کد خبر: 41197 A

علیه دست‌های پشت پرده و اقدامات ناپاک در فوتبال قیام خواهم کرد و بسیاری از مسائل را افشا می‌کنم.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: علیه دست‌های پشت پرده و اقدامات ناپاک در فوتبال قیام خواهم کرد و بسیاری از مسائل را افشا می‌کنم.

به گزارش ایلنا، محمد رویانیان در ادامه مطلب فوق افزود: قصد داشتم زمانی که از فوتبال می‌روم دست‌های پشت پرده و اقدامات ناپاک، زد و بندها و بسیاری ناگفته‌ها را بگویم و افشا کنم در مدتی که در فوتبال بودم چه مسائلی را به چشم خود دیدم و چه مسائلی را مستند شنیدم و بگویم که در این فوتبال چه می‌گذرد ولی حالا نظرم عوض شده و می‌خواهم زمانی که در فوتبال هستم علیه دست‌های پشت پرده و ناپاکی‌ها قیام کنم و بسیاری مسائل را افشا خواهم کرد. واقعیت ها را باید گفت و من این کار را خواهم کرد.

رویانیان افزود: در بحث‌های مختلف مسائل دیگر اتفاقاتی در فوتبال ما رخ می‌دهد که باید راجع به آن شفاف سازی کرد و یک بار برای همیشه باید این اتفاقات را ریشه کن كرد. بنده به سهم خود علیه دست‌های پشت پرده و ناپاکی‌ها قیام خواهم کرد.

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: به هر حال برخی دانسته و گروهی نادانسته دست به اقداماتی می‌زنند که فوتبال را از سلامت و عدالت به دور کرده‌اند. در این مدت که در فوتبال بوده‌ام به چشم خود دیده‌ام که ظلم و جورهای بسیاری در حق پرسپولیس روا شده است. راجع به برخی از آن ها در این مدت موضع‌گیری کردم تا از حق پرسپولیس دفاع کنم یا این که این موضوع را به اطلاع هواداران برسانم تا مردم دانند چه ظلمی علیه تیم محبوب آن ها می شود و حالا بسیاری از مسائل که به آن اشاره نکرده‌ام را همراه با دست‌های پشت پرده عیان خواهم کرد.

رویانیان در پاسخ به این سوال که حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری اعلام کرده است، رویانیان و گل محمدی در کمیته انضباطی باید پاسخگوی اظهارات خود باشند، گفت: اول این که بنده به یحیی گل‌محمدی گفته‌ام علیه ناعدالتی در داوری دربی مصاحبه کند. وی به خواسته بنده که مدیرعامل باشگاه هستم در دفاع از حق پرسپولیس و هواداران مصاحبه کرده و حرف های حرف‌های من نیز بوده است.

مدیر عامل پرسپولیس خاطر نشان کرد: یحیی گل‌محمدی 7 بازی است که سرمربی پرسپولیس شده و در این 7 بازی به گفته کارشناسان داوری5 پنالتی برای ما نگرفته‌اند. او واقعا خویشتن داری و صبوری کرده است. در نقطه مقابل می بینیم که به نفع برخی تیم‌ها از پنالتی‌های مسلم حریفان آن ها در همین هفته‌های اخیر چشم پوشی کرده‌اند. ثانیا باید بگویم بنده قطعا پاسخگوی اظهارات خود خواهم بود البته به شرط آن که محکمه‌ای وجود داشته باشد که عدالت در آن جاری شود نه اینکه یک طرفه به قاضی رفته و فقط بخواهند از قدرتی که در فدراسیون دارند به نفع خود و عوامل خود استفاده کنند. بنده نیز اگر لازم باشد از معاونت حقوقی باشگاه خواسته‌ام لایحه‌ای علیه کمیته داوران و دپارتمان داوری مطرح نماید تا پاسخگوی اعتراض ما باشند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: انتخاب داور دربی از سوی کمیته و دپارتمان داوری اقدامی غیر مسئوولانه بود چرا که به واسطه اشتباهات فاحش رخ داده از سوی این داور در فصل جاری که به نفع استقلال و به ضرر پرسپولیس بوده، ذهنیت‌هایی از سوی هواداران و خیلی عناصر دیگر وجود داشت. چرا داوری را برای دربی انتخاب کردند که هواداران پرسپولیس و حتی اعضای تیم نسبت به آن دغدغه داشتند.

وی افزود: ما این حرف‌ها را الان که دربی تمام شده و قضاوت آن به زعم کارشناسان به ضرر ما بوده، مطرح نمی‌کنیم بلکه قبل از دربی این موضوع را شفاها به مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال گوشزد کردیم و نگرانی خود را عنوان داشتیم اما آن را رسانه‌ای نکردیم چرا که نمی‌خواستیم جو را قبل از دربی متشنج کنیم. این انتخاب غیر مسئولانه بوده است. چرا داوری انتخاب شد که آن همه حرف نسبت به انتخاب آن وجود داشت. چرا داوری برگزیده شد که واکنش هواداران را بر می‌انگیخت. چرا در انتخاب داور دربی دقت نکردند. اصلا چرا محسن قهرمانی باید چوب انتخاب غیر مسئولانه را بخورد؟

رویانیان در ادامه گفت: جالب است که بسیاری در این فوتبال در همین فصل جاری اظهارات بسیار تندی داشته و اتهامات مستقیم علیه داوران و حتی باشگاه‌ها مطرح کرده‌اند اما به کمیته انضباطی احضار نشدند. این سیاست یک بام و دو هوای کمیته داوران است و باز هم اجحاف در حق پرسپولیس و ظلم و بی‌عدالتی در حق هواداران است. من کوتاه نمی‌آیم و به این انتخاب غیر مسئولانه اعتراض دارم.

وی افزود: باید بگویند که چرا نسبت به چنان اظهاراتی سکوت کرده‌اند ولی نسبت به اظهارات مدیریت و سرمربی پرسپولیس به سرعت واکنش نشان داده‌اند تا بخواهند به نوعی نشان دهند که در دربی حقی از پرسپولیس تضییع نشده است. جالب است که آقایان وقتی در استادیوم بودند و هنوز صحنه‌های آهسته صحنه‌های داوری را ندیده بودند خود و همکاران‌ فوری و در همان استادیوم مصاحبه کردند تا اظهار نظر کارشناسانی که با بررسی همه جانبه از نادیده گرفته شدن پنالتی‌های پرسپولیس سخن گفته بودند را زیر سوال ببرند.

رویانیان در پایان گفت: باز هم از مسئولان برگزاری دربی، سازمان لیگ، مسئولان تامین امنیت و کادر فنی، بازیکنان و هواداران پرسپولیس تقدیر و تشکر می‌کنم اما نسبت به انتخاب غیرمسئولانه داور دربی و 2 صحنه پنالتی اعتراض دارم.

پرسپولیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر