خبرگزاری کار ایران

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی:/اصلاحیه/

دولت مشكل بیكاری مردم را حل كند

asdasd
کد خبر : ۱۰۱۱۵۲

دولت باید به وعده‌هایی که داده عمل و مردم نیز مطالبه کنند/دولت با رونق دادن به کسب و کار و ایجاد صنایع در استان‌ها نسبت به رفع معضل بیکاری اقدام کند.

ایلنا: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:دولت باید به قول‌هایی که به مردم می‌دهد عمل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر روز یكشنبه در مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله‌صالحی مازندرانی در شهر شیرگاه سوادکوه شمالی گفت: حقیقتا شمال ایران، مخصوصا مازندران از نعمات الهی بر روی زمین است که خداوند در جوار خزر آن را به ما عنایت داشته است و در این استان همه چیز هست، هرچند مردم گلایه‌هایی دارند که در سایه سرسبزی گاهی به آن‌ها کم توجهی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت معادن در سوادکوه شمالی و عدم استفاده مناسب از آن‌ها در چند سال اخیر گفت: هرچند سوادکوه شمالی از بیکاری رنج می‌برد اما در گذشته معادن این منطقه محل ارتزاق مردم بود و سالهاست که به دلیل بی‌تدبیری آن‌ها را از این نعمت برای اشتغال محروم کردیم و مسئولان باید با احیای این معادن و کارخانه‌ها هرچه زود‌تر مشکل بیکاری جوانان را رفع کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: معادن ما و امکانات طبیعی دیگر ما باید جایگزین نفت شود و از نظر ملی هم وجود معادن و کارخانه در این شهرستان ضروری است زیرا هرموادی که بتواند جایگزین نفت شود نیاز مردم است.

وی گفت: دولت با رونق دادن به کسب و کار و ایجاد صنایع در استان‌ها نسبت به رفع معضل بیکاری اقدام کند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی مازندران را از دیرباز دارای اهمیت فوق العاده دانست و تصریح کرد: خداوند این ملک را آباد خواست. دریا، جنگل و البرز و آبهای فراوان که می‌تواند ۲برابر نیاز این سه استان شمالی را تامین کند چیز کمی نیست.

وی مردم مازندران را پیشتاز حکومت تشیع علوی در ایران معرفی کرد و بیان داشت: در مازندران نخستین حکومت‌های محلی شیعی شکل گرفت و این سرزمین به علت پناهگاهی به نام البرز از دست اندازی‌ها به دور ماند و وجود امامزاده‌های فراوان، علاقه وافر مردم به روحانیت و حضور دلاورانه و شهادت طلبانه لشکر ۲۵ کربلا که من هم مدتی با آن‌ها بودم از نشانه‌های این امر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به شخصیت برجسته آیت الله صالحی مازندرانی گفت: من از دوران مبارزه با ایشان آشنا بودم.آیت الله صالحی یکسال از من بزرگ‌تر بودند. به یاد دارم از آغاز مبارزه در قم بودند و در سالهای ۵۲ و ۵۳ که سخت‌ترین دوره مبارزه بود و کمیته ضدخرابکاری تشکیل شد ایشان همراه بودند و رنج‌های فراوانی بردند.

وی سپس با ذکر وضعیت رنج آور شکنجه‌ها در دوران پهلوی گفت: بد‌ترین مصائب را در آن کمیته ضد خرابکاری دیدیم، بهشتی، مطهری و جمع زیادی از روحانیون و انقلابیون آنجا بودند، من هم به همراه جمع کثیری مدت‌ها در آنجا بودم و آثار شکنجه‌ها به حدی بود که رجایی پس از ریاست جمهوری در سازمان ملل پای خود را برهنه کرد و آثار فجیع شکنجه را به جهانیان نشان داد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: آیت الله صالحی ۲سال مدام در زندان بود و از این زندان به آن زندان منتقل و متحمل رنج‌های فراوانی شد. به یاد دارم در سال ۵۶ که به مناسبت شهادت فرزند امام، آقا مصطفی مردم قم قیام کردند آقای صالحی بیانیه بسیار محکمی داد و محکوم کرد.

آیت الله هاشمی در بخش دیگری از این سخنرانی با اشاره به حضورش در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من بیش از ۲۰ سال است که هنوز یک روز هم از مجمع غیبت نداشتم و این اولین بار است که جلسه را نیمه کاره‌‌ رها کردم و آن را به آقای روحانی سپردم و برای رسیدن به برنامه و دیدار شما حرکت کردم که بحمدالله به موقع رسیدم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر حماسه مردم در انتخابات ۲۴ خرداد گفت: برخی فکر می‌کردند مردم به روحانیت کم توجه شده‌اند ولی در این انتخابات، مردم در میان همه كاندیداها ترجیح دادند به یک «روحانی» رای بدهند و این برای ما بسیار معنادار است.

وی افزود: ممکن است به خاطر برخی مشکلات در طول حکومت اسلامی، از قبیل جنگ، فشارهای اقتصادی و برخی ناملایمت‌ها مردم رنج دیده باشند اما می‌دانند که این مسائل تقصیر روحانیت نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری مشکلات فعلی را واقعی دانست و اظهار داشت: ما در محاصره، تحریم و بایکوتیم و نمی‌توانیم از منابع استفاده کنیم، باید گران بخریم و در دریافت پول هم با مشکلات فراوان روبرو هستیم اما اخیرا شاهد خطر بزرگ تری هستیم.

هاشمی بحران سوریه را نگرانی اصلی منطقه و ایران دانست و افزود: اکنون آمریکا، جهان غرب با همراهی برخی از کشورهای عربی تقریبا شیپور جنگ در سوریه را به صدا درآوردند كه خدا به مردم سوریه رحم کند.

هاشمی سپس گفت: مردم سوریه از یک طرف مورد حمله شیمیایی واقع شده‌اند و حالا هم باید منتظر حمله خارجی‌ها باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس با نگاهی به وضعیت دولت منتخب، آن را مایه امیدواری دانست و تاکید کرد: انشالله دولت به استقبال مردم جواب مثبت بدهد و راه را برای حل مشکلات بازکرده و دیگران هم مانع تراشی نکنند تا هرچه زود‌تر جوانان بیکار سامان یابند.

وی ایجاد اشتغال را از ضروریات اعلام کرد و گفت: اگر در این راه کوتاهی شود جواب خدا را دادن آسان نیست، هرچند شاید بتوان بندگانش را به بهانه‌های واهی فریفت.

هاشمی نخستین کار دولت را «عمل به وعده‌هایش» دانست و بیان داشت: دولت باید به وعده‌هایی که داده عمل و مردم نیز مطالبه کنند. وعده‌ها را بنویسید و ببینید کدام انجام می‌شود و من شنیدم در همین راستا سایتی ایجاد شده و این چیز درستی است و باید محاسبه کنیم و دولت را مسئول بدانیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بسیاری از قول‌های عمل نکرده دولت قبل گفت: از دولت سابق بپرسید قرار بود البرز مرکزی فعال شود اما چرا عمل نشد؟ و از این دست وعده‌ها فراوان در کشور داده شد اما امیدواریم بدقولی‌ها دیگر تکرار نشود.

آیت الله هاشمی گفت: امیدواریم دولت اسلامی از عهده قول و قرار‌هایش بربیاید و نزد خداوند و ملت سربلند باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله طبرسی؛ نماینده ولی فقیه در استان، حجه الاسلام مهدوی؛ امام جمعه شیرگاه، آیت الله جباری؛ نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، علی اكبر طاهایی؛ استاندار مازندران از جمله شخصیت‌هایی بودند كه آیت الله هاشمی را در جایگاه ویژه همراهی می كردند.

اكثر مدیران كل دستگاه های دولت، مدیران فعال بخش خصوصی استان، فرمانداران، دبیر مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی و بسیاری از شخصیت‌های شاخص نیروی انتظامی و سپاه استان و نمایندگان بسیاری از جراید و خبرگزاری های ملی و استانی در میان جمعیت حضور داشتند.

به گزارش ایلنا، امام جمعه شهرستان شیرگاه در این مراسم به عنوان نخستین سخنران با خیرمقدم به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و قدردانی از حضور گسترده مردم علی رغم اطلاع رسانی محدود گفت: حضور شخصیت برجسته‌ای چون آیت الله هاشمی رفسنجانی در میان مردم شیرگاه اتفاقی است که مدت‌ها در یاد و خاطره آن‌ها خواهد ماند.

استاندار مازندران: هاشمی محبوب قلب‌هاست

علی اکبر طاهایی؛ استاندار مازندران به عنوان سخنران بعدی ضمن خوشامدگویی به آیت الله هاشمی گفت: امروز مازندران و شهرستان جدید التاسیس سوادکوه شمالی به مرکزیت شیرگاه میزبان بزرگمردی است که شخصیت حقیقی‌اش به عنوان محبوب قلب‌ها همواره در کانون توجه مازندرانی‌ها بوده است.

وی افزود: بعد از ترور ناموفق ایشان، حضرت امام که هرگز نذرهای شخصی و درونی خود را به زبان نمی‌آوردند در مورد ایشان گفتند که من برای بهبودی هاشمی نذر کرده‌ام.

استاندار مازندران در بخش دیگری از حرف‌هایش خطاب به دشمنان انقلاب و ایران گفت: اگر شما با کوردلی و ددمنشی توانستید بهشتی‌ها، رجایی‌ها و باهنر‌ها را از ما بگیرید اما موفق نشدید رهبری و فرمانده دفاع مقدس حضرت آیت الله هاشمی را از ما بگیرید.

طاهایی در پایان خطاب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: شما با بزرگواری بلافاصله دعوت مازندرانی‌ها را برای حضور در این مراسم پذیرفتید و من اینجا از طرف همه مردم و مسئولان از شما تشکر می‌کنم و از خداوند صحت و دوام وجودتان را آرزومندم.

آیت الله طبرسی؛ نماینده ولی فقیه در استان نیز به عنوان آخرین سخنران پیش از سخنرانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جایگاه ویژه روحانیت نزد مردم، آیت الله صالحی مازندرانی را شخصیتی فرازمانی و فرامرزی برشمرد و تاکید کرد: سابقه مبارزاتی آن مرحوم همچون آیت الله هاشمی برکسی پوشیده نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز