کد خبر: 3420 A

وزیر خارجه اتیوپی در نشست تهران:

برای رسیدن به صلح و امنیت پایدار باید راه حل‌های درازمدت در چارچوب مشارکت در امنیت جهانی داشته باشیم. دو سوم کشورهای عضو سازمان ملل هستیم و به همین دلیل قابلیت‌های زیادی داریم.

وزیر خارجه اتیوپی نیز از جمله سخنرانان جلسه بعداز ظهر نشست امروز بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در ستادخبری اجلاس سران عدم تعهد، وزیر خارجه اتیوپی در سخنان خود با تقدیر از میزبانی ایران، گفت که شعار اجلاس شانزدهم از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن جنگ‌ها و منازعاتی که در جهان به وجود آمده است، اکنون در شرایط دشواری زندگی می‌کنیم و باید بسیار هوشیار باشیم.

وزیر خارجه اتیوپی همچنین گفت که برای رسیدن به صلح و امنیت پایدار باید راه حل‌های درازمدت در چارچوب مشارکت در امنیت جهانی داشته باشیم. دو سوم کشورهای عضو سازمان ملل هستیم و به همین دلیل قابلیت‌های زیادی داریم.

وی افزود: معتقدیم که برای تضمین صلح و امنیت پایدار، اتحادیه آفریقا به عنوان یک سازمان منطقه‌ای و زیر منطقه‌ای نقش مهمی دارد.

وی تاکید کرد که اتیوپی برای برقراری صلح در منطقه تلاش زیادی کرده است. رئیس جمهوری و نخست وزیر فقید ما در این روند نقش فعالانه‌ای داشتند.

این دیپلمات اتیوپی ادامه داد: در چارچوب همکاری‌های آفریقا به کشورهای مختلف از جمله سومالی کمک کرده‌ایم تا صلح و ثبات در این کشور مستقر شود.

وی تاکید کرد که اتیوپی به میراث رئیس جمهوری و نخست وزیر فقید و همچنین اصول نم برای استقرار صلح در تمامی جهان متعهد است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر