کد خبر: 18689 A

سرلشگر یحیی رحیم‌صفوی:

تمدن جدید اسلامی زمینه ساز تشکیل امت واحده اسلامی متشکل از ۵۸ کشور مسلمان و شکست قدرت آمریکا و حرکت به سمت چند قطبی شدن قدرت در عصر حاضر است.

دستیار و مشاورعالی مقام معظم رهبری با حضور در همایش افتتاحیه ژئوپلیتیک شیعه در این مراسم سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرلشگر دکتر یحیی رحیم‌صفوی ضمن تبریک عید غدیر و ارائه مختصری از گزارش کنگره علمی و نحوه داوری مقالات ارائه شده به همایش ژئوپلیتیک شیعه گفت: پیام این همایش چند کلمه است از جمله جستجوی راه‌های عزت مسلمین، وحدت جهان اسلام، تلیئه تمدن جدید اسلامی و جستجوی راه‌های تشکیل امت واحده اسلامی.

رئیس کمیته علمی این همایش افزود: عزت مسلمین در قرن حاضر که قرن بیداری مسلمین است با تکیه بر منابع قدرت عظیم فرهنگی جمعیتی و اقتصادی و امواج بیداری اسلامی امکان پذیر است و این امر تضمین کننده عزت و استقلال ملت‌های عربی آفرقایی و آسیایی خواهد بود.

صفوی تصریح کرد: برای وحدت جهان اسلام طی ۵ مرحله الزامی است اول نیاز به همگرایی منطقه‌ای و جهان، دروم همکاری محدود بین کشورهای یک مجموعه، سوم همکاری‌های منطقه‌ای وقاره‌ای، چهارم تکامل و ایجاد پیوندهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی و  در نهایت همگرایی کامل برای وحدت جهان اسلام.

موسس انجمن ژئوپلتیک ادامه داد: آمریکا و صهیونیست برای جلوگیری از این وحدت در مسائل عراق و افغانستان و سوریه دخالت می‌کنند و با کمک‌های مالی و صدور اسلحه به تروریست‌ها در سوریه مسلمان کشی می‌کنند.

مشاورعالی مقام معظم رهبری در امور نظامی در پایان گفت: تمدن جدید اسلامی زمینه ساز تشکیل امت واحده اسلامی متشکل از ۵۸ کشور مسلمان و شکست قدرت آمریکا و حرکت به سمت چند قطبی شدن قدرت در عصر حاضر است.

ژئوپلیتیک شیعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر