضاع این کشور برگزار خواهد شد، عنوان کرد: ۲۰۰ نماینده از اقوام و احزاب سوری و بعضا مخالفین این کشور در تهران گرد هم جمع می‌شوند و این نشست باسخنرانی وزیر امور خارجه کشورمان آغاز خواهد شد که این اقدام مبارکی است و امیدواریم ۲۱ ماه ناآرامی در سوریه از این طریق به پایان برسد.


سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری بااشاره به حضور اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اصلاح طلبان طیف وسیعی هستند که برخی برانداز هستند اما در مقابل طیف‌هایی نیز وجود دارند که معتقد به انقلاب و تبعیت از رهبری و قانون اساسی هستند بنابریان ما این دو گروه را با یکدیگر یکسان نمی‌دانیم چرا که مردم تکلیف خود را با آن‌ها روشن کرده‌اند و به دسته اول رای نمی‌دهند اما کسانی که درچارچوب نظام حرکت می‌کنند حق شهروندی دارند و می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: جامعتین یعنی جامعه روحانیت مبارز با محوریت آیت الله مهدوی کنی و جامعه مدرسین با محوریت آیت اله یزدی گروه های مرجع ما هستند که مرکز سیاست اسلامی محسوب می‌شوند. بنابراین ما نیز خود را ملزم می‌دانیم که در مواقعی به ویژه در فصل انتخابات با این آیات ملاقات داشته باشیم ضمن اینکه نظرات کار‌شناسی جبهه نیز به مراجع و آیات اعلام می‌شود که گاهی پذیرفته و گاهی مورداصلاح قرارمی گیرد.

سجادی با اشاره به ملاقات اخیر ۷ نفر از اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری با آیت اله مهدوی کنی یادآور شد: در این جلسه نظرات خوبی مطرح شد. که امیدواریم این ملاقات‌ها در آینده نیز ادامه داشته باشد و  روابط سنتی میان احزاب و مراجع استمرار پیدا کند.


وی همچنین درخصوص احتمال دیدار با آیت اله مصباح یزدی تاکید کرد: چنین دیداری هنوز مطرح نشده است اما اگر اعضا پیشنهادی دراین زمینه داشته باشند قطعا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

سجادی همچنین در خصوص ائتلاف اصولگرایان درانتخابات ریاست جمهوری نیز تصریح کرد: سعی ما بر این است که براساس راهبردهای جبهه حرکت کرده و با یکدیگر وحدت داشته باشیم ایده ال ما این است که با حمایت جامعتین اصولگرایان در یک جا جمع شوند و از بین خود یک نفر را برای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کنند چراکه اگر تعداد کاندیدا‌ها زیاد باشد ارا تقسیم شده و این موجب اختلاف می‌شود. با توجه به معنویت و نفوذ فکری جامعتین و جبهه پیروان خط امام و رهبری امیدواریم این تعامل بیشتر شود.

وی با تاکید براینکه رئیس جمهور آینده نباید کسی باشد که علیه احزاب موضع گیری کند، گفت: احزاب درمتن قانون اساسی به رسمیت شناخته شده‌اند بنابراین اگر رئیس جمهور آینده باحمایت اصولگرایان رای بیاورد باید ملزم باشد که پیشنهادات جبهه را بپذیرد و درمقابل جبهه نیز مسئولیت معرفی و حمایت از وی را در آینده پذیرا باشد و این طور نباشد که کسی رئیس جمهور شود و نظریه‌پرداز کائنات بوده و مخالف احزاب باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درخصوص ساز و کار پیش بینی شده برای پرهیز از اختلافاتی که در انتخابات مجلس میان اصولگرایان ایجادشد، گفت: سازو کار انتخابات مجلس تا حدودی نتیجه داد اما ایده آل ما نبود وقت این نیست که با احزاب اصولگرا که برادران ما هستند تسویه حساب کنیم کار عاقلانه این است که در ساز و کار آینده از وجوه مثبت این مهندسی‌ها استفاده و آن‌ها را تقویت کنیم و خطاهای خود را کنار بگذاریم.

سجادی با تاکید بر اینکه هنوز روی مصادیق انتخابات بحثی نداشته ایم، یادآور شد: البته هیچ یک از مصادیق نیز قطعیت حضور خود را تایید نکردند. بنابراین ما نیز نظاره گر کاندیدا‌ها هستیم تا ببنیم چه گفتمانی را پیگیری خواهند کرد.


سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری همچنین در خصوص ورود جریان دولت به بحث انتخابات تصریح کرد: جریان دولت به پایان کارخود نزدیک می‌شود که در مورد مشکلات اقتصادی نیز باید تا پایان دوره خود کنترل‌ها و نظارت‌های جدی را داشته باشد ضمن اینکه دولت مجری انتخابات است و در مورد مهندسی آینده انتخابات نمی‌تواند دخالت داشته باشد و باید تنها یک مجری بی‌طرف باشد البته بحث انحرافات موضوع جداگانه‌ای است که در چند ماه آینده نقش مهم دولت برگزاری سالم انتخابات است.


وی همچنین در خصوص موضع جبهه پیروان خط امام و رهبری در موردسوال از رئیس جمهور یادآور شد: مجلس وظیفه نظارتی خود را دنبال می‌کند که سوال از رئیس جمهور نیز جز وظایف مصوب مجلس است اما چگونگی برخورد با آن به گونه‌ای که ایجاد تنش درجامعه نشود و دشمن نیز از آن سوءاستفاده نکند بحث دیگری است. بنابراین اگر سوال ازرئیس جمهور نیز سیر قانونی خودرا طی کند معتقدم رئیس جمهور نیز در پاسخگویی کم نخواهد آورد و نباید ترس و هراسی در این زمینه داشت مهم این است که در راستای گفتمان اسلامی حرکت کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر