کد خبر: 82298 A

مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل؛

تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی تاکنون 26 بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند که سهم ایران 10 پیروزی و 11 شکست بوده است. پنج دیدار دو تیم هم با نتیجه تساوی به پایان نرسیده است.

تیم ملی فوتبال کشورمان عصر سه شنبه در آخرین دیدار خود در جریان مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل به مصاف کره جنوبی می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ورزشگاه شهر اولسان ساعت 16:30 عصر سه‌شنبه میزبان دیداری است که برای ملی‌پوشان ایران یک پایش مرگ است و پای دیگرش زندگی. 4 سال پیش و در چنین روزی بود که ایران و کره جنوبی برای صعود به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در آخرین دیدار خود به مصاف هم رفتند. ایران در بازی آن روز خود به سه امتیاز کامل بازی نیاز داشت و کره جنوبی صعودش را از پیش قطعی کرده بود. ایران در آن روز از آزمون سخت کره سربلند خارج نشد و در روزی که تا دقایق پایانی با یک گل از حریف خود پیش بود، در نهایت با گل پارک جی سونگ دروازه خود را گشوده دید تا راه صعود به جام جهانی  را برای 4 سال دیگر گم کند.

امروز یک بار دیگر و البته تقریبا در شرایطی مشابه ایران به آزمون سخت بازی با کره رسیده است. دیداری که البته برخلاف 4 سال پیش ملی‌پوشان ایران تنها برای قطعیت صعود خود به یک امتیاز نیاز دارند. پیروزی ایران در دو بازی اخیر خود مقابل لبنان و قطر شرایط را به طور کامل برای ما دگر گون کرده و شاگردان کی‌روش حالا عزم‌شان برای صعود به جام جهانی برزیل جزم‌تر از گذشته است.

جدل چند روز اخیر سرمربیان کره و ایران حساسیت خاصی به این تقابل داده. کره جنوبی که تقریبا صعودش قطعی است و در بدترین شرایط ممکن به مشکل می‌خورد، به گفته سرمربی خود تلاش خواهد کرد مسیر ایران به سوی جام جهانی را منحرف کند و کی‌روش و شاگردانش هم به هر قیمتی نمی خواهند فرصت صعود به برزیل را از دست دهند.

تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی تاکنون 26 بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند که سهم ایران 10 پیروزی و 11 شکست بوده است. پنج دیدار دو تیم هم با نتیجه تساوی به پایان نرسیده است.

کی‌روش شاگردانش خوب می‌دانند ایران منتظر جشنی بزرگ و ملی است و آنها بزرگترین وظیفه را در رخداد آن دارند. بازی عصر سه‌شنبه ایران و کره می‌تواند خاطره 8 آذر 76 و حماسه بزرگ ملبورن را یکبار دیگر در خاطر مردم ایران زنده کند و این‌بار شهر اولسان کره را به تسخیر ایرانی‌ها دربیاورند.

با نگاهی به جدول گروه A می‌بینیم که کره جنوبی با 14 امتیاز بیشترین شانس را برای صعود دارد و این تیم می تواند حتی با یک تساوی جواز سفر به برزیل را کسب کند. پس از این تیم ایران نیز با 13 امتیاز تنها با یک تساوی می‌تواند صعود خود را قطعی کند و البته ازبکستان هم امیدوار است با تکیه بر 11 امتیازی که دارد، با شکست ایران مقابل کره جواز حضور در جام جهانی را دارد. امری که بعید است ایران تن به آن دهد.

در دیگر دیدار همزمان این گروه ازبکستان در تاشکند میزبان قطر خواهد بود.

جدول گروه A به شرح زیر است:

1) کره جنوبی، 7 بازی، 14 امتیاز

2) ایران،‌7 بازی، 13 امتیاز

3) ازبکستان، 7 بازی، 11 امتیاز

4) قطر، 7 بازی، 7 امتیاز

5) لبنان، 8 بازی، 5 امتیاز

جام جهانی تیم ملی فوتبال کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر