کد خبر: 99082 A

مسئولان تهرانی به استادیوم‌ها بها بدهند؛

ورزشگاه تختی می‌تواند در برگزاری بازی‌های لیگ و جام حذفی کمک زیادی به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال کرده تا بار زیادی که روی دوش استادیوم آزادی وجود دارد، کم شود.

دیدار پرسپولیس و نفت تهران در ورزشگاه تختی تهران بدون هیچ مشکلی به پایان رسید تا فوتبال ایران یک گام دیگر به سوی حرفه‌ای شدن بردارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در گذشته همواره شاهد بودیم تیم‌های تهران و حتی سایپا که در کرج بازی می‌کند، مقابل استقلال و پرسپولیس از حق میزبانی محروم بودند و سرخابی‌های تهرانی مقابل تیم‌های تهرانی تنها در ورزشگاه آزادی به میدان می‌رفتند اما در فصل جدید قرار شده سایپا، راه‌آهن و نفت تهران از حق میزبانی‌شان استفاده کرده و بتوانند در زمین خودشان از استقلال و پرسپولیس میزبانی کنند.

پرسپولیس در این فصل تاکنون در کرج با سایپا و در ورزشگاه تختی با نفت تهران بازی کرده و این دیدارها بدون کوچک‌ترین مشکلی به پایان رسیده، البته بازیکنان تیم سرخ‌پوش تهرانی مدعی‌اند که چمن ورزشگاه تختی کیفیت لازم را نداشته اما اگر پرسپولیس در این بازی پیروز شده بود، باز هم بازیکنان این تیم، بحث چمن ورزشگاه و کیفیت آن را پیش می‌کشیدند؟ ضمن اینکه این شرایط برای بازیکنان نفت تهران هم وجود داشته و آنها هم در همین چمن توانسته‌اند مقابل پرسپولیس به برتری برسند.

ورزشگاه تختی می‌تواند در برگزاری بازی‌های لیگ و جام حذفی کمک زیادی به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال کرده تا بار زیادی که روی دوش استادیوم آزادی وجود دارد، کم شود.

در گذشته هم شاهد بودیم بازی در ورزشگاه تختی به بهانه‌های مختلف لغو شده اما دیدار پرسپولیس و نفت تهران نشان داد اگر اعتماد وجود داشته باشد و فرصت داده شود، کلانشهر تهران پتانسیل بسیار خوبی همچون ورزشگاه تختی دارد که می‌تواند با تجهیز بیشتر حتی بازی‌های بین‌المللی را هم میزبانی کند.هر چند هنوز اشکالاتی در این ورزشگاه زیبای شرق تهران وجود دارد و به نظر می‌رسید خیلی نظافت نشده و صندلی‌های جایگاه خبرنگاران و ویژه تمیز نشده بود و همچنین ساعت این ورزشگاه که حتی دیگر عقربه‌های زمان‌ را هم از دست داده برای همیشه به خواب رفته ولی با این حال برگزاری این بازی نشان داد می‌شود بر روی این ورزشگاه حساب باز کرد.

با توجه به پتانسیل عظیم تهران، باید مسئولان استان تهران به این استادیوم‌ها بیشتر بها بدهند تا هم گستردگی فوتبال در این کلانشهر بیشتر شود و هم فشار زیادی که روی استادیوم پیر آزادی وجود دارد، کم شود.

سایپا، نفت تهران و راه‌آهن که در سال‌های گذشته در حق‌شان جفا شد و نمی‌توانستند از حق میزبانی خود مقابل سرخابی‌های تهرانی استفاده کنند، امروز شاهد اعتماد مسئولان فوتبال ایران به استادیوم‌ها و شهرهای دیگر هستیم تا همه تیم‌ها از حقوق یکسان برخوردار بوده و بتوانند در شرایط یکسان به مصاف حریفان خود بروند.

 

 

 

 

 

 

زا

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر