کد خبر: 39777 A

از رقابت عادلانه نمی‌ترسم؛

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال تهران با اشاره به اینکه با مصاحبه کی‌روش درستی تصمیم‌اش به یقین تبدیل شده، تاکید کرد که عددی نیست که برای تیم ملی ناز کند.

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال تهران با اشاره به اینکه با مصاحبه کی‌روش درستی تصمیم‌اش به یقین تبدیل شده، تاکید کرد که عددی نیست که برای تیم ملی ناز کند.

به گزارش ایلنا، سید مهدی رحمتی که شب گذشته در برنامه 90 صحبت می‌کرد، در خصوص دلایل کناره گیری خود از تیم ملی اظهار داشت: بابت این تصمیم خیلی ناراحت هستم اما باید بگویم بازی در تیم ملی رویای من بوده است.

وی افزود: همه می دانند که در طول 5- 6 سال گذشته حتی یک بازی را از دست نداده و فشار جسمی زیادی را تحمل کردم اما در این بین طعنه های زیادی را می شنیدم اما یک سری عوامل دست به دست هم داد تا تلخ ترین تصمیم زندگی ورزشی خود را بگیرم.

رحمتی تاکید کرد: در مصاحبه خود اعلام کردم که مدتی در خدمت تیم ملی نیستم اما عده ای از کلمه احتمالا من به نتیجه مورد علاقه خود رسیدند. با این وجود و علیرغم اظهار نظر غیر منصفانه کی‌روش از ایشان تشکر می‌کنم و برای تیم ملی در ادامه راه آرزوی موفقیت می کنم.

دروازه بان تیم استقلال در ادامه صحبت های خود گفت: در این دو روز تمامی اظهار نظرهای کارشناسان را شنیدم ولی از یک سری مسائل تعجب کردم. عده ای می گفتند از ترس دانیال داوری کنار کشیده ام و برخی من را متهم به ناز کردن و کلاس گذاشتن متهم کردند. اما من خودم را مدیون مردم ایران می دانم و به خدا قسم می خورم که به خاطر رقابت با هیچ شخص دیگری این حرف ها را نزده و این تصمیم را نگرفتم.

رحمتی ادامه داد: 5 سال نیمکت نشین میرزاپور بودم و یک سال هم در کنار رودباریان در تیم ملی ذخیره بودم اما هنوز با این عزیزان در ارتباط هستم. از روزی که دروازه بان اول تیم ملی شدم 10 برابر تمرین می کنم و در همین اردوهای پیشین تیم ملی با همبازیانم تمرین و رقابت کردم اما از اینکه تلخ ترین تصمیم زندگی ورزشی ام را گرفتم خوشحال نیستم و باید بگویم بالاجبار این کار را انجام داده و دلایل محکمی برای این کار دارم. اگر مردم دلایل من را بدانند به من حق می دهند ولی اجازه دهید پس از صعود تیم ملی به جام جهانی حرف هایم را بزنم.

دروازه بان تیم استقلال گفت: مهدی رحمتی عددی نیست که ناز کند و هر زمان که تیم ملی نیاز داشته باشد مثل یک سرباز در خدمت تیم ملی خواهم بود. من نه از رقابت عادلانه هراس دارم و نه اینکه لوس شده ام، چرا که خودم را سرباز مملکتم می دانم.

وی در خصوص اینکه تصمیمش مصادف با دعوت دانیال داوری به تیم ملی شده است و در پاسخ به این سوال که بدون اینکه با کی روش مشورت کند چنین تصمیمی گرفت، چطور انتظار داشت حمایت شود، گفت: من در برنامه تلویزیونی قسم خورد و خودم را مدیون مردم کردم که این مسائل در تصمیم من نقشی نداشته است. مگر در این 5 سال با هیچکس رقابت نکردم؟ برای این تصمیم دلیل دارم و خواهش می کنم از دیدگاه خود قضاوت نکنید اما مصاحبه کارلوس کی روش دلایل کناره گیری من را به یقین تبدیل کرد. اختلافی با کسی نداشتم. حرف نزده را می‌توان همیشه زد اما یک سوال دارم. اگر شما تصمیم بگیری برنامه‌ات را تعطیل کنی، مدیر شبکه سه از شما دلیل این تصمیم را نمی پرسد و به شما می گوید خداحافظ؟ من از کی روش واقعا تشکر می کنم چون او با امصاحبه خود دلایل من را به یقین تبدیل کرد. باز هم می گویم من از رقابت عادلانه هراسی ندارم، چه با یک دروازه بان چه با هزار دروازه بان دیگر.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اختلاف نظر او با کاپیتان تیم ملی در این تصمیم نقش داشته است گفت:من صحبتی درباره این مسئله ندارم.

رحمتی در ادامه صحبت های خود با اشاره به همسایگی خود با سرمربی تیم ملی گفت: ما فقط چند طبقه با هم فاصله داریم و خیلی ها می آیند اینجا و می روند.کی روش یک روز در حضور امید نمازی حرف خوبی زد.او به من گفت اگر من و تو می توانستیم راحت و بدون واسطه و بدون حضور شخص سوم صحبت کنیم خیلی راحت همه چیز را به یکدیگر می گفتیم اما افسوس می خورم زبان اسپانیایی، انگلیسی و پرتغالی بلد نیستم! وگرنه خودم همه چیز را با او مطرح می کردم.

وی تاکید کرد: دلایل تصمیم فراتر از این صحبت هایی است که در این دو روزه شنیدم و در جامعه مطرح شده است. در حال حاضر هم تیم ملی نیاز به آرامش دارد و هم استقلال، شما اجازه بدهید بحث ها باز نشود.

وی در خصوص دربی 76 گفت: همه چیز دست خدا است، ما تلاش می که کنیم بازی تماشاگر پسندی انجام دهیم بقیه دست خدا خواهد بود.

رحمتی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود همین شرایط را تحمل می کرد و تا پایان مسابقات مقدماتی در اردوها می ماند گفت:خدا شاهد است که 5-4 ماه است این شرایط را تحمل کردم.

لیگ برتر کی‌روش تیم ملی فوتبال رحمتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر