کد خبر: 4787 A

رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران:

رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران گفت: منطقه آزاد چابهار نقش موثری در تبادلات تجاری و بازرگانی میان ایران و افغانستان ایفا می کند.

چابهار - ایلنا: رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران گفت: منطقه آزاد چابهار نقش موثری در تبادلات تجاری و بازرگانی میان ایران و افغانستان ایفا می کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، عبدالهادی فرهنگ با استقبال از برگزاری نمایشگاه توانمندی های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای معرفی مزیت ها و پتانسیل های این مناطق به سرمایه گذاران و سفرای کشورهای خارجی گفت: نمایشگاهی که در تهران برگزار شد بسیار تخصصی بود و زمینه های سرمایه گذاری در مناطق آزاد به راحتی امکان پذیر شده بود.

وی افزود: افغانستان به دلیل هم جواری با ایران مراودات تجاری و بازرگانی بسیاری با ایران دارد و با رایزنی هایی که با برخی مناطق انجام شد به این نتیجه رسیده ایم که جای کار بیشتری برای سرمایه گذاری در این مناطق وجود دارد و اگر چتر حمایتی برای تجار افغانی باز شود فعالیت آنان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گسترش بسیاری خواهد داشت چرا که با افزایش سرمایه گذاری دو طرفه میان افغانستان و ایران، راه یابی به بازارهای کشورهای آسیای میانه فراهم خواهد شد.

عبدالهادی فرهنگ تاکید کرد: تجار افغانی علاقه زیادی دارند که در زمینه های نفت، گاز و پتروشیمی در ایران سرمایه گذاری کنند.

وی در پایان به مزیت های منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان اشاره کرد و گفت: این منطقه از درجه اهمیت بالایی بعد از منطقه آزاد چابهار که به نوعی پایلوت فعالیت های تجاری ایران و افغانستان محسوب شده، برخوردار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر