کد خبر: 49657 A

خاطرات خوشی از لیگ‌قهرمانان دارم؛

دوستانم در امارات به من خبر دادند العین تیم خوبی است و تا به امروز در لیگ این کشور نتایج خوبی گرفته است. الهلال هم که همیشه جزو مدعیان بوده و این بار هم استنا نیست.

کاپیتان تیم ملی ایران گفت: از آخرین باری که در لیگ قهرمانان آسیا بازی کردم، خاطرات خوشی به یاد دارم.

به گزارش ایلنا، جواد نکونام در مصاحبه‌ با سایت رسمی AFC، پیوستن به استقلال را تحقق رویای کودکی‌اش عنوان کرد و از برنامه‌هایش برای فتح لیگ قهرمانان آسیا با مربیگری قلعه‌نوعی گفت.

نکونام که هفته آینده با استقلال در لیگ قهرمانان آسیا در قطر میهمان الریان است، تاکید کرد: من و هم‌تیمی‌هایم از این بابت مطمئن هستیم که استقلال پتانسیل توسعه دادن موفقیت‌‌های داخلی به رقابت‌های قاره‌ای را دارد.

کاپیتان تیم ملی ایران گفت: از آخرین باری که در لیگ قهرمانان آسیا بازی کردم، خاطرات خوشی به یاد دارم. به همین خاطر امکان حضور در لیگ قهرمانان آسیا، یکی از فاکتورهای مهمی بود که هنگام تصمیم‌گیری برای پیوستن به استقلال در نظر داشتم و حالا می‌خواهم با این تیم در آسیا هم قهرمان شوم.

نکونام که آخرین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2005 همراه با پاس بود – همان سالی که او با به ثمر رساندن 5 گل در 4 بازی سهم زیادی در رسیدن پاس به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها داشت – تصریح کرد: قبل از آمدن به استقلال با قلعه‌نوعی در تیم ملی کار کرده بودم و با او رابطه خوبی دارم، با او مشورت کردم. بدون شک یکی از دلایلی که من را برای پیوستن به استقلال بیشتر ترغیب کرد، حضور قلعه‌نوعی روی نیمکت این تیم بود.

وی ادامه داد: یک دلیل دیگر هم که این تیم را انتخاب کردم این بود که استقلال تیم محبوب دوران کودکی‌ام بود و از همان روزها همیشه آرزو داشتم برای این تیم بازی کنم.

هافبک 32 ساله پیشین اوساسونا که پس از 6 فصل حضور در اسپانیا به استقلال ملحق شده، با اشاره به آخرین تجربه‌اش از بازی در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: فوتبال در این روزها نسبت به فوتبالی که در سال 2005 می‌دیدیم کاملا فرق کرده است. باشگاه‌ها خیلی پیشرفت کرده‌اند و سرمایه بیشتری به فوتبال اختصاص داده می‌شود. به همین دلایل بازیکنان بهتر جذب پیشنهادهایی که از خارج آسیا دارند، می‌شوند. علاوه بر این، تیم‌ها سازمان‌ یافته‌تر شده‌اند و نسبت به سال 2005 نظم و هماهنگی بیشتری دارند. تمام این‌ها دلایلی بوده‌اند که در چند سال گذشته باعث پیشرفت فوتبال در آسیا شده‌اند.

نکونام در خصوص بازی پیش روی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا گفت: فیلم بازی‌های الریان را دیده‌ایم. آنها واقعا تیم قدرتمندی هستند و بازیکنان خیلی خوبی دارند. دوستانم در امارات به من خبر دادند العین تیم خوبی است و تا به امروز در لیگ این کشور نتایج خوبی گرفته است. الهلال هم که همیشه جزو مدعیان بوده و این بار هم استنا نیست.

وی تاکید کرد: بازی‌های لیگ و جام‌حذفی تمام توجه و تمرکز ما را به خود اختصاص داده‌اند و زمان چندانی برای ما باقی نگذاشته‌اند که روی لیگ قهرمانان آسیا تمرکز کنیم اما با تجربه‌ای که از حضور در تیم ملی و چند سال بازی در اروپا کسب کرده‌ام، فکر نمی‌کنم در این رقابت‌ها به مشکل جدی برخورد کنیم.

نکونام در پایان تاکید کرد: به عقیده من تجربه در این بازی‌ها می‌تواند نقشی کلیدی داشته باشد و من به اندازه کافی تجربه دارم. ما در 3 جبهه در حال رقابت هستیم که اهمیت هر 3 برای تک تک اعضای تیم ما به یک اندازه است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر