کد خبر: 39773 A

تیم‌ها در دربی تهاجمی بازی نمی‌کنند؛

پرسپولیسی‌ها می‌دانند اگر این دیدار را واگذار کنند دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند. مردم از پرسپولیس انتظار داشتند در کورس قهرمانی لیگ برتر باشد.

پیشکوست باشگاه پرسپولیس با اشاره به دربی 76 بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس گفت: این دربی سابقه طولانی دارد و خود من در اولین مسابقه این دو تیم حضور داشتم و می‌دانم نمی‌توان این دیدار را پیش بینی کرد.

ابراهیم آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب افزود: مردم روی این مسابقه همانند کسب عنوان قهرمانی حساس هستند، به همین دلیل هم در اکثر مسابقات دربی تیم‌ها هیچ‌گاه تهاجمی بازی نمی‌کنند چراکه کسب نتیجه مساوی هم حفظ آبرو است.

وی ادامه داد: بدون تعصب اگر بخواهم بگویم در شرایط فعلی پرسپولیس تقریبا لیگ را از دست داده، اما استقلال به عنوان صدرنشین شانس بسیاری برای کسب عنوان قهرمانی دارد به همین دلیل سرخ‌پوشان برای اعاده حیثیت به میدان می‌روند و مطمئنا هر چه در چنته دارند رو خواهند کرد. در سوی دیگر میدان استقلال که در صدر جدول است می‌تواند با کسب یک تساوی صدرنشینی خود را حفظ کرده و به این نتیجه راضی باشد.

این پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: به نظر من پرسپولیس با اختلاف یک گل استقلال را شکست می‌دهد. نتیجه 2 بر یک یا یک بر صفر به سود پرسپولیس می‌شود، البته توجه داشته باشید شرایط مسابقه دربی به نوعی است که هر تیمی که به گل اول دست یابد دیگر تلاش نمی‌کند گل دیگری به ثمر برساند، بلکه تلاش می‌کند نتیجه را حفظ کند.

وی در ادامه متذکر شد: در پرسپولیس بازیکنان با تجربه‌ای وجود دارند که می‌توانند در روند نتیجه‌گیری تیم بسیار تاثیرگذار باشند. افسوس که کریمی مصدوم است و نمی‌تواند در این بازی به میدان برود اما با این حال بازیکنانی مانند مهدوی‌کیا، رضا حقیقی و مارکو پروویچ نشان داده‌اند از قدرت تاثیرگذاری بالایی در اجرای تاکتیک‌های یحیی گل‌محمدی برخوردار هستند. در این بین نبود عادل کلاه‌کج هم نمی‌تواند تاثیرگذار باشد.

آشتیانی تاکید کرد: استقلال مقابل انگیزه بالای بازیکنان پرسپولیس قرار می‌گیرد و پرسپولیسی‌ها می‌دانند اگر این دیدار را واگذار کنند دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند. مردم از پرسپولیس انتظار داشتند در کورس قهرمانی لیگ برتر باشد حالا که این اتفاق نیفتاده دوست دارم حداقل در دربی پیروز شویم، به همین دلیل بازیکنان پرسپولیس باید با تمام وجود بازی کنند و هر چه دارند به نمایش بگذارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر