کد خبر: 50043 A

نماینده لاهیجان وسیاهکل:

قرار بود تا بهمن ماه جاری ۲۲ میلیارد تومان مطالبات چای کاران را پرداخت کنند که ۸ تا ۹میلیارد تومان آن پرداخت شد و از سویی دیگر اطلاع یافتیم معاون رئیس جمهوری هم امضا کرده است ولی خزانه دار پول نداده است.

 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با انتقاد از اینکه فقط ۹ میلیارد تومان از مطالبات چای کاران پرداخت شده است، گفت: وزیر جهاد کشاورزی سه شنبه هفته جاری پاسخگوی سوال من درباره عدم وجود نظام تولیدی، صادرات و واردات این محصول در مجلس است.

ایرج ندیمی امروز در گفتگو با خبرنگار ایلنا در لاهیجان با ابراز نگرانی از وضعیت چای و چای کاران ایران، اظهار کرد: در مورد چای، ما با قولهای روبرو هستیم که حداقل از نظر زمان محقق نشده است.

وی در تبیبن دلایل خود، خاطر نشان کرد: قرار بود تا بهمن ماه جاری ۲۲ میلیارد تومان مطالبات چای کاران را پرداخت کنند که ۸ تا ۹میلیارد تومان آن پرداخت شد و از سویی دیگر اطلاع یافتیم معاون رئیس جمهوری هم امضا کرده است ولی خزانه دار پول نداده است.

این نماینده مجلس با تاکید بر عدم تحقق وعده مسئولان برای پرداخت کامل مطالبات چای کاران و بیان آن در نطق پیش از دستور مجلس، افزود: در این خصوص از وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی سوال کردم و خلیلیان وعده داد تا پایان بهمن ماه مطالبات داده می‌شود.

ندیمی با بیان اینكه  بهمن ماه تمام شده اما مطالبات چای کاران را پرداخت نکرده‌اند، ابراز کرد: وقتی قولمان عملی نشود، مردم ناراضی می‌شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هشتاد هزار تن چای وارد کشور می‌شود، گفت: متاسفانه نظام مدیریتی تولید، صادرات و واردات در بخش چای کشور وجود ندارد که در این راستا سه شنبه هفته جاری دو سوال از وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس مطرح خواهم کرد.

کارگران چای کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر