کد خبر: 230895 A

فوتبال‌را باید به دست اتحادیه بسپاریم؛

مسئول قانون‌گذاری و کسی که قانون را اجرا می‌کند نمی‌داند حکم‌ها چگونه لغو شده، آیا کسی بررسی کرده که مثلا برابر تراکتورسازی ما چرا بازی با تماشاگر برگزار شده است؟

سرمربی استقلال می‌گوید در تعطیلات ۵۰ روزه لیگ، تیمش به دنبال احقاق حقش در کمیسیون اصل ۹۰ و سایر مراجع ذی صلاح خواهد بود.

به گزارش ایلنا، امیر قلعه‌نویی واکنش به نظرسنجی که یکی از برنامه‌های رادیویی درباره کادر فنی تیمش برگزار کرده و طی آن ۵۷ درصد مخاطبان آن برنامه رای به ابقای وی و همکارانش داده‌اند، گفت: از همه کسانی که به من یا علیه من رای داده‌اند تشکر می‌کنم، اما یک سوال دارم مگر ما چندم جدول هستیم؟ آیا این درست است که این نظرسنجی در حالیکه ما فقط ۳ امتیا‌ز با صدر جدول فاصله داریم گذاشته شود؟

وی در پاسخ به این سوال که دلیل این نظرسنجی ۲ شکست برابر تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن بوده، اظهار کرد: در خود برنامه ۹۰ نشان دادند گل پرسپولیس آفساید بود و باید بازیکنان آنها اخراج می‌شد. در بازی‌های بزرگ مثل داربی حتی یک توپ هم در نتیجه‌ موثر است. اگر گل آفساید پرسپولیس را داور نمی‌گرفت نتیجه‌ عوض نمی‌شد؟ از سویی دیگر درد فوتبال ما چیزهای دیگری است. مسئول قانون‌گذاری و کسی که قانون را اجرا می‌کند نمی‌داند حکم‌ها چگونه لغو شده، آیا کسی بررسی کرده که مثلا برابر تراکتورسازی ما چرا بازی با تماشاگر برگزار شده است؟

او ادامه داد: اینکه در فدراسیون‌فوتبال چه اتفاقی می‌افتد خیلی مهم است. وقتی قانونگذار تخلف می‌کند چه کسی باید آن را محکوم کند و جالب است داوری‌های پر اشتباه نهایتا نتیجه‌اش این می‌شود که آقای عسگری گفته‌اند به داور دربی نمره قبولی می‌دهم. مگر این مساله در احساسات مردم تاثیر نگذاشت؟ من قبلا هم این را گفته‌ام باید بر روی ۲ مساله در نیم فصل دوم زوم کنیم، یکی بحثدوپینگ و یکی هم بحثنظارت بر داوری. در بازی با پرسپولیس نه ناظر فدراسیون، نه ناظر داوری و نه داور گزارشی علیه ما نداده‌اند و جالب است فقط حسن‌زاده دیده من تخلف کرده‌ام و بهروان و کسرایی و خیلی های دیگر چیزی ندیده‌اند. همین مسائل معضل فوتبال ماست.

سرمربی استقلال اضافه کرد: فدراسیون فوتبال ایران جزیره‌ای و طبقاتی اداره می‌شود. عده‌ای در فدراسیون حضور دارند که اگر بخواهند بازی با تماشاگر برگزار می‌شود و اگر بخواهند بازی بدون تماشاگر برگزار می‌شود. همه آنها زیر نظر یک نفر هستند. البته جا دارد از کمیته‌ استیناف که کمیته‌ای عدالت محور است، تشکر کنم اما به شما می‌گویم در ۵۰ روز تعطیلی لیگ به دنبال حقانیت‌مان در کمیسیون اصل " ۹۰ " و سایر مراجع ذی‌صلاح هستیم.

وی افزود: همیشه از اولین تیمی که امتیاز کم می‌شود تیم امیر قلعه‌نویی است. بسیاری از اولین مسائل درباره من اجرا می‌شود. همین بازی تراکتورسازی را ببینید قرار بود بازی بدون تماشاگر باشد ولی یک‌باره اعلام شد بازی با تماشاگر خواهد بود، البته من فرهنگ آذربایجان را دوست دارم و استقبال هم کردیم که بازی با تماشاگر باشد اما باید روشن باشد چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. ما خواهان پیشرفت فوتبال هستیم و اعتقاد دارم باید فوتبال را به دست اتحادیه بسپاریم تا اعمال نفوذها کمتر شود.

قلعه‌نویی اضافه کرد: جالب است تخلفی که بابت آن من را محروم کرده‌اند این بود که خارج از محوطه‌فنی به بازیکنانم تذکر داده‌ام و یا به داور اعتراض کرده‌ام. یکی نبوده به این آقایان بگویند که مگر صدای‌من در آن همه جمعیت شنیده می‌شود؟ چرا جهانبازی در طول ۹۰ دقیقه‌ حتی یک بار هم به من تذکر نداد؟ این افراد آدم‌های کسان دیگری هستند. البته آقای اصفهانیان فرد زحمت‌کشی است و جامعه داوری ما خیلی پاک است اما باید برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق بررسی دقت شود.

او افزود: در این چند ساله ۳۰ حکم علیه من صادر شده که همه آنها مثل فیلم های اول انقلاب تکراری است. همه آنها یک جلسه محرومیت و چند میلیون تومان جریمه هستند. جا دارد از شاه‌حسینی یادی کنم در زمان ایشان امور انضباطی وابسته به اشخاص و جایی نبود و فضای بهتری را در فوتبال شاهد بودیم. این آقایان باید بدانند مقام‌ها ماندنی نیست و بهتر است افراد با عزت بمانند و با عزت بروند. من خواهش می‌کنم اگر توانستید حسن‌زاده را روی خط برنامه بیاورید من را هم دعوت کنید تا حتما صحبت کنم.

وی درباره احتمال جذب نوری و حاتمی افزود: میلاد نوری و بابک حاتمی نیز مدنظر ما هستند. نکته دیگری بگویم تمام مسئولیت باخت‌های اخیر را برعهده گرفتم. من قول می‌دهم آخر فصل کاری کنیم که این مردم خوشحال شوند. در این ۴۲ امتیاز، جبران ۳ امتیاز سخت نیست اگر این مسائل که گفتم به ما ضربه زند.

او درباره عنایتی عنوان کرد: عنایتی مدنظر ماست و من با مرزبان صحبت کرده‌ام، اگر آنها راضی باشند و عنایتی هم بخواهد او را جذب خواهیم کرد.

قلعه‌نویی در پایان و در پاسخ به پرسشی درباره تیموریان، افزود: جلسه خوبی با تیموریان داشتیم و قرار شد خواسته‌هایش را مکتوب به ما اعلام کند. البته به لحاظ بحث‌های مالی این بازیکن حق دارد اما باید شرایط باشگاه را درک کند. من به شخصه دوست دارم تیموریان در استقلال بماند اما به این شرط که آندویی برای ما بازی کند که در تیم ملی بازی می‌کند.

امیر قلعه‌نویی استقلال‌تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر