کد خبر: 3432 A

نماینده اتحادیه عرب در اجلاس سران جنبش عدم تعهد:

اتحادیه عرب اهمیت زیادی برای زندانیان عرب و فلسطینی در زندان های اسرائیل قائل است و خواستار دیدار از این زندانیان بوده معتقد است باید اسرائیل را مجبور به آزادی زندانیان و رعایت قوانین بین المللی در مورد زندانیان کرد.

نماینده اتحادیه عرب در سخنانی ضمن تشکر از ایران و مصر اظهار کرد: "نم" باید در مقابله با چالش های موجود بتواند بر پایه اصول جدید خود را هماهنگ و راهکارهای مناسب را پیدا کند.

وی افزود: اتحادیه عرب بر همکاری و هماهنگی با این جنبش تاکید می کند و برای عملی کردن اصول اساسی "نم" این جنبش خواستار آزادی و دموکراسی و آزادی در صحنه بین المللی است و معتقدیم جنبش باید نقش محوری خود را در احقاق حقوق کشورهای کوچک ایفا کند

نماینده اتحادیه عرب خاطرنشان کرد: تحقق صلح در خاورمیانه فقط در گروه رسیدن فلسطینی ها به حقوق خود و عقب نشینی اسرائیل از مناطق غربی مرز1967 و تشکیل کشور مستقل فلسطین است و در همین راستا خواستار حمایت از ملت فلسطین در سازمان ملل هستیم.

وی در ادامه از همه کشورهایی که از تشکیل کشور فلسطینی حمایت کردند تشکر کرد و گفت: اتحادیه عرب اهمیت زیادی برای زندانیان عرب و فلسطینی در زندان های اسرائیل قائل است و خواستار دیدار از این زندانیان بوده معتقد است باید اسرائیل را مجبور به آزادی زندانیان و رعایت قوانین بین المللی در مورد زندانیان کرد.

نماینده اتحادیه عرب خاطرنشان کرد: این اتحادیه خواستار برگزاری جلسه مجمع عمومی سازمان برای بررسی زندانیان عرب و فلسطینی است و خواستار حمایت نم از این جلسه است.

وی افزود: باید بحران سوریه را پیگیری کرده و طرح هایی را ارائه کنیم تا خشونت ها در این کشور متوقف شود ما خواستار توقف خونریزی ها در سوریه هستیم و می خواهیم رئیس جمهور سوریه کناره گیری کند و دولت انتقالی در این کشور تشکیل بشود.

نماینده اتحادیه عرب بر راه حل سیاسی برای بحران سوریه تاکید کرد و یادآور شد: ده ها نشست بین المللی در این خصوص برگزار شده است تا این بحران حل شود و کمیته نظارتی نیز برای سوریه تشکیل شده است اما علی رغم همه تلاش ها مخالفان نتوانسته اند متحد شود.

او گفت: کوفی عنان کنار رفت و اخضر ابراهیمی انتخاب شد و امیدواریم باتوجه به تجریه ابراهیمی بحران به پایان برسد و مردم به خواسته های خودشان دست پیدا کنند.ما خواستار حمایت شورای امنیت و سازمان ملل از ابراهیمی هستیم.بحران سوریه وارد مرحله خطرناکی شده است.این موضوع کشورهای دیگر را نیز در معرض قرار داده است و ما را ملزم می کند تا وارد مرحله جدیدی بشویم ضمن اینکه معتقدیم باید دموکراسی در این کشور تشکیل شود که یک دولت متشکل از همه اقشار سوریه آن را نمایندگی کند.

نماینده اتحادیه عرب در پایان برای ایران و ریاست سه ساله اش بر جنبش عدم تعهد آرزوی موفقیت کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر