کد خبر: 100138 A

بی‌پولی عذر بدتر از گناه است؛

فدراسیونی که تیمش به جام جهانی صعود کرده و جهانی شده، اعلام می‌کند برای برپایی اردوی تیم ملی پول نداریم و این و این قابل توجیه نیست.

مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: متاسفانه فوتبال ما الان شده حاشیه و همه از اصل موضوع غافل شده اند.

افشین پیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر فوتبال ما شده حاشیه و همه از اصل موضوع غافل شده‌اند. اینکه یک روز به پیراهن و یک روز به توپ گیر بدهند یعنی اینکه همه دنبال حاشیه هستند و به همین دلیل اردوی تیم ملی در پرتغال لغو می‌شود چون کسی به فکر اصل ماجرا نیست.

وی افزود: با توجه به زمانی که تا جام جهانی داریم، در این مقطع با برگزاری اردوی تدارکاتی موافق نیستم چراکه اردوی تدارکاتی و آماده‌سازی را نزدیک مسابقات می‌گذارند اما به هر حال در مورد برنامه‌های تیم ملی و اینکه چرا اردو باید در پرتغال باشد، کی روش باید صحبت کند. نکته مهم این است که می‌گویند پول نداریم و این عذر بدتر از گناه است.

وی ادامه داد: فدراسیونی که تیمش به جام جهانی صعود کرده و جهانی شده، اعلام می‌کند برای برپایی اردوی تیم ملی پول نداریم و این و این قابل توجیه نیست. باید در حال حاضر تفکرات ما جهانی باشد. به نظر من به جای اردوی پرتغال یک مقدار بیشتر پول بدهند و یک تیم بزرگ اروپایی یا آمریکایی جنوبی مثل آلمان، انگلیس، ایتالیا یا آرژانتین را دعوت کنند و با آنها بازی کنند. به نظر من هزار جلسه تمرین مثل یک بازی است و به همین دلیل بیایند سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کنند و به یک طریقی بازی‌های دوستانه بزرگ برای تیم ملی ترتیب دهند تا شرایط خوبی برای فوتبال ما به وجود بیاید.

پیروانی در پایان گفت: فدراسیونی که پول ندارد اردوی تدارکانی برای تیم ملی برگزار کند، چطور دنبال میزبانی جام ملت‌های آسیا است؟ با این شرایط مگر می‌شود جام ملت‌های آسیا را برگزار کنیم اما پول اردوی تیم ملی نداریم. نمی‌گویم فقط فدراسیون باید دنبال برگزاری چنین تورنمنتی باشد و خیلی از وزارتخانه ها باید دست به دست هم بدهند تا بتوانیم میزبانی جام ملت‌های آسیا را بگیریم. الان ورزش ما محتاج مدیریت و پول است و هر فدراسیونی که این 2 فاکتور را داشته باشد، موفق می‌شود و در غیر این‌صورت موفق نمی‌شود. خیلی از رشته‌ها در ایران تعطیل است اما فوتبال که طرفدار دارد، به این شکل بلند پروازی نکنیم و در این شرایط اقتصادی چرا باید کاندیدای جام ملت‌های آسیا شویم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر