کد خبر: 49962 A

پشت‌پرده در فوتبال ایران وجود دارد؛

عضو سابق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تاکید کرد که داوران با عملکرد خود سر پرسپولیس را در لیگ برتر بریده اند.

عضو سابق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تاکید کرد که داوران با عملکرد خود سر پرسپولیس را در لیگ برتر بریده اند.

محمد پنجعلی در گفت و گو باخبرنگار ایلنا با اشاره به ادعای محمد رویانیان در خصوص کناره گیری پرسپولیس از لیگ برتر و جام حذفی گفت: من فکر می کنم رویانیان از روی عصبانیت این چنین بحثی را مطرح کرده ولی نباید از این حقیقت چشم پوشید که در این فصل بارهای بار داوران سر پرسپولیس را بریده‌اند واجازه نداده‌اند به آنچه که مستحق آن است دست یابد.

وی ادامه داد: پرسپولیس با وجود اینکه در طول زمان حضور یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی خود علی رغم اینکه تحولات بسیاری را به چشم دیده اما داوران سوت های بسیار زیادی علیه این تیم زده‌اند. این پرسپولیس اگر می توانست حقش را در زمین مسابقه بگیرد اکنون یکی از مدعیان حتی قهرمانی لیگ برتر بود.

عضو سابق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس یک بار دیگر با تاکید براینکه این تیم از جانب داوری بسیار متضرر شده گفت: این ظلم بزرگی است که در بازی های متوالی پنالتی و موقعیت های یک تیم از آن گرفته شود و فدراسیون فوتبال باید به نحوی جدی به این موضوع رسیدگی کند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پشت پرده ای برای نتیجه نگرفتن پرسپولیس وجود دارد، گفت‌: در این فوتبال همه چیز امکان پذیر است به هر حال وقتی در چند بازی متوالی چنین رفتارهایی را در قبال یک تیم می بینیم ناخداگاه به همه چیز مشکوک می شویم. من بنا ندارم گناه کسی را بشورم اما همه اتفاقات هفته های اخیر علیه پرسپولیس بوده است.

این پیشکسوت پرسپولیس در واکنش به اظهارات رویانیان پس از بازی با آلومینیوم گفت: وی طبیعی است که در شرایط ناراحتی این چنین مباحثی را مطرح کرده باشد. متاسفانه برخی پشت پرده هایی که هر از گاهی از آنها صحبت می شود بسیاری از تحولات فوتبال کشور را تحت تاثیر خود قرار میدهد و باید فکری به حال آنها کرد. برای مثال یکی از بدترین اتفاقات یک سال اخیر فوتبال کشور بحث انتخابات هیات فوتبال استان فارس بود که متاسفانه همه دیدند تحت چه شرایطی یک فرد را به عنوان رئیس این هیات انتخاب کرده اند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پرسپولیس نباید با تکیه بر توانایی های فنی خود حقش را در زمین مسابقه بگیرد و به این مسائل توجه نکند اظهار کرد: بی تردید رفتارهای مشکوک پی در پی داوران تاثیر بسیاری در افت انگیزه بازیکنان پرسپولیس دارد و زمینه عملکرد ضعیف آنها را فراهم می کند. شما فکر کنید در چند بازی اخیر پرسپولیس می توانست سه امتیاز بازی های خود را بگیرد؛ مطمئنا اگر این اتفاق رخ می داد حالا پرسپولیس هم مدعی لیگ برتر بود و می توانست حتی برای قهرمانی بجنگد.

پنجعلی در رابطه با عملکرد یحیی در پرسپولیس هم گفت: گل محمدی از روزی که سرمربی پرسپولیس شده تحول بزرگی در این تیم ایجاد کرده و حتی می توان مدعی بود که امروز شاگردان او بهترین بازی را در لیگ برتر ارائه می دهند. یحیی به لحاظ روحی و روانی هم تاثیر بسیاری در این تیم گذاشته و اگر اشتباهات داوری نبود حالا می توانست خود را مدعی بداند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس در واکنش به اتفاقات داوری باید از لیگ برتر و جام حذفی کنار بکشد گفت: این موضوع عملی نیست ولی به هر نحوی باید حق پرسپولیس را گرفت. من فکر میکنم رویانیان از این نوع اعتراض سعی داشته فدراسیون فوتبال را مجاب کند به اشتاباهات داوری رسیدگی کند.

پنجعلی در پایان در رابطه با شانس پرسپولیس برای رسیدن به عنوان قهرمانی جام حذفی گفت: شاگردان یحیی اگر اسیر بدبیاری نشوند این توانایی را دارند که قهرمان جام حذفی شوند.

لیگ برتر پرسپولیس رویانیان پنجعلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر