کد خبر: 41031 A

دربی 76 بار فنی نداشت؛

استقلالی‌ها زیاد به آب و آتش نزدند چون می‌دانستند با یک امتیاز می‌توانند صدر جدول را بدست بیاورند، گل هم نخوردند تا آمار قبلی خود را حفظ کنند.

مربی سابق تیم استقلال با اشاره به دربی هفتاد و ششم که با تساوی بدون گل به اتمام رسید؛ گفت: متاسفانه ترس از نباختن باعث شد دربی خوبی را شاهد نباشیم.

بهتاش فریبا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب افزود: پرسپولیس با وجود اینکه می‌دانست باید در این دیدار 3 امتیاز را کسب کند محتاط بازی کرد و در سوی دیگر استقلالی‌ها زیاد به آب و آتش نزدند چون می‌دانستند با یک امتیاز می‌توانند صدر جدول را بدست بیاورند، گل هم نخوردند تا آمار قبلی خود را حفظ کنند.

وی ادامه داد: البته بازی‌های استقلال و پرسپولیس همیشه حساس بوده، منهای 3 - 4 سال گذشته که دربی‌های خوبی را شاهد بودیم که استقلال همواره پیروز بود.

فریبا در ادامه متذکر شد: این دربی نیز با احتیاط از سوی هر دو تیم سپری می‌شد. در دوران مربیگری پرویز مظلومی در استقلال طی 2 سال گذشته از همان ابتدا پیروز شدیم. در بازی نخست در حالیکه بازی تقریبا برابر بود اما با گل دقیقه 90 فرهاد مجیدی توانستیم پیروز شویم. بعد از آن هم پیروزی‌های دیگری مقابل پرسپولیس بدست آوردیم و حتی در مسابقه‌ای که 3 بر 2 مقابل پرسپولیس شکست خوردیم آن هم در 10 دقیقه پایانی 4-5 فرصت گلزنی را به راحتی از دست دادیم.

مربی سابق تیم استقلال اضافه کرد:‌ اگر ما در 10 دقیقه 3 گل از پرسپولیس خوردیم، اما در رقابت‌های جام حذفی طی 9 دقیقه به آنها 3 گل زدیم. دیدار روز گذشته بار فنی نداشت. هر دو تیم 90 دقیقه جنگیدند، اما از لحاظ فنی حرفی برای گرفتن نداشتند. حتی تعویض‌های دو تیم نشان می‌داد به نتیجه تساوی راضی بودند. وقتی مهدی مهدوی‌کیا از تیم پرسپولیس خارج می‌شود و عادل کلاه‌کج به عنوان یک هافبک تدافعی وارد زمین می‌شود یا اینکه عباس محمدرضایی جای خود را به ساموئل تدافعی‌تر در تیم استقلال می‌دهد این گفته من را که دو تیم به نتیجه تساوی راضی بودند را تایید می‌کند.

فریبا اضافه کرد: بعد از اینکه فرهاد مجیدی در 20 دقیقه پایانی مسابقه وارد زمین شد بازی بیشتر در یک سوم دفاعی استقلال بود. پرسپولیسی‌ها سعی کردند با آوردن قاضی و نوروزی رو به بازی مستقیم بیاورند و این حربه آنها بلافاصله با تیزهوشی امیر قلعه نویی مواجه شد و او حنیف عمران‌زاده را برای مهار مهاجمان پرسپولیس وارد زمین کرد.

وی خاطرنشان کرد: همواره شیوه بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس با یکدیگر به شرایط جدول بر می‌گشت به نظر من امیر قلعه‌نویی که تیمش با یک امتیاز می‌توانست صدر جدول را از تراکتورسازی پس بگیرد با یک کار حرفه‌ای بدنبال تک امتیاز بود و خوشبختانه به آن دست یافت.

بهتاش فریبا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر