کد خبر: 101222 A

ماجرای پپ در مونیخ؛

بایرن هر چند هنوز نمی‌تواند تیکی‌تاکای منحصر به فرد گواردیولا را بازی کند و با سبک مورد دلخواه پپ فاصله دارد اما آنچه که مسلم است و اهمیت دارد اینکه، بایرن تغییر را در پیکیره خودش احساس کرده

نمایش حیرت‌انگیز بایرن مونیخ مقابل چلسی در سوپرکاپ اروپا نشان از تأثیر مربی روی تیم تحت هدایتش دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پپ گواردیولا مربی صاحب سبک و شناخته شده‌ای در سطح اول فوتبال جهان است، مردی که در 4 سال با بارسلونا موفق شد 14 جام بزرگ را فتح کند و به اسطوره این باشگاه تبدیل شود. پپ امروز و در مونیخ به دنبال ماجراهای تازه‌ای است و می‌خواهد روزهای تازه‌ای را در سرزمین ژرمن ها تجربه کند.

ماجراجویی گواردیولا در بایرن با موفقیت بزرگ او و شاگردانش در سوپرکاپ اروپا همراه شد و باواریایی‌ها توانستند قهرمان سوپرکاپ قاره سبز شوند اما آنچه که در این دیدار اهمیت داشت، تغییرات فنی بایرن مونیخ بود که نشان می‌داد یک مربی بزرگ و صاحب سبک تا چه حدی می تواند روی مجموعه تحت اختیارش تأثیر بگذارد.

گواردیولا در بایرن همان سبک خاص خود در در بارسلونا را پیاده کرده، بایرن هر چند هنوز نمی‌تواند تیکی‌تاکای منحصر به فرد گواردیولا را بازی کند و با سبک مورد دلخواه پپ فاصله دارد اما آنچه که مسلم است و اهمیت دارد اینکه، بایرن تغییر را در پیکیره خودش احساس کرده و تلاش می‌کند به آنچه سرمربی اسپانیایی اش می‌خواهد تبدیل شود.

بایرن در سوپر کاپ اروپا یک ماکت کوچک از بارسلونا بود، بارسایی که با هدایت گواردیولا تمام معادلات فوتبال را به هم ریخته بود و افتخارات زیادی به دست آورد. بایرن هم امروز همان فوتبال تک ضرب و رو به جلو را ارائه می‌دهد و حریف را تحت فشار قرار می‌دهد و سعی می‌کند از فضا، زمان و سرعت انتقال توپ بهترین استفاده ممکن را ببرد و با استفاده از مالکیت توپ، به دروازه حریف نزدیک شده و خلق موقعیت کرده و به گل برسد.

بایرن با این شیوه توانست چلسی را به شدت تحت فشار قرار داده و برتری‌اش را به حریف دیکته کند.  مورینیو هر چند پس از این دیدار دوباره جرزنی کرد و اعلام کرد تیمی که بهتر بوده، به حقش نرسیده اما آمار پس از بازی و البته نمایش دو تیم در 120 دقیقه نشان داد که بایرن مستحق این پیروزی بود چراکه برتری محسوسی نسبت به حریف داشت و توانست فوتبال بسیار زیاد و تماشاگرپسندی را به نمایش بگذارد تا هواداران فوتبال که تا نیمه شب بیدار بودند و این دیدار را می دیدند، از سوپرکاپ اروپا لذا ببرند.

پپ در مونیخ دنبال ماجراهای جدیدی است و می‌خواهد موفقیت منحصر به فردش در بارسا را در بایرن هم تکرار کند. مرد محبوب فوتبال دنیا در گام اول نشان داد در هر تیمی باشد تأثیرگذار است و سبک خاص و منحصر به فرد خودش را پیاده می‌کند و می‌تواند رویاهایش را به واقعیت تبدیل کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر