کد خبر: 101033 A

عدم حضور وفایی به صلاح فوتبال خراسان است؛

آقایانی که تنها ادعای مدیریت ابومسلم را دارند باید پاسخ دهند تا کنون چند بار بر سر تمرینات این تیم حاضر و از نزدیک با مشکلات کادر فنی و بازیکنان روبرو شدند؟

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: در بحث انتصاب کادرفنی جدید برای ابومسلم تنها مدیر باشگاه می‌تواند تصمیم بگیرد و اداره کل در این مباحث ورود نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر هاشمی‌جواهری پیرامون اتفاقات حواشی باشگاه ابومسلم اظهار داشت: با توجه به اینکه از بدو قبول مسوولیت اداره کل ورزش و جوانان، دغدغه اصلی مسوولان استانی و همچنین مطالبه عمومی، بهبود شرایط ابومسلمی ها و مشکلاتی بود که در این باشگاه وجود دارد، به این مساله ورود پیدا کردیم.

وی افزود: ابومسلم از باسابقه ترین تیم های فوتبال ایران است که مساله مدیریت در آن به یک موضوع لاینحل تبدیل شده بود، در ابتدای ورود به این موضوع با صحبت هایی که با وفایی و همکارانش داشتیم مشکل مالکیتی را به صورت مقطعی حل کردیم.

وی گفت: پس از توافقات بر سر مدل مالکیتی ابومسلم؛ وفایی تعهد کرد بر اساس مصوبه کمیسیون ماده 5 اقداماتی را در خصوص رفع مشکلات مالی و بدهی های باشگاه انجام دهد و زرگری به عنوان فردی که مورد نظر طرفین بود در جلسات پیگیر این موضوع بود و مقرر شد موثرین اقتصادی وارد میدان حمایت از ابومسلم شوند و تا زمان محقق شدن این اتفاق هزینه های تیم توسط وفایی پرداخت شود.

وی ادامه داد: تلاش هایی از سوی وفایی برای حل مشکلات مالی تیم انجام شد و ما نیز در حد توان خودمان به این افراد کمک کردیم، در هر صورت هزینه هایی که تیم داشت توسط مدیر باشگاه پرداخت نشد و کادر فتی برای جذب بازیکن و شرکت در اردوهای موردنظر خود با مشکل مواجه گردید ضمن این که هیچکس پاسخگوی بازیکنانی که قرار بود برای حضور در تیم قرارداد ببندند نبود و در این شرایط نامناسب بازیکنان خوبی را از دست دادیم و تا به امروز هزینه های جاری باشگاه را سرپرست تیم پرداخت کرده است.

وی با اشاره به این که وفایی در اجرای تعهدات خود موفق نبود، گفت: بر اساس این شرایط، اداره کل می تواند این واگذاری را تغییر دهد، بنده پیش از سفر زیارتی ام به معاون توسعه امور ورزشی اداره کل اختیار تام دادم تا این موضوع را حل و فصل کند، پس از بازگشت از سفر نیز اعلام کردم به تصمیماتی که در جلسه معاون اداره کل و نماینده وفایی گرفته شده صحه می گذارم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان این که هر اقدامی در این خصوص انجام می شود با هماهنگی نهادهای مسوول در این امر است، اظهار داشت: با توجه به وعده‌های مختلفی که تیم مدیریتی وفایی در خصوص ابومسلم دادند و اکثریت قریب به اتفاق آنها عملی نشد تا ساعت 2:30 بامداد امروز جلسه ای با مسوولان صاحب نظر در این موضوع داشتیم و تمامی حاضران در جلسه بر اینکه با توجه به صحبت‌های ضد و نقیض و عملکرد وفایی در مدیریت تیم، عدم حضور وی به صلاح فوتبال استان است، تاکید داشتند.

وی با اشاره به اینکه رسیدن ابومسلم به ثبات تیمی، شخصیتی و فنی از نکات اصلی موردنظر اداره کل و مسوولان استان است، افزود: از زمانی که بحث مدل مالکیتی باشگاه و تغییراتی که در این چند روزه از آن صحبت کردیم در رسانه‌ها مطرح شده خوشبختانه تمامی مسوولان استانی و نمایندگان مردم مشهد در مجلس نظر مساعد خود را نسبت به این موضوع اعلام داشته اند و با اجرای این اقدامات با یاری خداوند می توان به آینده تیم ابومسلم امیدوار بود.

وی افزود: متاسفانه ابومسلم در چند سال گذشته با شرایط خوبی روبرو نبوده و اگر لازم باشد تمام اتفاقات که در ابومسلم طی سه سال گذشته افتاده؛ از نحوه قرارداد بستن با بازیکنان و چگونگی اداره تیم را جهت روشن شدن افکار عمومی به اطلاع مردم می رسانم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطرنشان ساخت: احترام زیادی برای دوستانی که در فوتبال استان فعال هستند قائلم و از آنها می خواهم درگیر مسائل حاشیه ای که این روزها در ابومسلم وجود دارد نشوند زیرا این اتفاقات نه تنها به نفغ ابومسلم بلکه به سود کل ورزش استان نخواهد بود.

وی افزود: هنوز هم می گویم اگر تیم مدیریت وفایی بتوانند ما را قانع کنند که توانایی اداره تیم و حل کامل تمامی مشکلات مالی و حاشیه ای پیش رو را دارند باز هم مشکلی با ادامه فعالیت آنها نداریم هرچند بر اساس اتفاقاتی که در این چند روز رخ داده بعید می دانم این افراد بتوانند چنین کاری را انجام دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: آقایانی که تنها ادعای مدیریت ابومسلم را دارند باید پاسخ دهند تا کنون چند بار بر سر تمرینات این تیم حاضر و از نزدیک با مشکلات کادر فنی و بازیکنان روبرو شدند؟

وی ادامه داد: دوستانی که امروز از چمنیان ایراد می گیرند و او را سرمربی تیم نمی دانند باید پاسخ دهند مگر از نیم فصل گذشته دنبال حضور چمنیان در تیم نبودند پس چرا اکنون پیش از شروع فصل به دنبال برکناری این مربی هستند.

هاشمی جواهری افزود: در بحث انتصاب کادرفنی جدید برای ابومسلم تنها مدیر باشگاه می تواند تصمیم بگیرد و اداره کل در این مباحث ورود نخواهد کرد، ما بر روی هیچ فردی تاکید نداریم و تنها به موفقیت و اعتلای ابومسلم و ورزش استان فکر می کنیم و حضور هر فردی چه چمنیان و یا شخص دیگر را در راستای موفقیت ابومسلم توصیه می کنیم.

وی گفت: به صلاح ورزش و فوتبال استان است که این مسیر روند قانونی و طبیعی خود را طی کند، ما با تمامی دستگاه های نظارتی که در این قضیه صاحب نظر هستند هماهنگ هستیم و تمامی اقداماتی را که در رابطه باشگاه ابومسلم انجام می دهیم بر اساس قانون است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با تکذیب برخی شایعات در خصوص قصد خود برای سهامدار شدن در ابومسلم هم گفت: این موضوع در آینده مشخص خواهد شد که چه کسانی قصد فریب افکار عمومی را دارند، من تنها به این می اندیشم که مسیری که ابومسلم در حال طی کردن است در نهایت به موفقیتش در لیگ دسته اول و صعود به لیگ برتر بینجامد و مطمئن باشید موفقیت ورزش استان و تیم ابومسلم را با هیچ چیزی معامله نخواهم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: هواداران واقعی ابومسلم یقین داشته باشند با ادامه شرایط کنونی تیم فوتبال ابومسلم به نقطه خوبی نخواهد رسید و ما با هماهنگی تمامی نهادهای مربوط از جمله فدراسیون فوتبال در جهت موفقیت ابومسلم هیچ کوتاهی نخواهیم کرد.

وی گفت: امیدوارم افرادی که ادعای دلسوزی برای ابومسلم را دارند اجازه دهند ما بر اساس اقدامات قانونی که در حال اجراست فعالیت های خود را ادامه دهیم و نگذاریم بیش از این حاشیه های اطراف تیم ابومسلم به این تیم ضربه وارد کند.

هاشمی جواهری در خصوص ثبت قرارداد بازیکنان در هیات فوتبال هم گفت: انتظار داریم مسوولان هیات فوتبال استان هم در زمینه ثبت قرارداد با ما همکاری لازم را داشته باشند، هرچند با هماهنگی هایی که با فدراسیون فوتبال و سایر نهادهای ذیربط انجام شده انشالله در این خصوص مشکلی وجود نخواهد داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در ادامه افزود: علاوه بر موسسه مالی و اعتباری عسگریه که به صورت جدی در خصوص مالکیت باشگاه ابومسلم با ما مذاکره کرده است چندین فعال اقتصادی و افراد موثر این بخش در خراسان رضوی در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند که در حال مذاکره با آنها هستیم و باید به این نکته توجه داشت که هر کس به عنوان مدیر باشگاه ابومسلم معرفی شود حق هرگونه تغییر و تحولی در کادرفنی تیم را خواهد داشت و اداره کل هیچگونه دخالتی در این خصوص نداشته و نمی کند.

وی در خصوص تمرین امروز عصر مشکی پوشان در مشهد هم گفت: تیمی که با هماهنگی حراست اداره کل ورزش و جوانان در حال تمرین است را به عنوان ابومسلم می شناسیم و اگر قرار باشد در حاشیه تمرین این تیم افرادی خاص با اهداف مشخص قصد برهم زدن آرامش تیم را داشته باشند با نهادهای مربوطه در خصوص برخورد با آنها هماهنگ کرده ایم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر