کد خبر: 101460 A

سررشته‌داری مطرح کرد:

در خصوص مسئله دوپینگ هم که پاک بودن بازیکنان استقلال به اثبات رسید باید بگوییم که اگر برحقیقت داشتن این مسئله یقین داشتید چه طور اقدام به جذب یکی از آن بازیکنان مدنظر کردید.

مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال در واکنش به اظهارات محمد رویانیان گفت: از رویانیان حرف‌هایی به جز این انتظار نمی‌رود. به هر حال وی فوتبالی نبوده و اصلا عجیب نیست فرمول و لگاریتم امتیازدهی در رنکینگ فیفا را هم زیر سوال ببرند.

به گزارش ایلنا، محمد سررشته‌داری ادامه داد: صعود و سقوط تیم‌ها در رنکینگ تابع فرمول مشخصی است که بستگی به تعداد بازی‌ها و پیروزی‌های یک تیم دارد. استقلال در 3 سال اخیر حضوری مداوم در لیگ قهرمانان آسیا داشته که از همین حیث تعداد بازی‌ها و بردهایش هم مشخص است. اصولا فکر می‌کنیم یکی از دلایل 446 شدن پرسپولیس همین تفکرات دوستان پرسپولیسی و در واقع، ندانستن‌های‌شان است.

وی متذکر شد: ما انتظار داشتیم رکوردی را که استقلال به عنوان اولین تیم ایرانی در رنکینگ باشگاه‌های جهان شکسته و در بهترین رتبه تاریخی باشگاه‌های ایرانی ایستاده توأم با تبریک دیگر باشگاه‌های داخلی باشد. تفاوت مدیریت استقلال و پرسپولیس در همین موارد است وقتی علی دایی آقای گل جهان شد فتح‌الله‌‌زاده به وی تبریک گفت و البته اظهار داشت به ایرانی بودن خود افتخار می‌کند. همان ساز و کاری که علی دایی را آقای گل جهان کرده الان استقلال را به رتبه 85جهان رسانده منتهی حسادت آنقدر جلوی چشم دوستان را گرفته که حتی نمی‌توانند به عنوان یک ایرانی خوشحال شوند یا تبریک بگویند.

سررشته‌داری تصریح کرد: در این بین فقط کم مانده بود که دوستان پرسپولیسی برای توجیه عدم موفقیت‌ها و شکست‌های‌شان در تمام جام‌ها، فیفا را زیر سوال ببرند که خدا را شکر این کار را هم کردند! البته این اتفاق موجب می‌شود تا بقیه زیر سوال بردن‌های‌شان نیز بی‌ارزش شود.

مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال همچنین درخصوص اظهارات مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس یادآور شد: متاسفانه این موضوع تبدیل به عادت شده که به هنگام باخت‌ها خصوصا برای تیم پرسپولیس که طی چهار سال گذشته شرایط بدی را تجربه کرده است کج بودن زمین تبدیل به بزرگترین بهانه شود. یک برد تصادفی، دو برد تصادفی، یک قهرمانی تصادفی، یک یا دو صعود آسیایی تصادفی، مگر می‌شود استقلال بازی‌های خود را در ایران و آسیا با موفقیت پشت‌سر بگذارد اما همیشه در مظان اتهام واقع شود این اتهامات تاریخ مصرف داشت که بعد از رنکینگ فیفا و همین‌طور بازی‌‌های بین‌المللی استقلال در سطح قاره رنگ باخت. به نظرم پرسپولیسی‌ها به جای این بهانه‌جویی‌ها در طی چهار سال گذشته می‌بایست معایب خود را می‌شناخته و حل می‌کرده نه اینکه چهار سال ببازند و مدام بهانه جور کنند.

سررشته‌داری در پایان تصریح کرد: ادله‌ای که در مورد مسائل داوری آورده‌اند کاملا غلط است و حالا دیگر حتی خواجه‌حافظ شیرازی هم می‌داند اینها بهانه‌های دوستان برای شکست‌های‌شان است. در خصوص مسئله دوپینگ هم که پاک بودن بازیکنان استقلال به اثبات رسید باید بگوییم که اگر برحقیقت داشتن این مسئله یقین داشتید چه طور اقدام به جذب یکی از آن بازیکنان مدنظر کردید که در حال حاضر در تیم شما توپ می‌زند!؟ کاش اندکی بیشتر به آمار رجوع کنیم نه اینکه آنچه خود می‌پنداریم را دلیل بدانیم و در موردش حرف بزنیم آمار اشتباهات داوری همین امسال هم دوباره به سود پرسپولیس بوده است. اما اینجا در استقلال کسی به این مسائل توجهی نمی‌کند. معایب خودمان را بیشتر از اشتباهات داوران آنالیز می‌کنیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر