کد خبر: 83047 A

پیروزی بر کره غیرقابل پیش‌بینی بود؛

تیم ملی ما هنوز نتواسته پویایی لازم را در بازی خود ارائه کند و به نظرم از لحاظ کیفی تیم ملی نیاز به زمان بیشتری دارد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است به خاطر اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی فوتبال بود که ما توانستیم کره‌جنوبی را در زمین خودش شکست بدهیم.

نعیم سعداوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به صعود تیم ملی به جام جهانی 2014 گفت: یکی از بزرگ‌ترین عواملی که باعث جذابیت فوتبال می‌شود همین موضوع است که شاید تا پیش از بازی ایران و قطر تیم ملی ما راضی به حضور در پلی‌آف هم بود، اما امروز همین تیم در عین ناباوری به عنوان صدرنشین گروه اول مقدماتی در منطقه آسیا به جام‌جهانی صعود می‌کند.

وی افزود: هنوز فراموش نکرده‌ایم فضای یاس و نا امیدی که قبل از بازی ایران و قطر اردوی تیم ملی را فرا‌گرفته بود و حالا باید تشکر کرد از همه آنهایی که توانستند انگیزه و امید را به تیم ملی و تک تک ملی‌پوشان تزریق کرده و زمینه این موفقیت بزرگ را به وجود بیاورند.

مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با اشاره به بازی ایران و کره گفت: در مورد بازی ایران و کره جنوبی ما به عنوان یک ایرانی باید خوشحال باشیم تیم ملی کشورمان به عنوان تیم اول به جام‌جهانی صعود کرده و قطعا این اتفاق در آینده به فوتبال ملی ما بسیار کمک خواهد کرد، اما چیزی که نباید دور از چشم ما بماند اینکه ما به ‌لحاظ فنی هنوز مشکل داریم و شاید دیروز به خاطر اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی فوتبال بود که ما توانستیم کره را در زمین خودش شکست بدهیم.

وی افزود: کره در بازی با ایران تقریبا تمام دقایق بازی را در اختیار داشت و بازیکنان ما ضمن ارائه یک بازی کم اشتباه از تک اشتباه حریف خود بیشترین بهره را بردند و این شادی بزرگ را به مردم ایران تقدیم کردند.

سعداوی در پاسخ به این سوال که آیا صرف کسب سهمیه جام‌جهانی برای ما کافی است یا باید حضوری موفق در این رقابت‌ها هم داشته باشیم، گفت: قطعا اینکه ما بتوانیم در کوتاه مدت اتفاق خارق‌العاده‌ای در فوتبال‌مان ایجاد کرده و یک انقلاب بزرگ را در آن شاهد باشیم شدنی نیست، اما قطعا با یک برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت می‌توان شرایطی را پیش پای فوتبال ایران قرار داد تا در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

وی با اشاره به صحبت‌های کی‌روش پس از بازی با کره جنوبی که گفته بود آرزو می‌کنم روزی فوتبالیست‌های ایرانی بتوانند مثل فوتبالیست‌های کره‌ای فوتبال زیبایی ارائه کنند، گفت: مطمئنا هیچ‌یک از ما هنوز فراموش نکرده‌ایم بازی سال 1996 را که تیم ملی فوتبال ایران، کره‌جنوبی را با 6 گل در هم کوبید. اینکه در طول این مدت چه اتفاقی رخ داده که کره‌جنوبی فوتبالی به این زیبایی ارائه می‌کند باید جستجو کرد و آن را در دستور کار قرار داد.

این کارشناس فوتبال در رابطه با اینکه آیا ادامه همکاری با کی‌روش را به فدراسیون فوتبال پیشنهاد می‌کنید یا خیر؟ گفت: الان زمانی است که به راحتی می‌توان در مورد این مربی صحبت کرد. از نظر نتیجه او توانسته تیم ملی ایران را به جام‌جهانی برساند و به وعده‌اش عمل کند اما به نظر من محک اصلی او در بازی با کره‌جنوبی رقم خورد و ما اختلاف سطح کیفی دو کشور را دیدیم.

وی افزود: چیزی که بسیار واضح و مبرهن است اینکه تیم ملی ما هنوز نتواسته پویایی لازم را در بازی خود ارائه کند و به نظرم از لحاظ کیفی تیم ملی نیاز به زمان بیشتری دارد، اما با همه اینها بنده پیشنهاد می‌کنم اگر قرار به حضور در جام‌جهانی با مربی خارجی است فدراسیون فوتبال با همین مربی پرتغالی به کارش ادامه دهد چراکه هم شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد و هم مربی است که کارنامه مشخصی از خود به جا گذاشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر