کد خبر: 53545 A

اعتقادی به کمیته انضباطی نداریم؛

کمیته جوانان نمی‌خواهد با باشگاهی وارد جنگ و دعوا شود چرا‌که عقیده دارد فدراسیون و باشگاه‌ها برای اعتلای فوتبال کشور قدم برمی‌دارند.

سرپرست کمیته جوانان درباره نشست مشترکی که با علی کفاشیان، رضا قراخانلو، علیزاده رئیس آکادمی ملی، مجید جلالی، شهبازی از سازمان لیگ و جباری عضو کمیته آموزش داشته به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش ایلنا، میرشاد ماجدی در این باره گفت: در این جلسه درباره رشد و توسعه فوتبال پایه بحث‌های مفیدی انجام شد و حاضران تاکید داشتند  رشد و توسعه فوتبال پایه باید از باشگاه‌ها شروع کرد و باید مقررات برای باشگاه تدیون شود که آنها را مجاب به سرمایه گذاری و تعیین یک بودجه مصوب برای فوتبال پایه کند.

ماجدی ادامه داد: باشگاه‌ها بر اساس الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا، آکادمی تاسیس کرده‌اند اما باید بودجه مصوبی برای فوتبال پایه در باشگاه و در اول فصل تعیین شود تا بر اساس همان بودجه کار انجام شود. اینطور نباشد اول فصل بگویند می‌خواهند یک میلیارد برای تیم های پایه هزینه کنند اما در طول سال 200 میلیون تومان هم هزینه نکنند. در واقع تعیین بودجه به حرف نباشد و بودجه کردن به عمل باشد. باید بودجه مشخصی برای تیم‌های پایه و مربیانشان در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: همه می‌دانیم مربیان پایه پول کمی می‌گیرند. اگر فوتبال می‌خواهد پیشرفت کند باید به مربیان پایه اهمیت داد و اگر می‌خواهیم مربیان وقت بگذارند و کارشان از حالت روزمرگی خارج شود و بازیکنان خوبی به فوتبال ایران تحویل داده شود باید روی آنها سرمایه‌گذاری کرد. در واقع هزینه‌های اضافه و بی‌جهت تیم‌ها بیشتر از خرج تیم‌هاست و این باعث می شود چون بودجه فوتبال پایه مصوب نیست از این بودجه در جای دیگر هزینه شود. به هر ترتیب طرح های خوبی در این نشست داده شد و طرحی هم بود که از قبل داده شده بود که ما آن را بازنگری کردیم و قرار شد در جلسات بعد بیشتر به آنها بپردازیم.

سرپرست کمیته جوانان درباره نحوه استعدادیابی کمیته جوانان گفت: ما تصمیم گرفته‌ایم پس از برگزاری مسابقات و استعدادیابی‌ها در 32 استان کشور و تشکیل تیم‌های منتخب استانی، کشور به 8 منطقه شامل هر منطقه 4 استان همجوار تقسیم شود و پس از برگزاری مسابقات هشتگانه کشوری بین مناطق، استعدادیابی انجام شود و بازیکنان برای تیم‌های ملی در شرایط در شرایط مسابقه دیده شوند و توسط استعدادیاب‌ها، انتخاب شوند و فرایند نخبه‌گرایی به خوبی انجام پذیرد. این طرح برای همه رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید مورد استقبال قرار گرفت.

ماجدی در پایان درباره اینکه چرا باشگاه فولاد خوزستان به تیم ملی زیر17 سال بازیکن نمی‌دهد، گفت: تیم ملی نوجوانان زیر17 سال به جام جهانی صعود کرده و باید با اقتدار در این جام حضور داشته باشد. اتفاقا باشگاه فولاد خوزستان توجه ویژه ای به فوتبال پایه دارد و یک باشگاه بازیکن ساز است و چند بازیکن این باشگاه از ارکان حضور تیم ملی زیر17 سال در جام جهانی نوجوانان بودند. اما واقعا نمی‌دانم چرا در این مقطع این باشگاه به تیم ملی زیر17 سال بازیکن نمی‌دهد.من چندین بار با دهکردی مدیرعامل این باشگاه تماس گرفتم و جواب ندادند و اکثر مواقع تلفن همراهش خاموش است. با اینکه بازیکن ندادن به تیم‌های ملی برای باشگاه‌ها تبعاتی ندارد، اما کمیته جوانان نمی‌خواهد با باشگاهی وارد جنگ و دعوا شود چرا‌که عقیده دارد فدراسیون و باشگاه‌ها برای اعتلای فوتبال کشور قدم برمی‌دارند.

وی افزود: ما نه قصد یارکشی و نه قصد تهدید داریم. کمیته جوانان نگران فوتبال است و نمی‌خواهد فوتبال ضررکند. مطمئنا این مشکل با تعامل حل می‌شود. ما بارها خواسته‌ایم این باشگاه دلایلشان را بگویند. بازیکنان چه گناهی کرده‌اند که باید رقابت‌های بین‌المللی و جام جهانی را از دست بدهند؟ باز هم تاکید می‌کنم کمیته جوانان اعتقادی به کمیته انضباطی ندارد و معتقد است گرهی که می تواند با دست باز شود را نباید با دندان باز کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر