کد خبر: 3433 A

معاون وزیر امورخارجه چین:

نم محرکه ای برای کشورهای اسیا و دیگر مناطق جهان است. بعد ا ز جنگ سرد تحولات زیادی رخ داده است. آرزوی جامعه بین الملل رسیدن به صلح پایدار است.مسائل امنیتی بسیار مهم است تغییرات جوی و مناقشات دیگر نیز، نیاز مدیریت بهتر در جهان است.

معاون وزیر امور خارجه چین در اجلاس عدم تعهد سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ماجویو شو در این سخنرانی گفت: نم محرکه ای برای کشورهای اسیا و دیگر مناطق جهان است. بعد ا ز جنگ سرد تحولات زیادی رخ داده است. آرزوی جامعه بین الملل رسیدن به صلح پایدار است.مسائل امنیتی بسیار مهم است تغییرات جوی و مناقشات دیگر نیز، نیاز مدیریت بهتر در جهان است.

وی افزود: نقش سازمان ملل در این زمینه بسیار مهم  برای ماست.در عین حال اعضای جامعه بین المللی برای مقابله با چالش ها باید همکاری ها یبیشتر ی داشته باشد.چین از جامعه بین المللی در جهت صلح پایدار برای برداشتن گام های بیشتری حمایت می کند.احترام به حاکمیت و تمامیمت ارضی و عدم دخالت در امور داخلی آنها.همه چیز باید در چارچوب کفتمان سیاسی صورت بگیرد.

ماجویو شو خاطرنشان کرد: باید به آرمان فلسطین احترام بگذاریم و بر اساس قطعنامه های سازمان ملل مساله فلسطین را پیگری کنیم.از خشونت علیه غیرنظامیان در سوریه بسیار نگرانیم.ما خواستار پایان درگیری ها در سوریه هستیم و از همه طرف ها می خواهیم سریعا متوقف کنند خشونت ها را و از همه کشورها انتظارداریم در این زمینه همکاری لازم رابکنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر