کد خبر: 101043 A

یاوری در مراسم معارفه وزیر دادگستری:

پورمحمدی می‌تواند پاسخگوی نیازهای قوای مجریه و مقننه از قوه قضاییه باشد/تحقق آرمان‌های دولت تدبیر و امید از ریل اعتدال می‌گذرد که این موضوع هم از باب عمل و هم از باب گفتمان محقق خواهد شد و می‌توان وزیر دادگستری را سوزن‌بان و یا حلقه واسطی بین این‌ها عنوان کرد.

قائم مقام وزیر دادگستری ضمن تأکید بر نقش کلیدی وزیر دادگستری گفت: روسای قوای سه گانه باید همکاری لازم برای تعالی بخشیدن به این وزارت خانه را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، یاوری قائم مقام وزیر دادگستری در مراسم تودیع و معارفه وزیر دادگستری که صبح امروز در سالن همایش‌های وزارت دادگستری برگزار شد ضمن تشکر از حضور مسئولان و مدیران ارشد قوه قضاییه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین کار‌شناسان تعزیرات حکومتی به خدمات اخیر وزیر سابق دادگستری اشاره کرد و گفت: این محفل به منظور تشکر و پاسداشت از زحمات آقای بختیاری و خیرمقدم به آقای پورمحمدی برگزار شده و براین اساس لازم است از حسن انتخاب آقای روحانی برای سمت جدید آقای پورمحمدی تشکر کنیم.

وی افزود: نقش پشتیبانی در برقراری عدالت جامعه رسالتی عظیم است و تحقق این هدف والا در بحث اعمال عدالت در جامعه سختی‌های خاص خود را دارد كه به طور قطع خارج از توانمندی‌های پورمحمدی نیست.

یاوری خاطرنشان کرد: به طور قطع وزیر جدید دادگستری می‌تواند بسترساز تحقق عدالت درجامعه باشد و الزامات اجتناب ناپذیر اصل ارتباط بین قوا و تحقق سیاست‌های کلی و سند چشم انداز را فراهم کند.

به گفته قائم مقام وزیر دادگستری، پورمحمدی می‌تواند پاسخگوی نیازهای قوای مجریه و مقننه از قوه قضاییه باشد.

وی همچنین به عملکرد بختیاری وزیر سابق دادگستری اشاره کرد و افزود: ویژگی‌ها و مختصات کلی عملکرد ایشان برای همه روشن است و اگر بخواهیم به عملکرد واقعی ایشان اشاره کنیم می‌توان رفتار وی را در تعامل با مردم، همکاران و دستگاه‌های اجرایی و همچنین پرهیز از سیاسی کاری و اجرای عدالت مشاهده کنیم.

یاوری اذعان داشت: معنویت در گفتار و استفاده از کلام فاخر در تعامل با همکاران، صداقت و شفافیت در ابلاغ مسائل بدون پیچیدگی،مقدم دانستن ضعفا بر اغنیا، تواضع و فروتنی و اولویت داشتن حفظ انگیزه کارکنان و تأمین معیشت آنها،دین مداری و حاکمیت از ارزش‌ها در فضای کار و تصمیم گیری به موقع از جمله ویژگی‌هایی بود که می‌توان به دوران خدمت بختیاری نسبت داد.

وی در ادامه اظهاراتش گفت: کمک و یاری به وزارت دادگستری از جمله درخواست‌های ما از سایر قوا بویژه اقای روحانی خواهد بود.

یاوری ضمن آرزوی توفیق و سعادتمندی برای رئیس جمهور گفت: خواهان این موضوع هستیم که طبق فرمایشات رهبری که به استفاده از ظرفیت‌های فعلیت نیافته در وزارت دادگستری و همچنین اسناد بالادستی و سیاست‌های قضایی و اجرایی در بندهای کلان تأکید داشتند هر چه سریع‌تر این امر عملی شود.

قائم مقام وزیر دادگستری یادآور شد: در قانون برنامه پنجم برای قوه قضاییه این تکلیف ایجاد شده و این قوه را موظف کرده که ظرفیت‌های قانونی لازم برای مسئولان وزارت دادگستری فراهم کند همچنین از روسای قوا یعنی آقایان روحانی، آملی لاریجانی و علی لاریجانی درخواست می‌کنیم که عنایت ویژه‌ای به مأموریت‌های مختص به وزارت دادگستری داشته باشند.

وی گفت: تحقق آرمان‌های دولت تدبیر و امید از ریل اعتدال می‌گذرد که این موضوع هم از باب عمل و هم از باب گفتمان محقق خواهد شد و می‌توان وزیر دادگستری را سوزن‌بان و یا حلقه واسطی بین این‌ها عنوان کرد.

یاوری در پایان با اشاره به توانمندی وزیر جدید دادگستری گفت: امیدواریم نگاه ویژه آقای پورمحمدی هم از ناحیه دولت و هم از ناحیه قوه قضاییه، عیار این وزارت خانه را ارتقا دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر