کد خبر: 3395 A

معاون نخست وزیر کنگو در اجلاس عدم تعهد:

از تمام کسانی که از این تریبون متهعد شدند که به کشورم کمک کنند و برای بحران ها راه حل بیابند تشکر می کنم و از کشورهای همسایه خودمان می خواهم به تعهدات خود عمل کننند چرا که کنگو می خواهد که راه صلح را در پیش بگیرد و به سوی پیشرفت اقتصادی برود.

معاون نخست وزیر جمهوری کنگو، با حضور در اجلاس عدم تعهد در این نشست سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دنیل مو كوكو در سخنرانی خود گفت: ما باید هویت ملی مردمان خود را تقویت کنیم.تعداد اعضا بیشتر شده بنابراین باید نقش آن در جامعه بین المللی بیشتر شود.کشور من می خواهد برای پایان یافتن نزاع ها در کشورهای عضو و بویژه کشورم تلاش شود.

وی افزود: جنبش نم باید در مسائل اقتصادی نیز بازنگری کند تا پاسخگوی نیاز های ملت ها یمان باشد.آفریقا شاهد نوزایش است.امروز برخی کشورهای آفریقایی از تکنولوزی های پیشرفته برخودار هستند.ما باید خودمان رابرای مقابله با چالش ها سازماندهی کنیم.باید با کشورهای پیشرفته همکاری کنیم و همکاری جنوب جنوب را نیز باید تقویت کنیم.

دنیل مو كوكو خاطرنشان کرد: از سال 2004 جمهوری دموکراتیک کنگو به رشد 6درصدی اقتصادی رسیده و توانست انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند.سال 2006 برنامه آشتی ملی تدوین کرد.کشور من در خطر است.در کنگو بی ثباتی وجود دارد این بی ثباتی بوسیله قدرت های خارجی حمایت می شود. حمایت از بی ثباتی در کشوری نظیر کنگو تعدی به اصول نم به شمار برود.

معاون نخست وزیر کنگو در نهایت خاطرنشان کرد: از تمام کسانی که از این تریبون متهعد شدند که به کشورم کمک کنند و برای بحران ها راه حل بیابند تشکر می کنم و از کشورهای همسایه خودمان می خواهم به تعهدات خود عمل کننند چرا که کنگو می خواهد که راه صلح را در پیش بگیرد و به سوی پیشرفت اقتصادی برود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر