کد خبر: 84586 A

در زندگی‌ هرگز نرقصیده‌ام؛

در فینال یورو، ایتالیایی‌ها خیلی خسته گام به میدان گذاشتند و یک روز کمتر از ما استراحت کرده بودند. این بازی برای مقایسه کردن با بازی قبلی نیست. باید احترام زیادی برای ایتالیا قائل باشیم.

سرمربی تیم ملی اسپانیا  گفت:

به گزارش ایلنا، بیسنته دل‌بوسکه در آستانه بازی حساس تیمش مقابل ایتالیا در مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون‌ها گفت‌وگویی آ آس انجام داده که به این شرح است:

در یورو 2012 در بازی با ایتالیا با استفاده از بازیکن 9 کاذب کار کرده بودید؛ آیا در بازی نیمه‌نهایی هم سیستم تیم را به این سیستم تغییرخواهید داد؟

در یورو، ما بازی را بر پایه پیرلو برنامه‌ریزی کرده بودیم چون پیرلو بازیساز آنها بود و خیلی عقب‌تر و تقریبا نزدیک مدافعان بازی می‌کرد و ما می‌خواستیم سسک وابسته به او کار کند. الان ممکن است این‌گونه نباشد حتی شاید پیرلو نتواند بازی کند.

قبل از اعزام به برزیل هم در فکر استفاده از هر 3 دروازه‌بان در مرحله گروهی بودید؟ آیا اسپانیا دروازه‌بان ثابت دارد؟

بله ولی به خودم گفته بودم تنها به شرط برد مقابل اروگوئه، این نقشه را پیاده می‌کنم. این برنامه فقط برای فاز گروهی بود. کاسیاس بیش از 140 بازی ملی انجام داده و په په رینا 27 بازی. این جواب سوال شماست. هر 3 دروازه‌بان ما فوق‌العاده هستند ولی کاسیاس اصلی‌ترین دروازه‌بان تیم ما است. اگر دنبال ترکیب اصلی هستید: کاسیاس اصلی‌ترین است.

به ایکر گفته‌اید در بازی با ایتالیا در درون دروازه است؟

من با هیچ‌کدام از آنها به صورت فردی صحبت نکرده‌ام. هر روز با بازیکنان صحبت می‌کنم. چطور می‌توانم حرف نزنم؟ این نشانه ضعف نیست، بلکه نشان قدرت درک است. کسی که دستور می‌دهد، با بازیکنان صحبت می‌کند. نمی‌گویم پند و نصیحت آنها را می‌پذیرم ولی حرف‌های‌شان را گوش می‌دهم.

می‌گفتند چابی در نظر داشت قبل از فینال یورو2012 به خاطر عدم موافقتش با استفاده از دو محور در ترکیب تیم از فوتبال ملی خداحافظی کند؟ یا دلیلش چه بود؟

چابی در آن لحظات کمی تحریک شده بود و ما با هم صحبت کردیم ولی ماجرا زیاد بالا نگرفت. چابی رهبر ما در زمین چمن است که تیم را در زمین هدایت می‌کند و به جلو می‌راند؛ چطور نمی‌توانیم با او صحبت نکنیم؟

چند بازیکن کنونی تیم ملی برزیل می‌توانستند در ترکیب اصلی اسپانیای شما قرار بگیرند؟

نمی‌توانم بگویم بازیکنان ما بهترین هستند. آنها هم بازیکنان خوبی مثل مارسلو، داوید لوئیز، تیاگو سیلوا و دانی آلوس را دارند که بازیکنان بزرگی هستند. بارسا کارهای زیادی برای آلوس انجام داده است.

حاضرید چند بازیکن اسپانیایی را بدهید تا یک بازیکن از برزیل بگیرید؟

چیزی نمی‌گویم. اگر بگویم 2 تا، شما می‌خواهید حدس بزنید کدام 2 نفر. این برای شما یک فرض و یک بازی است ولی این بازی برای من خوب نیست

هواداران برزیلی، اسپانیا را رقیب خود می‌دانند. بی‌دلیل هم نیست. هست؟

آنچه من دیده‌ام، محبت فراوان برزیلی‌ها به اسپانیایی‌هاست.

درمورد مصاف با ایتالیا بگوئید. این بازی تکرار فینال یورو2012 است.

باید تمام آنچه یکسال پیش رخ داد را فراموش کنیم. ایتالیا تیم بزرگی دارد و شرایط کاملا متفاوت است. شرایط کنونی با یورو 2012 متفاوت است. در فینال یورو، ایتالیایی‌ها خیلی خسته گام به میدان گذاشتند و یک روز کمتر از ما استراحت کرده بودند. این بازی برای مقایسه کردن با بازی قبلی نیست. باید احترام زیادی برای ایتالیا قائل باشیم. آنها تیم بزرگی هستند.

در گزارشی از برگزاری 2 میهمانی در رسیفه و ریودوژانیرو در اتاق بازیکنان اسپانیا خبر دادند. گفته می‌شد یکی از اعضای کادر فنی تیم هم در این میهمانی خصوصی حضور داشته؛ احیانا شما نبودید؟

وقتی بعد از جام جهانی برای انجام یک بازی به آرژانتین رفتیم، می گفتند من تا نیمه‌های شب روی یک میز در حال رقص و پایکوبی بودم ولی در زندگی‌ام هرگز نرقصیده‌ام. این قصه هم مثل همان است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر