کد خبر: 4960 A

در چهارماه نخست امسال صورت گرفت؛

مدیر کل گمرک بوشهر گفت: در چهار ماهه نخست امسال پنج میلیون و ۶۵۷ هزار تن کالا از طریق گمرکات استان صادر شده است.

بوشهر - ایلنا: ناظر گمرک‌های استان و مدیرکل گمرک بوشهر اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال پنج میلیون و ۶۵۷هزار تن کالا به ارزش چهارمیلیارد و ۱۹۹ میلیون دلار کالای غیر نفتی به انضمام میعانات گازی از طریق گمرک‌های این استان به خارج کشور صادر شده است.

ابوالفضل اکبر‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: صادرات این میزان کالای غیر نفتی باعث شد تا گمرک‌های بوشهر یکهزار و ۴۲۰ میلیارد ریال درآمد کسب کنند که در مقایسه با درآمد این گمرک‌ها در مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

ناظر گمرک‌های استان بوشهر افزود: از این میزان صادرات غیرنفتی سه میلیون و۶۶۱ هزار تن کالای غیر نفتی به انضمام مواد پتروشیمی به ارزش دو میلیارد و۲۲۹ میلیون دلار و یک میلیون و۹۹۶  هزار تن میعانات گازی به ارزش یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون دلار است.

اکبر پور تصریح کرد: سهم گمرک بوشهر از این میزان ۶۵۴ هزار تن کالا به ارزش ۱۱۳ میلیارد دلار و سهم دفا‌تر و گمرک‌های تابعه این استان سه میلیون تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۱۱۶ میلیون دلار است.

مدیرکل گمرک بوشهربیان کرد: گمرک‌های استان بوشهر درزمینه صادرات غیر نفتی به انضمام میعانات گازی در کشور رتبه نخست به خود اختصاص داده‌اند.

ناظر گمرک‌های استان و مدیرکل گمرک بوشهردر پایان ابراز کرد: همچنین چهار ماه نخست امسال از طریق گمرک‌های استان بوشهر ۵۱۱ هزار و ۲۳۸ تن کالا به ارزش ۹۳۹ میلیون و ۷۶۲ هزار دلار وارد کشورشده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، واردات کالا از نظر وزنی دو درصد و از نظر ارزش ۱۲ درصد رشد داشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر