کد خبر: 18824 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

کمالی: به عنوان مشاور هاشمی در این جلسه شرکت کردم/تاکید آیت الله هاشمی بر ضرورت برگزاری انتخابات آزاد و انسجام اصلاح طلبان.

جمعی از احزاب و شخصیت‌های اصلاح طلبان روز دوشنبه بعد از ظهر با حضور در دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن دیدار با آیت الله هاشمی به گفت‌و‌گو در مورد مسائلی همچون وضعیت کشور و انتخابات پیش رو پرداختند.

به گزارش ایلنا، در این دیدار مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری، مجید محتشمی دبیر کل حزب آزادی و محمد جواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به نمایندگی از سایر احزاب اصلاح طلب سخنرانی کردند.

همچنین در میان شرکت کنندگان این جلسه چهره‌هایی همچون حسین کمالی، قدرت الله علیخانی و سایر دبیران احزاب اصلاح طلب نیز حضور داشتند. سخنرانان با تاکید بر حضور حداکثری اصلاح طلبان در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خواستار ایجاد جبهه واحد میان اصلاح طلبان شدند.

محتشمی: ضرورت پرهیز از رهبانیت جریان اصلاحات

مجید محتشمی‌ با اشاره به دیدار روز گذشته اصلاح طلبان با آیت الله هاشمی به خبرنگار ایلنا، گفت: در این دیدار به برخی تدابیر نادرست اشاره شد که موجب ایجاد نارسایی در عرصه‌های مختلف کشور، ایجاد اجماع جهانی علیه ایران و اعمال تحریم‌های گشترده علیه کشورمان شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه عنوان شد که علیرغم همه فشار‌ها آمریکا در دوره جنگ، سازندگی و اصلاحات هیچ‌گاه نتوانست اروپا و سایر کشور‌ها را در اعمال تحریم‌ها با خود هم سو کند. اما شیوه مدیریت کشور در اواسط دهه ۸۰ وضعیت را به سمت و سویی نامطمئن سوق داد.

شرکت کنندگان در این جلسه برای پرهیز از انزوای اصلاح طلبان بر حضور همه جانبه آن‌ها با هدف پیروزی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری تاکید داشتند.

کمالی: به عنوان مشاور هاشمی در این جلسه شرکت کردم

حسین کمالی که گفته می‌شد از دیگر شرکت کنندگان در این مراسم بوده است در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: در این دیدار  نه به عنوان یک اصلاح طلب بلکه به عنوان مشاور آیت الله هاشمی حضور داشتم.

وی ادامه داد: محور مباحث مطرح شده در این جلسه بیشتر مربوط به شرایط نامطلوب کنونی کشور و راه‌های برون رفت از آن می‌شد.

تاکید آیت الله هاشمی بر ضرورت برگزاری انتخابات آزاد و انسجام اصلاح طلبان

در ادامه این جلسه و پس صحبت‌های سخنرانان این جلسه دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنان مبسوطی بر حضور همه سلایق سیاسی در قالب عمده دوجبهه اصولگرایان و اصلاح طلبان و چه بسا گروه سوم دیگری برای ورود به عرصه انتخابات تاکید کرد.

وی همچنین دست اندرکاران برگزاری انتخابات را از اعمال سخت گیری‌های بی‌مورد بر حذر داشت و در خصوص صدماتی که از تحریم‌های بین المللی و اجماع جهانی علیه ایران، سو تدبیر مدیران کنونی را در بروز این امر بی‌تاثیر ندانسته و با اشاره به برخی معضلات ناشی از تحریم‌ها بر این نکته تاکید کرد که حتی در صورت فرآیند لغو تحریم‌ها نیز به طور قطع با توجه به حق وتوی آمریکا و کشورهای همسو با آن این باج خواهی‌ها ادامه خواهد داشت.

آیت الله هاشمی با اشاره به اینکه هم اکنون کشور نیازمند آرامش است خواستار برگزاری انتخاباتی آزاد و رقابتی به مثابه آنچه در دوره‌های قبل شاهد آن بودیم، شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در این دیدار از اصلاح طلبان خواست تا با انسجام هر چه بیشتر و با معرفی کاندیدای مشخص وارد عرصه انتخابات شوند.

گفتنی است در پایان این جلسه همچنین مقرر شد تا اعضای جبهه اصلاحات به زودی طی دیداری با سید محمد خاتمی به گفت‌و‌گو بپردازند.

لازم به ذکر است که در این جلسه هیچ یک از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات حضور نداشتند و علیرغم اینکه پیش از این بر خی رسانه‌ها از حضور عارف در این جلسه خبر داده بودندْ علاوه بر شخص محمدرضا عارف، شرکت کنندگان در این جلسه نیز این خبر را تکذیب کردند.

همچنین گفته می‌شود اغلب شرکت کنندگان در این جلسه با هماهنگی مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری به دیدار آیت الله هاشمی رفته‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر