کد خبر: 41803 A

استاندار سیستان و بلوچستان گفت:

مهندس «حاتم ناروئی» در دیدار با رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور اظهار داشت: مدیران و پرسنل و کارکنان سازمان ها و دستگاههای اجرایی در طی دوران ماموریت بایستی برنامه های آموزشی منظم (برطبق طرح مشخص) داشته باشند و آموزش و یادگیری باید در زندگی افراد رسوخ کرده و همیشه و در همه جا صورت پذیرد.

ایلنا - زاهدان مهندس «حاتم ناروئی» در دیدار با رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور اظهار داشت: مدیران و پرسنل و کارکنان سازمان ها و دستگاههای اجرایی در طی دوران ماموریت بایستی برنامه های آموزشی منظم (برطبق طرح مشخص) داشته باشند و آموزش و یادگیری باید در زندگی افراد رسوخ کرده و همیشه و در همه جا صورت پذیرد.

به گزارش ایلنا: وی افزود: آموزش مدیران و کارکنان می بایست به طور مستمر و همگام با تحولات سازمان و محیط بیرونی برای ارتقاء کیفیت فعالیت ها صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اجرای دوره های آموزشی برای مدیران و کارکنان در زمینه های مدیریت و فنون اداری یکی از وظایف دفتر آموزش و پژوهش است، تصریح کرد: مدیریت و برنامه ریزی نیروی انسانی نقش اساسی در هدایت و افزایش بهره وری، توانایی و ظرفیت های نیروی انسانی دارد.

وی بیان داشت: آموزش و پژوهش به عنوان زیر ساخت توسعه و برنامه‌ریزی باید به طور ویژه مورد توجه مسئولان و مدیران قرار گیرد.

آقای ناروئی با تاکید بر اینکه باید به مقوله پژوهش بیش از پیش اهمیت داده شود، اظهار داشت: باید به تولید علم توجه شود چرا که مقدمه تولید علم موثر و پایه و اساس آن تحقیق و پژوهش است.

در ادامه این دیدار رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور به نقش آموزش و اهمیت آن در توانمندسازی و ارتقاء بینش و مهارتهای نیروی انسانی و کارآمدی سازمانها تاکید نموده و جایگاه دفتر آموزش و پژوهش را در این خصوص مهم دانستند.

"دکتر مهدوی" با اشاره به سه ویژگی سازمان‌های پیشرو در زمینه‌های رشد اقتصادی و صنعتی تصریح کرد: ماموریت دقیق، ساختار مناسب و سرمایه انسانی ماهر از جمله این ویژگی‌های اثرگذار در مدیریت این کشورها است.

وی با تاکید بر افتتاح بانک اطلاعاتی مدیران کشور و ثبت‌نام مدیران استانی در آن، بیان کرد: با افتتاح بانک اطلاعات مدیران، امکان دسترسی و بهره‌برداری از بانک در اختیار مدیران ارشد استانی و ملی قرار می‌‌گیرد و آنان می‌توانند اطلاعات مدیران را مورد استفاده قرار دهند.

وی از ثبت‌نام 65 هزار مدیر در بانک اطلاعات مدیران کشور خبر داد و گفت: در سیستان و بلوچستان 300 نفر از مدیران ادارات، آموزش‌های ارتقا مدیریت را در سال‌جاری می‌گذرانند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر