کد خبر: 71314 A

برای موفقیت نباید عجله کنم؛

برای پرسپولیس، هواداران و سرمربی تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. دوست دارم آنها موفق باشند تا دل هواداران را شاد کنند.

مهدی مهدوی‌کیا روز سه شنبه و چهارشنبه در سمینار AFC شرکت می‌کند و رسما به عنوان اولین سفیر فوتبال پایه آسیا معرفی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مهدی مهدوی‌کیا سه‌شنبه به مالزی می‌رود تا رسما به عنوان سفیر آسیا در فوتبال پایه معرفی شود. کیا که به همراه تیم ملی نوجوانان در امارات به سر می‌برد از همان جا راهی مالزی خواهد شد.

کاپیتان سابق سرخ‌پوشان پس از خداحافظی از فوتبال همچنان دلش با پرسپولیس است؛ مهدوی‌کیا می‌گوید: برای پرسپولیس، هواداران و سرمربی تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. دوست دارم آنها موفق باشند تا دل هواداران را شاد کنند. مهدوی کیا در ادامه به سوالات اینگونه پاسخ می دهد؛

شما نخستین سفیر آسیا در فوتبال پایه هستید. این یک انتخاب خوب و شایسته است.
بسیار خوشحالم که چنین اتفاقی افتاد و من به این سمت انتخاب شدم. سه‌شنبه و چهارشنبه در مالزی هستم تا رسما به عنوان سفیر معرفی شوم. این یک افتخار بزرگ برای من است که بتوانم کاری برای فوتبال پایه آسیا انجام بدهم.

این سمت تشریفاتی است یا اینکه قرار است مسئولیت‌هایی هم به شما بدهند؟

احتمالا بنده باید به عنوان سفیر به کشورهای مختلفی سفر کنم و شرایط فوتبال پایه آنها را بررسی کنم. باید برنامه بدهم و کمی هم تحقیق کنم. تمام اینها وظایفی است که باید انجام بدهم. حالا روز سه شنبه و در جلسه ای که در مالزی خواهم داشت به طور کلی درباره کارهایی که باید انجام بدهم حرف خواهم زد. این یک اتفاق بزرگ در زندگی ورزشی من است که خیلی هم خوب و به موقع بود. برای خودم واقعا جالب بود که در این شرایط بنده را به عنوان سفیر فوتبال آسیا انتخاب کردند.

وضعیت تیم ملی نوجوانان چطور است؟

تیم ملی برای دو بازی تدارکاتی راهی امارات شده بود. تا جایی که من می دانم 6 بازیکن اصلی در اردو حضور نداشتند. آنها روز گذشته یک برد خوب آوردند و امروز هم یک شکست که چندان جالب نبود. تیم ملی نیاز به بازیهای تدارکاتی با تیم‌های قوی دارد تا بازیکنان بتوانند به هماهنگی کامل برسند. فدراسیون تا اینجا از آنها حمایت کرده و امیدوارم که این حمایت‌ها ادامه داشته باشد. فوتبال ما در رده امید چندان موفق نبود و این فرصتی است تا با حمایت از نوجوانان آنها را با روحیه بهتری راهی مسابقات جهانی کنند. اگر انتظاری برای نتیجه گرفتن هست باید از آنها حمایت شود. قرار است تا نوجوانان در آلمان اردو بزنند و چند بازی تدارکاتی برگزار کنند. من هم اگر بتوانم سعی می کنم یکی دو تا بازی تدارکاتی با تیم های آلمانی برای آنها فراهم کنم.

در تیم ملی نوجوانان شما چه وظیفه‌ای دارید؟

من مسئولیت رسمی ندارم و به عنوان بازیکنی که در فوتبال بوده‌ام در کنار آنها هستم. در بخش ضربات ایستگاهی، سانتر از جناحین و کرنرها با توجه به تجربیاتی که دارم سعی می‌کنم به بازیکنان ملی‌پوش بر اساس هماهنگی با کادر فنی به نوجوانان آموزش بدهم و تجربیاتم را در اختیار آنها بگذارم. در فوتبال روز دنیا گل‌های زیادی از روی ضربات ایستگاهی و کرنرها به دست می‌آید.

مهدوی‌کیا فوتبال را زیر نظر دوستی‌مهر شروع کرد؛ حالا مربیگری‌ را هم دارد زیر نظر همین مربی آغاز می‌کند.

من فوتبالم را مدیون دوستی‌مهر هستم. وی زحمات زیادی برای من کشیده، هم از نظر فوتبالی و هم از نظر اخلاقی. البته من مربیان خوبی هم در رده بزرگسالان داشتم. دوستی‌مهر مربی موفقی است که بیست و چند سال سابقه مربیگری دارد و آدم با تجربه‌ای است. من می‌توانم خیلی چیزها از او یاد بگیرم. خیلی هم خوشحال هستم استارت مربیگری‌ام زیر نظر دوستی‌مهر است و معتقدم اگر بخواهم موفق شوم نباید زیاد عجله کنم. حالا حالاها باید یاد بگیرم. البته من برنامه‌های زیادی دارم که مدارک فوتبالی‌ام را بگیرم. تا مهرماه با تیم ملی نوجوانان خواهم بود و شاید قبل از آن برای یک دوره 20 روزه مربیگری به آلمان سفر کنم تا مدرک B را بگیرم. در آینده هم برای گرفتن مدرک A به کلاس دیگری می‌رویم که این کلاس چند ماه طول خواهد کشید. می‌خواهم به آموزشکده‌ای بروم که خیلی از مربیان سرشناس آلمان به آنجا می‌آیند. زمانی که در هامبورگ بازی می‌کردم دوستانم به من می‌گفتند هر زمان خواستی مربی شوی در این کلاس‌ها ثبت نام کن.

نظر شما درباره انتخاب سرمربی پرسپولیس چیست؟

ترجیح می‌دهم در این مورد زیاد اظهارنظر نکنم اما امیدوارم آن چیزی که خیر و صلاح پرسپولیس است اتفاق بیفتد. دوست دارم پرسپولیس در یک فضای آرام فصل جدید را شروع کند و مشکلات حاشیه‌ای نداشته باشد. آرزو می‌کنم پرسپولیس موفق باشد تا هواداران خوشحال باشند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر